تحصیل در کشور قبرس

کشور قبرس برای دانشجویان خود امکانات تحصیلی و رفاهی مناسبی را ارائه می کند . کشور قبرس از دانشگاه های باکیفیتی برخوردار می باشد . هر ساله افراد زیادی برای تحصیل در رشته های مختلف به کشور قبرس مهاجرت می کنند . در این مقاله به بررسی تحصیل در کشور قبرس می پردازیم .

 

شما می توانید پس از مطالعه این مقاله ، مقاله تحصیل در قبرس را مطالعه نمایید .

 

 

شرایط ورود به دانشگاه های کشور قبرس

برای ورود به دانشگاه های دولتی کشور قبرس دانشجویان باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت نمایند . ورود به دانشگاه های خصوصی و کالج های کشور قبرس از ورود به دانشگاه های دولتی این کشور راحت تر می باشد .

 

شرایط تحصیل کارشناسی کشور قبرس

برای ورود به دانشگاه های کشور قبرس در مقطع لیسانس داوطلب باید دارای مدرک دیپلم با حداقل معدل ۱۴ باشد . همچنین فرد باید در رشته ای مرتبط با رشته ی دربیرستان خود در مقطع کارشناسی تحصیل کند . دوره ی تحصیل کارشناسی در کشور مالزی ۴ سال است .

 

 شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در قبرس

برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در کشور قبرس داوطلب باید دارای مدرک لیسانس با حداقل معدل ۱۵ باشد . داوطلب باید مدرک لیسانس خود را از یک دانشگاه معتبر دریافت کرده باشد  . دوره ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در قبرس ۲ سال است .

 

برای دریافت مدرک دکتری داوطلب باید حداقل یک مقاله کامل را در نشریات تحقیقاتی معتبر انتشار داده باشد و همچنین رساله ی دکتری را خودش نوشته باشد .

 

برای اقامت در قبرس روش های زیادی وجود دارد که در مقاله اقامت در کشور قبرس ارائه شده است .

 

هزینه شرکت در دوره های زبان در کشور قبرس

دانشجویانی که می خواهند در دوره های زبان کشور قبرس شرکت نمایند باید در هر ترم تقریباً مبلغ ۳۵۰۰ دلار بابت شهریه پرداخت کنند .

 

هزینه تحصیل در قبرس

شهریه ی دانشگاه های مهندسی در کشور قبرس در هر سال تقریباً ۸۰۰۰ دلار می شود و شهریه ی تحصیل در سایر رشته ها در کشور قبرس در هر سال حدود ۶۷۰۰ دلار خواهد شد .  دانشجویانی که بورسیه تحصیلی دریافت می کنند بی ۲۵% تا ۵۰ % از شهریه ی آنان توسط بورسیه پوشش داده می شود .

 

شهریه  کل دوره ی کارشناسی ارشد تقریباً ۹۰۰۰ دلار می شود و کل شهریه دوره ی دکتری نیز ۱۲۰۰ دلار خواهد شد . اگر دانشجویان در مقطع دکتری بتوانند به عنوان کمک استاد معرفی شوند در هر ماه مبلغی را به عنوان حقوق دریافت خواهند کرد و همچنین از پرداخت کل شهریه و یا قسمتی از شهریه معاف خواهند شد .

 

تحصیل در قبرس یکی از روش های مهاجرت به قبرس می باشد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست