شرایط تحصیل  در قبرس (  cyprus )

تحصیل در قبرس – معرفی کشور قبرس

قبرس کشوری جزیره‌ای میباشد در شرق دریای مدیترانه که پایتخت آن نیکوزیا است که در قسمت شمالی به آن لفکوشا میگویند .قبرس سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه است . کشور قبرس جزء اروپا محسوب می شود و عضو اتحادیه اروپا نیز هست.  این کشور به دو بخش ترک‌نشین و یونانی‌نشین تقسیم می‌شود که در آن هردو زبان ترکی و یونانی رسمی زبان رسمی محسوب میشوند. یونانی ها ارتودوکس و ترک ها مسلمان هستند.قبرس دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای است و بزرگترین مرکز توریستی کل اروپا بشمار می آید آب و هوای بسیار خوب و سواحل بسیار زیبای قبرس باعث شده که این کشور به یکی از یزرگترین مراکز توریستی دنیا تبدیل گردد.از مهم ترین دلایلی که افراد ادامه تحصیل این کشور را انتخاب می کنند تحصیل به زبان انگلیسی است . افراد در این کشور نیاز به مدرک زبان ندارند میتوانند پس از ورود به کشور قبرس دوره زبان را در آنجا سپری کنند.

 تحصیل در قبرس -امنیت اجتماعی کشور قبرس

یکی از مهترین نکاتی که همیشه برای تحصیل در خارج از کشور برای افراد از اهمیت بالایی برخوردار است امنیت اجتماعی آن کشور است . کشور قبرس دارای امنیت اجتماعی بسیار بالایی است و در سال ۲۰۱۱ بعنوان امن ترین کشور جهان معرفی گردیده است .

تحصیل در قبرس -هزینه های زندگی و تحصیل در کشور قبرس

هزینه تحصیل درکشور قبرس و نیز هزینه زندگی در این  به نسبت سایر کشورهای اروپایی بسیار ارزانتر و مقرون به صرفه میباشد . بسیاری از دانشجویان کشورهای اروپا و آمریکا قبرس را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند.  هزینه زندگی در قبرس ماهیانه با در نظر گرفتن خوابگاه و خورد و خوراک بطور متوسط ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار میباشد .نمی توان هزینه دقیقی بابت زندگی اعلام کرد بسیاری از دانشجوها با هزینه های کمتر از این و بسیاری نیز با هزینه های بالاتر از این مقدار در قبرس مشغول به تحصیل هستند هزینه های تحصیل در قبرس بسته به دانشگاهها متفاوت است. دانشجویان درکشور قبرس ۲۰ ساعت در هفته نیز اجازه کار دارند که با پیدا کردن کار میتوانند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیلی خود را پوشش دهند. نکته مهم دیگر در رابطه با هزینه های تحصیلی در قبرس ارائه بورس های مختلفی است  که در دانشگاههای این کشور ارائه میگردد بسیاری از دانشجویانی ایرانی در قبرس از بورسیه های تحصیلی استفاده می کنند موسسه آتیه آفرینان ایرانیان با داشتن نمایندگی دانشگاهها و نیز داشتن اطلاعات دقیق راجع به انواع بورسهای تحصیلی تا به امروز موفق شده است برای متقاضیانی که از این موسسه جهت اخذ پذیرش اقدام نموده اند بورس تحصیلی اخذ نماید .

تحصیل درقبرس -اعتبار بین المللی دانشگاههادر کشور قبرس

دانشگاه های کشور قبرس از اعتبار بین المللی برخوردارند .دانشگاه هایی از قبیل  دانشگاه مدیترانه شرقی یکی از بزرگترین دانشگاههای اروپا محسوب شود  و یا دانشگاه شرق نزدیک نهمین دانشگاه کل اروپا در گروه پزشکی شناخته شده است .دانشگاههای از قبیل دانشگاه آمریکایی گیرنه دارای شعبه در آمریکا ،انگلستان، سنگاپور و ترکیه میباشد که نشان از اعتبار جهانی بالای این دانشگاه است . وضعیت در مورد سایر دانشگاهای قبرس نیز به همین مراتب است و تمامی دانشگاههای قبرس از اعتبار بین المللی بسیار خوبی برخوردار میباشند.

                                                                     گروه آتیه آفرینان ایرانیان -مجری وارائه دهنده بهترین خدمات ومشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

                                                                                                                     شماره تماس۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست