کتابخانه دانشگاه خاور نزدیک ( cyprus)

کتابخانه دانشگاه خاور نزدیک – درباره کشور قبرس

کشور قبرس در قاره اروپا واقع شده است . بزرگترین و زیباترین جزیره مدیترانه در این کشور واقع شده است . زبان رسمی مردم کشور قبرس ترکی است . اغلب مردم به زبان انگلیسی نیز مسلط میباشند . پایتخت وبزرگترین شهر کشور قبرس نیکوزیا شناخته شده است . کشور قبرس به دلیل داشتن بناهای تاریخی بسیار زیبا سالانه توریست های بسیاری را از نقاط مختلف جهان به خود جذب میکند. دین مردم ترک در قبرس مسلمان است . سالانه دانشجویان بسیاری از سراسر جهان جهت ادامه تحصیل به کشور قبرس مهاجرت میکنند. دانشگاه های کشور قبرس از اعتبار بین المللی برخوردارند .کلیه  دانشگاه های کشور قبرس جهت رفاه حال دانشجویان سالانه به دانشجویان ایرانی بورسیه تحصیلی ارائه می دهند . کلیه دانشگاه های کشور قبرس مورد تایید وزارت علوم میباشند .

کتابخانه دانشگاه خاور نزدیک – دانشگاه های کشور قبرس

دانشگاه قبرس
دانشگاه مدیترانه شرقی
دانشگاه گیرنه
دانشگاه نیکوریا
دانشگاه خاور نزدیک

کتابخانه دانشگاه خاور نزدیک – معرفی کتابخانه دانشگاه خاور نزدیک

کتابخانه ی این دانشگاه ، بزرگ ترین کتابخانه ی جهان ترک است که در مساحت ۱۵۰۰۰ متر مربع و در نزدیکی محوطه اصلی بنا شده است . این کتابخانه دارای بیش از ۱۱۰ میلیو ن کتاب الکترونیکی و ۵۰۰ هزار منبع چاپ شده ، و کافه تریایی با ظرفیت ۶۰۰ نفر است .
این کتابخانه بزرگ در نزدیکی محوطه با بیش از ۱۵۰۰۰ مترمربع ساخته شده و شامل سه بخش می باشد . بخش اصلی شامل مدارک چاپ شده و یک کتابخانه اینترنتی با مجموعه های صوتی- تصویری می باشد.بخش دوم برای فعالیت های علمی و فرهنگی و بخش سوم برای فعالیت های پذیرشگری اختصاص یافته است. اطلاعات موجود در تشکیلات قفسه کتابها ، طبق نام مولف، موضوع و محتوی، همراه با تعداد موجود است و سرپرستی امنیتی که به صورت کامپیوتری ردیف بندی شده اند.در کتابخانه اینترنتی، کتاب های الکترونیکی ، مجلات الکترونیکی، یک دیتابیس الکترونیکی و چندین دایره المعارف وجود دارد.همه این منابع می توانند خارج از محوطه دانشگاه و توسط اینترنت مورد دسترسی قرار گیرند. که برای مجموعه های صوتی- تصویری،نیز این طریقه دسترسی امکانپذیر می باشد.
دسترسی به مطالب آموزشی مانند VCD ها، DVD ها ، کاست های ویدئویی، کاست های صوتی و CD ها ، مناسب برای دانشجو های دندانپزشکی، داروسازی، علوم بهداشتی و پزشکی، نیز امکان دارد. لازم به ذکر است که منابع پزشکی کتابخانه با سرعت زیادی در حال افزایش است.

با توجه به اندازه منابع، اندازه محوطه بسته، مطالعات خصوصی و ظرفیت آن و توانائی عملکردی آن ، کتابخانه بزرگ دانشگاه خاور نزدیک از کیفیت بالاتری نسبت به کتابخانه های دانشگاه های ترکیه و جهان قرار دارد با داشتن چنان ظرفیتی، کتابخانه بزرگ دانشگاه خاور نزدیک در پردازش بولوگنا در صدر کتابخانه های مرکزی و دانشگاه های ترکیه و اتحادیه اروپا قرار می گیرد.
کتابخانه بزرگ، با بیش از ۱۱۰ میلیون کتاب الکترونیکی و بیش از ۵۰۰ هزار مطالب چاپ شده، با کیفیت متمایز و برتر و خدمات ۲۴ ساعته، در تمام روزهای هفته ،خدمات خود را در حد وسیعی ارائه می کند.

کتابخانه دانشگاه neu

   گزوه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

                                                                                                                 شماره تماس۰۲۱۷۲۲۰۷

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست