تحصیل به زبان انگلیسی در کشور ارمنستان
تحصیل به زبان انگلیسی در کشور ارمنستان

تحصیل به زبان انگلیسی در کشور ارمنستان

کشور ارمنستان با پایتختی شهر ایروان واقع شده در همسایگی کشورمان ایران مانند یک پل میان آسیا و اروپا عمل می کند . علاوه بر ایران آذربایجان ، ترکیه و گرجستان نیز از همسایه های این کشور هستند و تمام مردم به زبان ارمنی که یک زبان هندو اروپایی است که در منطقه قفقاز و بویژه در ارمنستان جاری بوده و با خط ویژه خود یعنی الفبای ارمنی نوشته می‌شود؛ با یکدیگر صحبت می کنند . درحال حاضر حکومت این کشور جمهوری و  واحد پول آن درام است. همچنین اختلاف ساعت ارمنستان و ایران ۳۰ دقیقه است.دانشگاه های این کشور مدرک معتبری را اعطا می کنند و دانشجویان می توانند در هر کشوری که بخواهند به کار مشغول شوند . هزینه تحصیل و زندگی در ارمنستان پایین بوده و به دلیل نزدیکی به کشورمان امکان رفت و آمد آسان برای افراد وجود دارد و نیازی به صرف هزینه زیاد برای رفت و آمد بین دو کشورمان نمی باشد .اگر میخواهید در زمینه تحصیل به زبان انگلیسی در کشور ارمنستان اطلاعات کافی داشته باشید مقاله “تحصیل به زبان انگلیسی در کشور ارمنستان”را مطالعه فرمایید.

یکی از راه های ورود و اخذ اقامت کشور ارمنستان ،کشور ارمنستانمی باشد . سالانه مهاجران زیادی از کشورهای مختلف از جمله ایران برای تحصیل در این کشور اقدام می کنند . ارمنستان با اختصاص بودجه های قابل توجه توانسته دانشگاه هایی باسطح آموزشی بالا تاسیس کرده و پیشرفت های چشمگیری در زمینه های علمی مختلف داشته باشد . تحصیل در این کشور می تواند از بسیاری از کشورهای آسیایی و اروپایی به صرفه تر و با هزینه کمتر همراه باشد .

ارزان بودن هزینه های زندگی همچنین شهریه پایین دانشگاه ها برای دانشجویان و خانواده های آنان بسیار مهم است. بعلاوه اقتصاد کشور دارای ثبات بوده و در سه سال گذشته نرخ تورمی حدود ۴ درصد در سال داشته است. نزدیکی به ایران، هزینه رفت و آمد ارزان به ایران، نزدیکی فرهنگ خانواده های ارمنی به ایرانیان و نبود بحران های اجتماعی مانند اعتیاد و درگیری و نزاع و وجود امنیت اجتماعی بسیار بالا مزایایی هستند که باعث می‌شوند بسیاری دانشجویان و خانواده های آنان جذب این کشور گردند.

در کشور ارمنستان رشته‌های تحصیلی زیادی در زیر گروه‌های علوم انسانی، پزشکی، علوم مهندسی، علوم پایه و هنر تدریس می‌شوند. همچنین دانشگاه های مختلف به زبان های مختلف تدریس می‌نمایند. دانشگاه هایی مانند دانشگاه آمریکایی، آکادمی علوم ارمنستان، آکادمی اروپایی، به زبان انگلیسی و دانشگاه فرانسوی به زبان فرانسه، دانشگاه روسیه به زبان روسی و دانشگاه دولتی ایروان به زبان ارمنی جذب دانشجو و تدریس می‌کنند.

اگر می خواهید از شرایط مهاجرت به کشور ارمنستان  اطلاعات کافی داشته باشید به مقاله “مهاجرت به ارمنستان “مراجعه نمایید.

برخی از دانشگاه های انگلیسی زبان کشور ارمنستان عبارتند از:

 • دانشگاه اروپايي ها در کشور ارمنستان: اين دانشگاه از ارتباط خوب با سفارت ايران و از کيفيت بالاي آموزشي بر خوردار است.و شامل رشته هاي زير به زبان انگليسي مي باشد:اقتصاد،MBA،IT درمقطع ليسانس ودر مقطع فوق ليسانس :اقتصاد جهاني،اکولوژي(بهداشت عمومي،محيط زيست)IS-MBA-ITو روابط بين الملل.براي کساني که قصد وارد شدن به اين دانشگاه را دارند دوره هاي زبان انگليسي يک ساله برگزار مي شود.(۱۵۰۰دلار در سال)شهريه سالانه(با توجه به مقطع) ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰دلار مي باشد واز خوابگاهي مناسببا هزينه ماهيانه ۱۲۰ دلار برخوردار است. لازم به ذکر است که تا مقطع فوق ليسانس مورد قبول ايران است.
 • دانشگاه پزشکي دولتي ايروان در کشور ارمنستان : شامل رشته هاي پزشکي ،دندان پزشکي،داروسازي وتخصصهاي پزشکي در۴۲تخصص به زبان انگليسي(چشم،پوست،راديولوژي،جراحي،زنان،گوش و…)( اين دانشگاه مورد قبوت وزارت بهداشت ايران نيست)
 • دانشگاه پلي تکنيک در کشور ارمنستان : شامل رشته هاي الکترونيک،مخابرات،کامپيوتر-IS-مهندسي پزشکي(به زبان انگليسي)(مورد قبول وزارت علوم ايران نيست)
 • دانشگاه زبانهاي خارجي :زبان و ادبيات روسي و انگليسي.(تا مقطع فوق ليسانس مورد قبول ايران است)

تحصیل به زبان انگلیسی در کشور ارمنستان – لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ارمنستان:

 • دانشگاه کشاورزی (کارشناسی ارشد ودکترا)
 • آکادمی هنرهای زیبا(رشته های هنری) تا مقطع دکترا و به زبان ارمنی
 • آکادمی ملی علوم (دکترا)در مقطع ارشد فعلا بیولوژی سلولی با گرایش بیوتکنولوژی ارائه می شود.
 • دانشگاه معماری وشهرسازی (تا مقطع ارشد مورد تایید است)
 • کنسرواتور(رشته های موسیقی وهنر) (تا مقطع ارشد مورد تایید است) به زبان ارمنی
 • دانشگاه زبان شناسی(رشته های علوم انسانی) (تا مقطع ارشد مورد تایید است)
 • آکادمی آموزشی منطقه اروپایی(تا مقطع ارشد مورد تایید است)(موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارایه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست