تحصیل در یونان

کشور یونان در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان قرار دارد. از این کشور به عنوان مهد تمدن اروپا یاد می شود. پایتخت کشور یونان شهر زیبای آتن است و از شهر های مهم این کشور می توان سالونیک، پاتراس و هراکلیون را نام برد. دانشگاه های یونان با بیشتر دانشگاه های معروف اروپا ارتباطی مستقیمی دارند و این ارتباط به آن ها کمک میکند از سطح آموزشی بالایی برخوردار باشند. کشور یونان پایتخت فرهنگی اروپا با تمدنی هزار ساله است و مکان های دیدنی بی نظیری دارد. سالانه افراد زیادی از سرتاسر جهان خواستار دریافت ویزای تحصیلی یونان و مهاجرت به این کشور هستند. کشور یونان یکی از بهترین و مناسب ترین کشور ها برای دریافت بورسیه تحصیلی ، تحصیل و زندگی است. یکی از بهترین مزایای این کشور داشتن شرایط تحصیل رایگان است. زبان تحصیل در یونان به انگلیسی و یونانی می باشد، از این رو کشور یونان مقصد بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه معتبر و پیشرفته است. راه های مهاجرت به یونان از طریق دریافت ویزای تحصیلی یونان، ویزای کار در یونان، کار و سرمایه گذاری است. در این مطلب قصد داریم به تحصیل در یونان بپردازیم.

تحصیل در یونان – تحصیل در مقطع کارشناسی در یونان

مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس در یونان ۳ تا ۴ سال است. با تحصیل در این مقطع امکان بهره مندی از خدمات درمانی رایگان در حین تحصیل وجود دارد. البته تحصیل در مقطع لیسانس در یونان بیشتر به زبان یونانی ارائه می گردد.

تحصیل در یونان – تحصیل در یونان در مقطع کارشناسی ارشد

مدت زمان تحصیل در یونان در مقطع فوق لیسانس ۲ سال است. تحصیل در برخی از رشته ها در این مقطع به زبان انگلیسی امکان پذیر است وامکان بهره مندی از خدمات درمانی رایگان در حین تحصیل هم وجود دارد.

تحصیل در یونان – تحصیل در مقطع دکترا در یونان

دکترا در دانشگاه های یونان  حدوداً ۳ سال به طول می انجامد . دانشجویان موطف به ارائه پایان نامه پس از اتمام تحصیل هستند. دانشجویان در هنگام تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در یونان کارت های خاص دانشجویی دارند که با استفاده از آن می توانند از تخفیف های ویژه در وسایل حمل و نقل عمومی، تئاتر، سینما، موزه و گالری هنری بهزه مند شوند. هم چنین امکان استفاده از وام هم برای دانشجویان هر سه مقطع در یونان وجود دارد.  سازمانی به نام IKY در یونان و یک سری مؤسسات خصوصی و عمومی در یونان به دانشجویان یونانی و اروپایی و هم چنین کشورهای جهان سوم بورسیه تحصیلی می دهد. این سازمان بورسیه های وِیژه های برای انجام تحقیقات کارشناسی ارشد نیز ارائه می دهد. هزینه کمک تحصیل و یا کمک مالی به دانشجویان از طریق افراد و مؤسسات خصوصی هم ارائه میشود.

تحصیل در یونان
تحصیل در یونان

تحصیل در یونان – هزینه تحصیل در یونان

تحصیل در یونان به طور کلی سالیانه مشمول هزینه ای به میزان ۶۵۰۰ یورو می گردد که البته این میزان با توجه به رشته و شهر محل تحصیل دانشجو متغیر است. هم چنین تحصیل در برخی رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد و هم چنین تحصیل در دانشگاه های خصوصی یونان مشمول پرداخت شهریه تحصیلی می شود. هزینه زندگی در مناطق و شهرهای مختلف یونان متفاوت است.

تحصیل در یونان – مزایای تحصیل در یونان

مزایای تحصیل در یونان به شرح زیر است :

  • تحصیل در دانشگاه های با قدمت و مورد تأیید وزارت بهداشت
  • تحصیل در یونان به زبان انگلیسی
  • امکان کار دانشجویی در حین تحصیل در یونان
  • شما با کارت شناسایی دانشجویی در هنگام تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس برای حمل و نقل، بلیط برای رویدادهای فرهنگی(تئاتر، سینما، موزه و گالری هنری) و برخی خدمات تخفیف دریافت میکنید.
  • برخی دانشگاه ها به دانشجویانی که توانایی پرداخت هزینه غذا را ندارند، غذای رایگان میدهند.
  • برخی از خوابگاه ها مسکن ارائه میدهند اما معمولا گرفتن آنها بسیار مشکل است.
  • امکان استفاده از وام هم برای دانشجویان در هر سه مقطع در یونان وجود دارد.
  • دادن بورسیه تحصیلی توسط سازمان IKY و یکسری مؤسسات خصوصی و عمومی در یونان به دانشجویان یونانی و اروپایی و همچنین کشورهای جهان سوم
  • ارائه بورسیه های ویژه ای برای انجام تحقیقات کارشناسی ارشد توسط سازمان IKY
  • ارائه کمک هزینه تحصیل و یا کمک مالی به دانشجویان از طریق افراد و مؤسسات خصوصی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست