تحصیل داروسازی در گرجستان

گرجستان یکی از بهترین مقصد برای تحصیل در رشته دارو سازی در جهان به شمار می آید . یکی از روش های مهاجرت به گرجستان  ، مهاجرت از طریق تحصیل در گرجستان  می باشد . رشته های پزشکی بسیار جذاب و پر طرفدار هستند که  یکی از این رشته ها  ، رشته داروسازی می باشد . موسسه آتیه آفرینان ایرانیان به عنوان متخصص در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت با عناوین مختلف مانند مهاجرت تحصیلی ، کاری و … این مقاله را با عنوان تحصیل دارو سازی در گرجستان اختصاص داده است .

در گرجستان شما می توانید بدون نیاز به مدرک زبان پذیرش تحصیلی اخذ نمایید و تنها نیاز به سپری نمودن رشته های فیزیک ، شیمی و زیست شناسی خواهید داشت . تحصیل دارو سازی در گرجستان نیز همانند سایر کشور های دیگر ، نیازمند سپری نمودن آزمون ورودی می باشد . که این آزمون نیز به طور گسترده برگزار می شود و دانشجویان بین المللی نیز این امکان را خواهند داشت که  در این دوره ها شرکت نمایند . دوره های دارو سازی در گرجستان همانند سایر کشور ها دارای دو نوع کورس می باشد ، دانشجو می تواند به طور پیوسته و ناپیوسته در این رشته تحصیل نمایید .

تحصیل دارو سازی در گرجستان نیاز مند گذراندن مراحل ذیل می باشد :

شما باید در یک دوره پیش دارو سازی در گرجستان به مدت ۶۹ ساعت شرکت نموده باشید تا واجد شرایط برای شرکت در دوره های Pharm.D شوید. این دوره ۴ساله بدین شکل است که متقاضی باید در سه سال اول تنها فقط آموزش ببیند و در سال آخر به صورت عملی اقدام به شرکت در دوره APPEs نماید .

در مرحله بعدی باید در آزمون PCAT گرجستان شرکت نمایید . این آزمون در دو زمان سپتامبر و ژانویه برگزار می گردد و تنها زمان شروع کورس تحصیلی دارو سازی گرجستان در سپتامبر می باشد . نتیجه این آزمون به همراه نمرات تحصیلی متقاضی ، توصیه نامه و انگیزه نامه و مصاحبه وی تعیین کننده پذیرش می باشد . در صورت واجد شرایط شدن می توانید در PHARMCAS ثبت نام نمایید . در آنجا همه مدارک شما بررسی می شود و یک شناسه برای شما تعیین خواهد شد که می بایست آن رادر زمان  اتمام تحصیل با خود داشته باشید . آخرین زمان برای اخذ پذیرش در دسامبر می باشد . پس از آن برای در یافت پذیرش قطعی و شروع کورس اصلی آماده شوید .  گرجستان دو دانشگاه داروسازی دولتی دارد که نام های آن ها عبارت اند از :

دانشگاه ایالتی آکاکیسورتلی

دانشگاه دیوید تودیلانی

در زیر اطلاعاتی درمورد ۲ دانشگاه دارو سازی را ارائه نموده ایم :

دانشگاه کویتیسی آکاشی تسلیتلی

این دانشگاه در یک شهر تاریخی با مردمی غنی از  نظر فرهنگی می باشد . این دانشگاه موفق به کسب شهرت آکادمیک در دوره های آموزشی و پرورش عالی گرجستان شده است. از لحظه ای که این دانشگاه شروع به کار نموده است تاکنون بیشتر از ۲۰۰هزار دانشجو در آنجا تحصیل نموده اند که از میان آن دانشجویان فارغ التحصیل خیلی از دانشمندان زمان و افراد نخبه در زمینه سیاست و نویسندگی وحتی در زمینه ورزش و فرهنگ و آموزش نیز بوده اند.دانشگاه ایالتی کویتی کاکی تسلیتلی یکی از دانشگاه های خوبی هست که سازمان جهانی بهداشت(who )آن را در رتبه بندی اول قرارداده است و در خود کشور گرجستان هم جز بهترین دانشگاه ها  در زمینه پزشکی می باشد .

شهریه تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه ایالتی کویتی کاکی تسلیتلی عبارت است از:

  • سال اول=۶۰۰۰ دلار
  • سال دوم =۴۰۰۰دلار
  • سال سوم =۴۰۰۰دلار
  • سال چهارم =۴۰۰۰ دلار

اجاره محل اسکان برای دانشجویان، حدودا کمتر از  ۱۰۰ یورو در ماه می باشد.

دانشکده پزشکی دیوید تودیلانی

یکی از چندین دانشگاهی است که زبان انگلیسی را در سطح دانشگاه های پزشکی گرجستان را پذیرفته و معتبر می داند. این دانشگاه نیز مدرسه پزشکی AIETI است.  در سازمان بهداشت جهانی  WHO AVICENNA برای دارو سازی گنجانده شده است ، عضو انجمن آموزش پزشکی اروپا (AMEE)، انجمن مدرسه های پزشکی در اروپا (AMSE) و سازمان برنامه های درسی علوم زیست پزشکی و بهداشت در سیستم اروپایی است (ORPHEUS).

تعداد زیادی از فارغ التحصیلان در حال حاضر در حال انجام تحصیل و یا در حال حاضر  برای اقامت در دوره های دیگر مهارتی ، کار به عنوان پزشکان برجسته در ایالات متحده و اروپا و سایر دانشگاه ها و درمانگاه ها می باشند. اکثریت مطلق فارغ التحصیلان در رشته های حرفه ای استخدام شده اند ، در حالی که بسیاری از آنها موفق به پاس کردن امتحانات بین المللی (USMLE، PLAB، MCI ) شده اند و در حال حاضر مهارت های خود را در مراکز درمان و تحقیقات ایالات متحده آمریکا ، آلمان ، بریتانیا ، سوئد و کشورهای دیگر در حال ارتقا می باشند .

هزینه تحصیل در رشته دارو سازی – ۷۰۰۰ دلار آمریکا برای سال اول و ۵۰۰۰ دلار برای سال های بعد می باشد .

محل اقامت از ۱۰۰ دلار تا ۴۰۰ دلار آمریکا در ماه متغییر است.

مدارک مورد نیاز جهت ورود به رشته دارو سازی در گرجستان

قبل از ورود به گرجستان اطمینان حاصل کنید که اسناد زیر را با خود داشته باشید ؛

پاسپورت بین المللی

دارا بود گواهی پایان دوره تحصیلی دیپلم به همراه ریز نمرات

ترجمه مدارک تحصیلی خود از دیپلم تا آخرین مقطع تحصیلی

نامه پذیرش / ارائه نامه ای از دانشگاه گرجستان ( نسخه پرینت شده ) مبنی بر اخذ پذیرش

گواهی شناسنامه یا گواهی تولد

دارا بودن هزینه اقامتگاه / خوابگاه / هتل .

سپری نمودن آزمایشات بهداشت عمومی / پزشکی دال بر عدم دادرا بودن عفونت HIV و هپاتیت بی .

همراه داشتن هزینه کامل تحصیل به صورت نقدی یا رسید پرداخت به حساب دانشگاه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست