بورسیه های تحصیلی ارمنستان

ارمنستان می تواند یکی از گزینه های تحصیلی مناسب برای دانشجویان ایرانی باشد شاید این سوال برای بیشتر دانشجویان ایرانی پیش آمده باشد که آیا در دانشگاه های ارمنستان بورسیه های تحصیلی به دانشجویان بین المللی اعطا می شود یا خیر؟ ما در این مقاله می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم و توضیحاتی را در مورد بورسیه های تحصیلی ارمنستان به شما دوستان ارائه دهیم.

بورسیه های تحصیلی ارمنستان – انواع بورسیه های تحصیلی ارمنستان

بورسیه های تحصیلی ارمنستان به دو صورت دولتی و غیر دولتی می باشد ، بورسیه تحصیلی که توسط دولت ارمنستان به دانشجویان اعطا می شود تمامی هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را به طور کامل پرداخت می کند البته بورسیه دیگری نیز توسط دولت ارمنستان به دانشجویان ارائه می شود که صرفا فقط شامل شهریه دانشجو می باشد و هزینه زندگی باید توسط خود دانشجو پرداخت شود.

بورسیه های غیر دولتی ارمنستان به این صورت است که توسط موسسات آموزشی – پژوهشی آزاد کشور ارمنستان به دانشجو پرداخت می شود و مقدار این بورسیه بستگی به موسسه و دانشگاهی دارد که این بورسیه را به دانشجو اعطا می کند.

بورسیه های تحصیلی ارمنستان – بورسیه کارشناسی ارمنستان (بورسیه لیسانس ارمنستان)

بورسیه های تحصلی دوره کارشناسی ارمنستان معمولا به صورت چهار ساله به دانشجویان واجد شرایط داده می شود از جمله مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه های این دوره تحصیلی می توان به مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی اشاره کرد همانطور که در قسمت قبلی گفته شده میزان بورسیه ای که دانشجو می تواند در ارمنستان دریافت کند بستگی به موسسه و دانشگاهی دارد که دانشجو می خواهد در آن به تحصیل بپردازد و ممکن است بورسیه هایی به دانشجو اعطا شود که تمامی هزینه های دانشجو را در بر بگیرد.

بورسیه های تحصیلی ارمنستان – بورسیه کارشناسی ارشد ارمنستان (بورسیه فوق لیسانس ارمنستان)

بورسیه های تحصیلی دوره کارشناسی ارشد ارمنستان در حدود ۲ تا ۳ سال و با توجه به رشته تحصیلی دانشجو می باشد در رشته های تحصیلی مانند پزشکی و داروسازی به دلیل اینکه مدت زمان دوره کارشناسی ارشد بیشتر از دیگر رشته های تحصیلی است میزان بورسیه تحصیلی آن بیشتر از دیگر رشته ها می باشد ، در این مقطع تحصیلی شانس اینکه دانشجو بتواند یکی از بورسیه های تحصیلی ارمنستان را بدست بیاورند بیشتر از دوره کارشناسی می باشد ، برای بدست آوردن یکی از بورسیه های دوره کارشناسی ارمنستان دانشجو باید دارای مدرک کارشناسی با معدل بسیار مناسب باشد.

بورسیه های تحصیلی ارمنستان – بورسیه دکترا ارمنستان (بورسیه phd ارمنستان)

بورسیه تحصیلی دوره دکترا ارمنستان به نسبت دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد ارمنستان به تعداد بیشتری ارائه می شود و شانس اینکه دانشجو بتواند یکی از این بورسیه های تحصیلی را دریافت کند بسیار بیشتر می باشد معمولا بورسیه های تحصیلی این دوره در حدود ۳ تا ۵ ساله می باشد و تمامی هزینه های تحصیلی دانشجو را در بر می گیرد و دانشجو برای دریافت این بورسیه های تحصیلی باید به هنگام ارائه درخواست خود مبنی بر پذیرش گرفتن از دانشگاه ارمنستان باید اعلام کند تا مورد بررسی قرار گیرد.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست