تحصیل در قبرس شمالی(  cyprus )

تحصیل در قبرس شمالی – معرفی کشور قبرس

 

قبرس شمالی همان قسمت ترک نشین قبرس می باشد. مردم قسمت ترک نشین مسلمان هستند و به زبان ترکی استانبولی صحبت میکنند. قبرس شمالی نیازی به ویزا ندارد و افراد به راحتی میتوانند وارد کشور قبرس شوند . به همین جهت سالانه دانشجویان بسیاری از سراسر جهان برای ادامه تحصیل به کشور قبرس مهاجرت میکنند . در  کشور قبرس شمالی بیش از هفت دانشگاه بین المللی وجود دارد در صورتی که در قبرس جنوبی تنها دو دنشگاه بین المللی وجود دارد و دانشگاههایی که جهت تحصیل در قبرس شمالی وجود دارند از نظر اعتبار جهانی بالاتر هستند.  تحصیل در قبرس شمالی با توجه به هزینه های پایین ،امنیت بسیار بالا که در حال حاضر بعنوان امنترین کشور دنیا شناخته شده است و شرایط آب و هوایی و زندگی مساعد می تواند یکی از بهترین انتخابهای دانشجویان جهت ادامه تحصیل باشد . لازم به ذکر است که کلیه دانشگاه های کشور قبرس به دانشجویان ایرانی بورسیه تحصیلی ارائه میدهند.

تحصیل در قبرس شمالی – معرفی دانشگاه های قبرس شمالی

تحصیل در دانشگاه های قبرس شمالی نسبت به قبرس جنوبی بسیار آسان تر میباشد . جهت ورود به دانشگاه های قبرس شمالی مدرک زبان الزامی نیست دانشجویان به راحتی میتوانند دوره زبان را در کشور قبرس سپری کنند. در قبرس شمالی نیازی به اخذ ویزا نیست ودانشجویان به راحتی میتوانند وارد کشور قبرس شوند. دانشگاه های کشور قبرس دارای اعتبار بین المللی میباشند . از دانشگاه های معتبر کشور قبرس میتوان دانشگاه مدیترانه شرقی ، دانشگاه گیرنه ، خاور نزدیک ، دانشگاه نیکوزیا ، دانشگاه قبرس را نام برد .

تحصیل در قبرس شمالی – دانشگاه مدیترانه شرقی

دانشگاه مدیترانه شرقی یکی از بهترین ومعتبر ترین دانشگاههای کشور قبرس محسوب میشود . دانشگاه مدیترانه شرقی در محدوده مرکز شهر فاماگاستا واقع شده است . فضای این دانشگاه به وسعت ۲۲۰۰هکتار میباشد . دانشگاه مدیترانه شرقی یکی از بزرگترین وبرترین دانشگاه های دولتی کشور قبرس شناخته شده است . زبان تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی است . این دانشگاه محیطی بسیار امن مناسب جهت ادامه تحصیل برای دانشجویان خارجی میباشد .

تحصیل در قبرس شمالی – دانشگاه نیکوزیا

دانشگاه نیکوزیا بزرگترین دانشگاه خصوصی در کشور قبرس است . دانشگاه نیکوزیا در سال ۱۹۸۰تاسیس گردیده است . دانشگاه نیکوزیا دارای دانشکده های متعدد میباشد . از دانشکده های دانشگاه نیکوزیا دانشکده علوم، دانشکده حقوق، دانشکده علوم و مهندسی، دانشکده کسب و کار را میتوان نام برد . هزینه های تحصیل در دانشگاه  نیکوزیا با توجه به رشته و مقطع تحصیلی که فرد در آن تحصیل می کند متفاوت میباشد . دانشگاه نیکوزیا جهت رفاه حال دانشجویان خوابگاه هایی بسیار مدرن با امکانات بالا در اختیار دانشجویان قرار داده است . امکاناتی از قبیل سالن استراحت، سالن های ورزشی، اتاق های تلویزیون، محیط های بازی و سرگرمی میباشند. هزینه زندگی و خوابگاه در دانشگاه نیکوزیا  سالانه بین ۳۰۰۰تا ۶۵۰۰دلار میباشد . هزینه های زندگی در کشور قبرس نسبت به دیگر کشور های اروپایی بسیار مقرون به صرفه میباشد . هزینه های زندگی در قبرس بسیار نزدیک به هزینه های ایران میباشد .

                                        گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

                                                                                              شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست