بورسیه های تحصیلی در یونان

در کشور یونان تعداد زیادی بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان ارائه می شوند . در این بخش ما به معرفی بورسیه های تحصیلی در یونان خواهیم پرداخت .

 

بورسیه های تحصیلی در یونان بورسیه تحصیلی دولتی

بورسیه تحصیلی دولتی در کشور یونان  برای دانشجویان خارجی ارائه می شود . مبلغ این بورسیه ۶۰۰ یورو در هر ماه می شود . در این بورسیه کتاب ، وسایل مورد نیاز و همچنین غذا برای دانشجو رایگان می باشد . به علاوه این بورسیه مبلغ ۱۵۰ یورو برای سکونت دانشجو و مبلغ ۱۰۰۰ یورو برای رفت و آمد دانشجو ارائه می کند . همچنین افرادی که بتوانند این بورسیه را دریافت کنند دیگر مالیات پرداخت نمی کنند و برای شرکت در دوره های زبان یونانی و برخی از دوره های تخصصی فوق لیسانس هزینه ای پرداخت نمی کنند .

 

بورسیه موسسه Marie Sklodowska Curie

دانشجویانی که بخواهند در زمینه علم بیولوژی و با مهندسی بیولوژی مشغول تحقیق شوند ، می توانند برای دریافت این بورسیه اقدام نمایند . این بورسیه نهایتا تا ۳ سال دانشجو را ساپورت می کند . داوطبانی که بخواهند از این بورسیه استفاده کنند باید دارای مدرک لیسانس یا فوق لیسانس در رشته زیست‌شناسی سلولی ، رشته زیست ، رشته مهندسی بافت‌شناسی ، رشته زیست ماده ، رشته داروسازی ، رشته دامپزشکی ، رشته زیست شناسی بدن و یا سایر رشته های مرتبط باشند . به علاوه متقاضیان دریافت این بورسیه ، نباید قبلا از هیچ کدام از بورسیه های مقطع دکترا استفاده کرده باشند و به علاوه نباید تا قبل از شروع تحصیل خود بیشتر از ۱۲ ماه در کشور یونان اقامت داشته باشند . تسلط به زبان انگلیسی ، روان بودن مکالمه و … از سایر شرایط دریافت این بورسیه می باشد . این بورسیه در هر سال فقط ۲ نفر را تحت پوشش قرار می دهد . بنابراین رقابت زیادی برای دریافت این بورسیه وجود دارد .

 

بورسیه موسسه Stavros Niarchos

این بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکتری ارائه می شود . در مقطع کارشناسی ارشد این بورسیه به ۱۰ نفرا داده می شود و به هر نفر مبلغ ۳۵۰۰ یورو داده می شود . همچین این بورسیه در مقطع دکتری به ۱۰ نفر داده می شود و به هر نفر مبلغ ۹۰۰۰ یورو داده می شود .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست