تحصیل به زبان انگلیسی در گرجستان
تحصیل به زبان انگلیسی در گرجستان

 

تحصیل به زبان انگلیسی در گرجستان

کشور گرجستان یک کشور اروراسیایی است که در صف پیوستن به اتحادیه اروپا و ناتو قرار دارد. کشور گرجستان به دلیل شرایط بسیار مطلوبی که برای تحصیل و زندگی با هزینه های بسیار پایین در اختیار افراد قرار می دهد جذابیت بسیار بالایی دارد . دانشگاه های گرجستان به دو صورت خصوصی و دولتی اداره می شوند که هر دو نوع دانشگاه زیر نظر وزارت علوم گرجستان می باشد.  دروس در دانشگاه های گرجستان اغلب به دو زبان گرجی و انگلیسی ارائه می شوند البته در برخی رشته ها و دانشگاه های خاص زبان روسی یا دیگر زبان ها نیز استفاده می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به گرجستان شرکت آتیه آفرینان ایرانیان توصیه می کند نگاهی به مقاله ” مهاجرت به گرجستان” بیاندازید.

  • اگر قصد تحصیل در کشور گرجستان به زبان انگلیسی را دارید میبایست حتما مدرک زبان آیلتس را با نمره بالا داشته باشید . توجه به این نکته مهم ضروری است که متقاضیان تحصیل در گرجستان علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی جهت تحصیل ، میبایت جهت ارتباط با مردم و تامین مایحتاج روزانه خود به زبان گرجی یا روسی نیز آشنایی کافی داشته باشند زیرا اغلب مردم گرجستان با زبان انگلیسی آشنایی ندارند. دانشگاه های گرجستان برای آن دسته از دانشجویان خارجی که به زبان گرجی آشنایی ندارند کلاس های آموزشی زبان گرجی برگزار می نماید.

تحصیل به زبان انگلیسی در کشور گرجستان – دانشگاه‌هاي گرجستان که  وزارت علوم ایران معتبر مي‌داند عبارتند از:

Tbilisi Teaching University

SarajishviliTbilis State Conservatoire  رشته‌هاي مربوط به هنر موسيقي

Jvane Javakhishvili Tbilisi State University

Apolon Kutateladze State Academy of Arts

Technical Uniuversity

  • معمولا رشته هایی که مربوط به ادبیات, تاریخ و فرهنگ دیگر کشورهای جهان است امکان ارائه به زبان انگلیسی را دارند. هر زبانی را که دانشجو به عنوان زبان تحصیل خود انتخاب می نماید باید بتواند مدرکی دال بر توانایی خود در آن زبان ارائه نماید.
  • دانشگاه ایلیا واقع در پایتخت گرجستان یعنی شهر تفلیس یکی از معتبرترین دانشگاه های گرجستان می باشد که برای دانشجویان خارجی کلاس های آموزشی زبان گرجی برگزار می نماید و شرکت در کلاس ها به صورت اجباری می باشد. دوره های آموزشی زبان گرجی ۱۳۰ ساعت می باشد که حداکثر ۱۸ ساعت در هفته برگذار می شود.

توصیه شرکت آتیه آفرینان ایرانیان برای اقامت و تابعیت در کشور گرجستان ، مشاوره از مشاوران آتیه آفرینان ایرانیان و مطالعه مقاله ” اقامت در گرجستان ” می باشد.

  • دانشگاه ایالتی تفلیس قدیمی ترین دانشگاه گرجستان می­باشد. پژوهش و آموزش با کیفیت بسیار خوبی در این دانشگاه همراه است. دانشگاه دولتی تفلیس جزو دانشگاه های آموزش بین المللی است. این دانشگاه دارای طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ، سطح فوق لیسانس و دکترا و دوره های کوتاه مدت به زبان انگلیسی می باشد.
  • اغلب دروس در دانشگاه های پزشکی گرجستان به زبان انگلیسی ارائه می شود.
  • در دوره کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس در دانشگاه های کشور گرجستان که به مدت یک سال و نیم تا دوسال به طول می انجامد ، گرچه زبان رسمی تحصیل در این مقطع در کشور گرجستان زبان گرجی است اما رشته های بسیار متنوعی نیز به زبان انگلیسی در دانشگاه های دولتی و خصوصی کشورگرجستان ارائه می گردند.

گروه آتیه آفرینان مجری و ارایه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست