تحصیل در قبرس اروپایی (  Cyprus )

  

تحصیل در فبرس اروپایی – معرفی کشور قبرس

کشور قبرس در قاره اروپا واقع شده است . قبرس از دو بخش شمالی وجنوبی تشکیل شده است .در بخش جنوبی قبرس یونانی ها سکونت دارند. جهت ورود به بخش جنوبی قبرس میبایست افراد ویزا دریافت نمایند. بخش جنوبی عضو شینگن میباشد . افرادی که ویزای قبرس جنوبی را دریافت نمایند به راحتی میتوانند به سایر کشور های عضو شینگن مهاجرت کنند. قبرس جنوبی همان قسمت اروپایی قبرس میباشد این بخش از قبرس زیر نظر اتحادیه اروپا میباشد .تحصیل در قبرس جنوبی همیشه مورد توجه کلیه کشورهای دنیا بخصوص کشورهای اروپایی بوده است . زیرا می توانند با هزینه های پایین تر از سایر کشورهای اروپایی در دانشگاههای قبرس جنوبی که مورد تایید کلیه کشورهای اروپایی می باشد ادامه تحصیل دهند . کشور قبرس بعنوان یکی از  بزرگترین مراکز توریستی اروپا همیشه بهترین شرایط را برای کسانی که قصد ادامه تحصیل  یا  مسافرت به این کشور را  دارند بوجود آورده است. دانشگاه های کشور قبرس از اعتبار بین المللی برخوردارند .

 

تحصیل در قبرس اروپایی- معرفی دانشگاه های قبرس جنوبی

دانشگاه Cyprus در بیشتر رشته ها دانشکده های مختلف دارد . هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی سالانه ۵۰۰۰یورو . هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین ۴۰۰۰تا۵۰۰۰یورو میباشد . هزینه تحصیل در مقطع دکترا با توجه به تعداد واحدات و رشته متفاوت میباشد . بیشتر رشته ها  در این دانشگاه به زبان یونانی تدریس میشود . رشته هایی از قبیل مدیریت ، اقتصاد به زبان انگلیسی تدریس میشود . تدریس به زبان انگلیسی بیشتر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا صورت میگیرد . دانشجویانی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند امکان انتقالی به دانشگاه های آمریکایی ، بریتانیایی و اروپایی را دارند.

تحصیل در قبرس اروپایی – شرایط تحصیل در دانشگاه های قبرس اروپایی

دانشجویان جهت ورود به دانشگاه های قبرس جنوبی نیاز به مدرک زبان دارند . دانشجویان در ابتدا دوترم دوره کالج را سپری کرده سپس در آزمون ورودی دانشگاه شرکت مینمایند. پس از کسب نمره قبولی میتوانند وارد دانشگاه شوند . هزینه های تحصیل در قبرس شمالی نسبت به قبرس جنوبی پایین تر است . هزینه های زندگی در قبرس جنوبی ماهانه ۷۰۰دلار میباشد .

تحصیل در قبرس اروپایی – معرفی دانشگاه نیکوزیا

دانشگاه نیکوزیا یکی از بزرگترین دانشگاه های خصوصی قبرس جنوبی میباشد . این دانشگاه در سال ۱۹۸۰تاسیس شده است . دانشگاه نیکوزیا دارای دانشکده های مختلف میباشد .دانشکده های از قبیل  (دانشکده کسب و کار، دانشکده علوم انسانی و اجتماعی، دانشکده علوم ، دانشکده حقوق، دانشکده پزشکی و دانشکده علوم و مهندسی) . دانشگاه نیکوزیا برنامه های آنلاین نیز برای مقاطع کارشناسی ،  کارشناسی ارشد و دکترا ارائه میدهد. شروع دوره های آموزشی در این دانشگاه سپتامبر و ژانویه و ژوئن میباشد . دانشجویان در دانشگاه نیکوزیا میتوانند از خوابگاه مجلل ومدرن که در اختیارشان قرارداده اند استفاده کنند . هزینه خوابگاه ها نسبت به اجاره یک واحد آپارتمان بسیار ارزان میباشد . در این خوابگاه  تجهیزات بسیار پیشرفته از قبیل لوازم ورزشی ، سالن غذاخوری ، استخر، کتابخانه ، سالن تلویزیون در اختیار دانشجویان قرارگرفته است .

                                              گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست