تحصیل رایگان در ترکیه

در این مقاله به بررسی تحصیل رایگان در ترکیه خواهیم پرداخت .

 

جهت کسب اطلاعات کامل تر می توانید مقاله تحصیل در ترکیه را مطالعه نمایید .

 

 

 

تحصیل رایگان در ترکیه

در دانشگاه های دولتی کشور ترکیه تحصیل به زبان ترکی ، به صورت رایگان ارائه می شود . دانشگاه های کشور ترکیه برای دانشجویان  بین المللی خود که از سطح علمی بالایی هستند تقریبا تحصیلات رایگان را ارائه می دهند . برای تحصیل رایگان در ترکیه دانشجویان بین المللی علاوه بر GAP عالی تحصیلی ، باید دارای مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس بالا باشند .

دانشجویانی که موفق به تحصیل رایگان در ترکیه شوند ، از بیمه بهداشت عمومی نیز برخوردار می شوند . بنابراین اگر دانشجویان بیمار شوند هزینه های پزشکی آن ا توسط بیمه پرداخت  می شود .

 

توضیحات کامل و مفصل درباره روش های اقامت در کشور ترکیه در مقاله اقامت ترکیه وجود دارد .

 

تحصیل رایگان در ترکیه بورسیه تحصیلی در ترکیه

دانشگاه های کشور ترکیه ، به دانشجویان بین المللی برتر بورسیه های تحصیلی ارائه می کنند . مقدار بورسیه های تحصیلی ترکیه باتوجه به نوع دانشگاه متفاوت می باشد . بورسیه های تحصیلی شهریه دانشگاه ، هزینه های خوابگاه ، بیمه و … را پوشش می دهند .

همچنین دانشگاه های کشور ترکیه تخفیفات دانشجویی ، وام های دانشجویی و برنامه های متنوعی را به دانشجویان ارائه می دهند و حتی در صورت عدم تحصیل رایگان در ترکیه ، بسیاری از هزینه های دانشجویان با استفاده از این برنامه ها کاهش پیدا می کند .

به عنوان مثال استفاده از خوابگاه هایی که خود دانشگاه ها ارائه می دهند به جای اجاره خانه ، کمک فراوانی به پایین آمدن هزینه های دانشجویان دارد .

همچنین در کشور ترکیه دانشجویان می توانند ، برای استفاده از خدمات حمل و نقل از ۵۰ درصد تخفیف استفاده نمایند . به علاوه دانشجویان می توانند از خدمات درمانی رایگان در ترکیه استفاده کنند .

 

توصیه می کنم که مقاله مهاجرت به ترکیه را هم مطالعه نمایید .

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست