تعیین وقت سفارت ارمنستان

 

تعیین وقت سفارت ارمنستان
تعیین وقت سفارت ارمنستان

کشور ارمنستان ، کشوری اوراسیایی واقع در حوزه قفقاز است که به دلیل همسایگی با ایران دارای سهولت رفت و آمد می باشد ؛ از سوی دیگر به دلیل جاذبه های گردشگری فراوان و تاریخی کهن و همچنین طبیعتی زیبا مورد استقبال بسیاری از ایرانیان جهت سفر های گردشگری و حتی مهاجرت و اقامت در کشور ارمنستان قرار گرفته است . اگر شما قصد سفر به کشور ارمنستان را دارید جهت دریافت وقت سفارت ارمنستان میتوانید از این مقاله که متخصصین ما در موسسه آتیه آفرینان ایرانیان جهت راهنمایی شما عزیزان تهیه کرده اند ، استفاده کنید.

تعیین وقت سفارت ارمنستان  – ویزای ارمنستان

مسافرت شما به ارمنستان می تواند به دلایل مختلفی مثلا توریستی، اقامتی، کاری، الحاق به آشنایان و… باشد. از طرف دیگر ممکن است که بخواهید برای شرکت در سمینارها و همایش ها و برنامه های علمی، ورزشی، فرهنگی به این کشور بروید.

اگر می خواهید به ارمنستان سفر کنید و نگران مراحل اخذ ویزا و کارهای اداری و دردسرهای احتمالی هستید، نیازی به نگرانی نیست چرا که بر حسب توافق نامه ای که در سال ۹۵ بین دو کشور ایران و ارمنستان انجام شد، شهروندان دو کشور می توانند بدون نیاز به ویزا و تنها با در دست داشتن پاسپورت شان به آن سفر کنند. این توافق نامه در خرداد سال ۱۳۹۵ برای بهبود روابط دو کشور ایران و ارمنستان بین این دو کشور امضا شده است. این توافق نامه به شهروندان کشور ارمنستان و هم شهروندان ایرانی اجازه می دهد تا بتوانند مدت ۹۰ روز را در کشور مقصد بمانند.

برای سفر های توریستی نیازی به ارائه درخواست روادید ارمنستان به سفارت ارمنستان در تهران نیست. مسافر ایرانی با پرداخت ۳۰۰۰ درام (کمتر از ۱۰ دلار) و ارائه مدارک لازم برای اخذ ویزا توریستی ارمنستان در فرودگاه بین المللی ایروان – فرودگاه بین المللی زوارتنوتس یا مرز زمینی ایران و ارمنستان – مرز نوردوز، ویزای ارمنستان می گیرد.

البته این موضوع فقط درباره ی ویزای توریستی صادق است و در صورتی که بخواهید برای کار، اقامت یا هر فعالیت دیگری به غیر از حوزه ی توریسم به ارمنستان بروید، باید حتما ویزا داشته باشید. مثلا ممکن است بخواهید ویزای تزانزیتی بگیرید.

  • ویزای ترانزیتی

ویزای ترانزیتی در واقع یک نوع ویزای یک بار و یا چند بار ورود است که با آن می توانید ۳ روز و در حالت حداکثری چهار روز در ارمنستان بمانید. عبور از ارمنستان می تواند با هواپیما و یا به روش زمینی باشد.

  • ویزای دیپلماتیک

ویزای دیپلماتیک برای افرادی است که پاسپورت دیپلماتیک داشته باشند و یا در وضعیت دیپلماتیک باشند.

  • ویزای دولتی

این ویزا هم برای افرادی است که گذرنامه دولتی داشته باشند.

با توجه به این موضوع باید گذرنامه ای که قرار است تا ارائه کنید، از اعتبار کافی برخوردار باشد و مهلت اعتبار چند ماهه تا پایان آن باقی باشد.

تقریباً بیشتر کشور ها در کشور ایران سفارت دارند . وجود سفارت کشور های خارجی در ایران بسیار مهم است زیرا افراد برای دریافت ویزای هر کشور باید به سفارت آن کشور مراجعه کرده و بعد از دریافت نوبت برای مصاحبه بروند و ویزای آن کشور را دریافت کنند .

کشور ارمنستان در کشور ایران سفارت دارد و شما می توانید برای تعیین وقت سفارت ارمنستان و دریافت ویزا به سفارت ارمنستان در ایران مراجعه نمایید . علاوه بر ارائه ی ویزا سفارت ارمنستان وظیفه دارد که به امور افراد ارمنستانی مقیم ایران و یا افرادی که در ارمنستانی هستند و در ایران اقامت دارند رسیدگی نماید .

برای تعیین وقت سفارت ارمنستان ابتدا فرد باید به صورت حضوری به سفارت مراجعه نماید سپس اقدام به تعیین وقت سفارت ارمنستان نماید . سپس باید در زمان مشخص شده برای مصاحبه  به سفارت مراجعه کند و مدارک لازم را نیز ارائه دهد .  در صورتی که سفارت درخواست فرد را تایید کند اجازه ورود فرد به ارمنستان صادر خواهد شد .

تعیین وقت سفارت ارمنستان  – آدرس سفارت ارمنستان

آدرس سفارت ارمنستان در کشور ایران به شرح زیر می باشد .

آدرس سفارت ارمنستان : تهران – خیابان جمهوری – خیابان رازی – خیابان استاد شهریار – پلاک ۱

شماره تلفن سفارت ارمنستان در ایران : ۶۶۷۰۴۸۳۸ – ۶۶۷۰۴۸۳۳

فکس سفارت ارمنستان در ایران : ۶۶۷۰۰۶۵۷

ساعت کاری سفارت ارمنستان در ایران از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر می باشد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست