تحصیل دندانپزشکی در کشور یونان

تحصیل دندانپزشکی در کشور یونان از معتبرترین و پرطرفداران رشته ها در سطح جهان است و دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی میتوانند در تمامی کشورهای جهان مشغول به کار شوند و یا تحصیل دندان پزشکی را به صورت تخصصی تکمیل نمایند. این مطلب به تحصیل دندانپزشکی در کشور یونان اختصاص داده شده است .

در کشور یونان ۲۲ دانشگاه وجود دارد و رشته هایی همچون علوم انسانی، دندانپزشکی، داروسازی،وکالت، معماری، فیزیک، شیمی و … را ارائه می دهند. تحصیل دندانپزشکی در کشور یونان ۶ سال به طول خواهد انجامید و باید بدانید که زبان تحصیل در یونان به انگلیسی و یونانی می باشد، در صورتی که متقاضی تحصیل در یونان به زبان یونانی تسلط ندارد، دانشگاه قبل از تحصیل دوره های یک ساله آموزشی را برای وی برگزار می کند . این دوره یک ساله به صورت ۳ دروه ۳ ماهه است. البته دانشگاه هزینه جدا از شهریه تحصیل را از دانشجو دریافت می کند. همچنین سیستم نمره دهی افرادی که به تحصیل دندانپزشکی در کشور یونان مشغول هستند بدین گونه است که تمامی کلاس ها در خاک یونان برگزار می شود و نمرات هر امتحان در رنج ۱ تا ۱۰ به دانشجو داده می شود . نمره ۱۰ نشان دهنده قبولی با رتبه عالی و نمره ۱ معنی مردود شدن در آن درس را می دهد.

تحصیل دندانپزشکی در کشور یونان – مزایای تحصیل دندانپزشکی در کشور یونان

مزایای تحصیل دندانپزشکی در کشور یونان به شرح زیر است :

  • تحصیل دندانپزشکی در یونان به زبان انگلیسی
  • تحصیل دندانپزشکی در یونان در دانشگاه های معتبر
  • ارائه مدرک معتبر بین المللی
  •  امکان کار دانشجویی در حین تحصیل دندانپزشکی در یونان
  • برخی دانشگاه ها به دانشجویانی که توانایی پرداخت هزینه غذا را ندارند، غذای رایگان میدهند
  • امکان استفاده از وام برای دانشجویان در هر حین تحصیل دندانپزشکی در یونان
تحصیل دندان پزشکی در یونان
تحصیل دندان پزشکی در یونان

تحصیل دندانپزشکی در کشور یونان – هزینه تحصیل دندانپزشکی در یونان

هزینه تحصیل دندانپزشکی در یونان در مقاطع مختلف متفاوت است. هزینه تحصیل در یونان برای افراد متقاضی اروپایی و به زبان یونانی در دانشگاه های دولتی رایگان است اما افرادی که اروپایی نیستند باید شهریه دانشگاه را پرداخت کنند. این شهریه برای رشته های مختلف و دانشگاه های دولتی و خصوصی متفاوت است. دانشجو باید به طور تقریبی مبلغی معادل ۶۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو در سال را صرف پرداخت شهریه کند.

هزینه زندگی در یونان برای افرادی که قصد تحصیل در یونان دارند بسیار مهم است. واحد پول کشور یونان یورو است چون این کشور جزیی از اتحادیه اروپا میباشد. به طور کلی هزینه های زندگی در یونان به طور تقریبی هزینه زندگی در یونان نسبت به دیگر منلطق اروپا بسیار مقرون به صرفه است. هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ کمی گران تر خواهد بود،  ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست