تاریخچه کشور قبرس

در این مقاله به شرح توضیحاتی در زمینه تاریخچه کشور قبرس خواهیم پرداخت .

 

برای مهاجرت به قبرس روش های زیادی وجود دارد که در مقاله های قبلی ذکر شده است .

 

 

جمهوری قبرس که کشوری جزیره ای می باشد ، در شرق دریای مدیترانه ای واقع شده است . قبرس سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه می باشد .  کشور قبرس به دوبخش شمالی و جنوبی تقسیم می شود . که بخش شمالی آن ترک نشین ها هستند و در بخش جنوبی آن یونانی نشین ها هستند . پایتخت کشور قبرس ، شهر نیکوزیا می باشد . جمعیت مردم کشور قبرس ۱۱۰۰۰۰۰نفر می باشد .

 

تاریخچه کشور قبرس

کشور قبرس در دوره های باستان به دلیل دارا بودن مس دارای شهرت بود . اولین بار مردم کشور قبرس در هزاره قبل از میلاد مسیح به ساختن ابزار های مسی پرداختند . کشور قبرس در طول سالیانی در تصرف کشور های مختلف از جمله ایران ، روم ، یونان ، امپراتوری عثمانی و انگلیس بوده است . پس از جنگ جهانی دوم کشور انگلیس از قبرس جدا شد . در نهایت در سال ۱۹۶۰ کشور قبرس استقلال خود از بریتانیا را اعلام نمود .

 

در مقاله اقامت قبرس ، اطلاعات کاملی در این زمینه برای شما فراهم کرده ایم .

 

تاریخچه کشور قبرس تقسیمات کشوری قبرس

کشور قبرس دارای ۶ استان می باشد که عبارتند از : استان فاماگوستا ، استان گیرنه ، استان لارنکا ، استان لیماسول ، استان نیکوزیا و استان پافوس .

 

تاریخچه کشور قبرس فرهنگ مردم کشور قبرس

با توجه به بررسی های انجام شده ۸۰ درصد مردم قبرس یونانی تبار هستند ، ۱۸ درصد مردم قبرس ترک تبار هستند ، ۲ درصد مردم کشور قبرس از سایر اقلیت های مسیحی می باشند .  مردم قسمت شمالی کشور قبرس فرهنگی برگرفته از کشور ترکیه دارند . مردم بخش جنوبی کشور قبرس دارای فرهنگی برگرفته از یونان هستند .

 

علاوه بر این مقاله ، مقاله های دیگری از قبیل تحصیل در قبرس در این سایت موجود می باشد .

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست