جاذبه های توریستی کشور ترکیه (Turkey)

جاذبه های توریستی کشور ترکیه – معرفی کشور ترکیه

کشور ترکیه یکی از کشورهای اوراسیایی است که بین کشور های آسیایی و اروپا قرارگرفته است . شهر استانبول و آنکارا یکی از معروف ترین شهرهای کشور ترکیه شناخته شده است. کشور ترکیه یکی از خوش آب وهوا ترین کشور ها شناخته شده است که سالانه پذیرای مهاجرین و توریست های زیادی است . کشور ترکیه با داشتن هتل های بسیار جذاب و آبشار ها و دریاچه های متعددی که دارد گزینه بسیار مناسبی برای گردشگران خارجی محسوب میشود. هچنین کشور ترکیه با داشتن دانشگاه های معتبر توانسته است دانشجویان کثیری را از کشور های متعدد جذب این کشور کند. هزینه های تحصیل در کشور ترکیه نسبت به کشورهای اروپایی کاملا مقرون به صرفه است .

جاذبه های توریستی کشور ترکیه – آبشار ها و دریاچه های کشور ترکیه

آبشار دودن

آبشار دودن درآنتالیا ترکیه و در ۲۸ کیلومتری جاده قدیم  واقع شده‌است. سرچشمه این آبشار دو چشمه جوشانبا نام های پینارباشی در منطقه کیرک گوزلر در ۴۰ کیلومتری این آبشار است. آب این دو چشمه پس از طی مسیری به هم متصل میشوند و رود دودن را می‌سازند. دودن پس از طی مسیری ۱۴ کیلومتری از زیرزمین در گودی بنام وارساک در روی زمین جاری شده و پس از یک مسیر دوباره در طرف دیگر گودی در اعماق زمین فرو می‌رود.آبی که دراین گودی وارساک به زمین می‌رود پس از طی ۲ کیلومتر در آبریز آبشار بیرون می آید و آبشار دودن را بوجود می‌آورد.

دریاچه وان

دریاچه وان یکی از بزرگنرین و معروف ترین دریاچه های کشور ترکیه شناخته شده است و این دریاچه در غرب شهر وان و در شرق کشور ترکیه قرار گرفته است .جزیره آختامار جزیره‌ای است در دریاچه وان ترکیه.

جزیره آختامار

آختامار یک نام  ارمنی است که یک جزیره‌ای کوچک است در دریاچه وان و در شرق ترکیه واقع شده است.  در حال حاضراین جزیره خالی از سکنه است ولیکن در گذشته ارامنه در این جزیره سکونت داشته‌اند که ویرانه های آن همچنان وجود دارد.

جاذبه ای توریستی کشور ترکیه – کلیساهای کشور ترکیه

تعدادبسیاری از توریست ها وقتی تعداد زیاد کلیساهای ترکیه را می بینند ، متعجب می شوند. کلیساهای غار مخفی مسیحیان که در دوران حمله روم استفاده می شد، در حال حاضر از بهترین جاذبه های ترکیه محسوب می شود. افراد اگر می خواهند سفرخود را تکمیل کنند ، دیدن کلیساهای کشور ترکیه به شما عزیزان توصیه میگردد.

آیاایرنی (حاجی ایرنه)

آیاایرنی به عنوان کلیسا سنت ایرنه ، اولین کلیسای ساخته شده در قسطنطنیه ( استانبول ) میباشد . این کلیسا در حیاط کاخ توپکاپی استف دیدن پنجره های شیشه ای، سقف نقاشی شده و گنبد کبود آن همه افراد را شگفت زده کرده است . حال به عنوان موزه از آن استفاده می شود و هرروز به غیر از روزهای دوشنبه درب این کلیسا باز است. افراد میتوانند سفر خود را زمانی تنظیم کنند که در جشنواره موسیقی استانبول شرکت کنند.

کلیسای آیا یورگی (حاجی یورجی)

یکی دیگر از کلیساهای شهراستانبول آیایورگی است. این کلیسا کاملا متفاوت از کلیساهای دیگر است و در حال حاضر به عنوان موزه از آن استفاده میشود. ممکن است اندازه کلیسا شما را تحت تاثیر قرار ندهد اما قطعا دکوراسیون داخلی ، اجناس گرانبها مثل  تاج و تخت و آثار سنت گرگوریکلیه افراد را شگفت زده خواهد کرد.

کلیسا حضرت مریم(مقدس)

افرادی اعتقاد بر این دارند  که این کلیسا آخرین محل اقامت مریم مقدس بوده است و اهمیتبسیاری بین مسیحی ها و مسلمانان دارد. افرادی که می خواهند از شهر افسس دیدن کنید ، از کلیسا حضرت مریم مقدس و باغ های اطراف آن نیز دیدن کنند.

جاذبه های توریستی کشور ترکیه – شهرهای مهم وگردشگری کشور ترکیه. آماسیا شهر زیبای ترکیه
.بوزکادا شهر رویایی ترکیه
. گوریم شهر کوهستانی ترکیه
.استانبول بزرگ ترین شهر ترکیه
. سانلیورفا ترکیه
.اوزونگول ترکیه
.ساید ترکیه
.ماردین شهرتاریخی ترکیه

جاذبه های توریستی شهر ترکیه – مراکز خرید شهر ترکیه

. استانبول مال
. ایستینیه پارک
.مرکزخریدزورلو
.کانیون استانبول
.پالادیوم

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری وارائه دهنده بهترین خدمات ومشاوره های تحصیل واقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست