بورسیه دانشگاه های قبرس

بورسیه دانشگاههای قبرس

تحصیل در قبرس و بورسیه تحصیلی

یکی از بارزترین مزایای تحصیل در کشور قبرس در مقایسه با دانشگاه های هم تراز با آن ، تحصیل همراه با بورسیه قطعی برای تمام مقاطع تحصیلی می باشد .  قطعا هزینه تحصیل یکی از مهم ترین مسائل در انتخاب دانشگاه و کشور برای ادامه تحصیل می باشد ، که باید حتما در نظر گرفته شود .
در نظر داشته باشید ظرفیت بورسیه تحصیلی در کشورهای مختلف در هر ترم تحصیلی تغییر می کند . دانشجویان می توانند برای کسب اطلاعات دقیق از میزان ظرفیت بورسیه تحصیلی هر دانشگاه با موسسه آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایند. اما چنانچه اگر موفق به اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا دوره تحصیلی نشدید ، دانشجو می تواند  پس از گذراندن یک تا چند ترم با هزینه خود در صورتی که در دوره های تحصیلی خود نمرات عالی اخذ کند برای اخذ بورسیه تحصیلی در ترم های آینده اقدام کنند .

همانطور که مستحضر هستید هزینه تحصیل بسته به نوع دانشگاه ، مقطع تحصیلی و رشته متفاوت است . اما به طور کلی هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ( دوره تحصیلی ۴ ساله ) در حدود ۴۵۰۰ دلار ، در مقطع کارشناسی ارشد (دوره تحصیلی ۱-۲ سال بسته به نوع رشته متفاوت است ) تقریبا ۴۵۰۰ دلار و در مقطع دکتری ( در حدود ۲-۵ سال بسته به نوع رشته متفاوت است ) حدوداً ۱۰ هزار دلار می باشد . هزینه تحصیل در رشته های پزشکی بالاتر می باشد .

بدیهی است که علاوه بر هزینه های تحصیلی مبلغی نیزجهت  : هزینه اقدام پروسه مهاجرت ، هزینه درخواست پذیرش ، مجوز حضور ، اجازه اقامت موقت، گواهی بهداشت و درمان هزینه بیمه نیز باید پرداخت شود که این هزینه پس از ورود به دانشگاه قابل پرداخت است .

 

تحصیل در قبرس و هزینه های زندگی

در مقایسه با کشور های اروپایی هزینه زندگی در قبرس بسیار مقرون به صرفه تر می باشد . کلیه شهر های قبرس دارای شرایط زندگی مناسب و با کیفیت خوبی است اما شهر نیکوزیا در مقایسه با سایر شهر های قبرس کمی گران تر است . همچنین هزینه زندگی در قبرس شمالی در مقایسه با قبرس جنوبی ارزان تر است . به طوری کلی می توان گفت که دانشجو می تواند با هزینه ای بین ۵۰۰-۷۰۰ یورو ماهانه زندگی خود را مدیریت کند . به عنوان مثال هزینه رفت و آمد ماهانه حدوداً ۴۰-۵۰ یورو ، هزینه خوابگاه بسته به نوع اتاق ( یک نفره یا چند نفره ) تقریبا بین ۲۵۰۰ تا ۶۰۰۰  یورو سالانه ، هزینه برنج و نان تقریبا ۳ یورو ماهانه و سینما ۱۰ یورو می باشد .

 

همچنین دانشجویانی که در دانشگاه های قبرس تحصیل کرده باشند شانس زیادی برای کار در بسیاری از شرکت ها و موسسات  بزرگ مانند فروشگاه ها ، هتل ها، بانک ها و غیره دارند .

گروه اعزام دانشجو آتیه آفرینان بعنوان بزرگترین گروه اعزام دانشجو به قبرس شرایط خاصی را برای متقاضیان ایرانی برای اخذ بورسیه از دانشگاههای قبرس بوجود آورده است . که برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه اخذ پذیرش دانشگاه ها در مقاطع مختلف تحصیلی و همچنین زمان دقیق اقدام می توانید با ما تماس حاصل فرمایید .

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست