بورسیه تحصیلی در قبرس

یکی از مهم ترین موارد حائز اهمیت جهت تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور احتمال دریافت بورس تحصیلی از دانشگاه های آن کشور هاست  ، با استفاده از بورسیه تحصیلی در قبرس دانشجویان می توانند بخشی از هزینه های تحصیل خود را تأمین نمایند  ، چرا که تامین هزینه ها می تواند قدم بزرگی در راستای پیشرفت های تحصیلی باشد . دانشگاه های قبرس به دلیل داشتن فاصله ی کم با ایران از جمله کشورهای پر طرفدار برای مهاجرت تحصیلی می باشد و همچنین دریافت بورس تحصیلی در قبرس به مزایای تحصیل در این کشور می افزاید. دانشجویانی که در مقطع لیسانس یا فوق لیسانس در قبرس موفق به اخذ پذیرش می شوند، می توانند ابتدای هر ترم درخواست بورس تحصیلی در قبرس نمایند .

دانشجویان علاقه مند به ادامه  تحصیل در کشور قبرس می توانند در همه مقاطع و همه رشته ها به جز رشته ی پزشکی بورسیه تحصیلی دریافت نمایند . مبلغ شهریه برای دانشجویان رشته پزشکی در قبرس در هر ترم حدودا ۱۰ هزار دلار است که بستگه به نوع دانشگاه این مبلغ متغیر است . دانشجویان رشته داروسازی در صورتی که دارای معدل بالا باشند  می توانند از بورسیه تحصیلی استفاده نمایند و حداقل ۵۰% از شهریه ی خود را کاهش دهند .

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی قبرس

اگر دانشجو پس از گذراندن ترم اول تحصیلی بتواند حداقل ۳ نمره از ۴ نمره را دریافت کند و همچنین اگر دانشجو بتواند به عنوان دستیار یک استاد انتخاب شود می تواند در هر ماه مبلغ تقریبی ۴۵۰ لیر را به عنوان حقوق دریافت کند . اگر دانشجویی در مقطع دکتری بتواند به عنوان دستیار استاد انتخاب شود در صورتی که به شکل تمام وقت فعالیت کند می تواند در هر ماه مبلغ حدودا ۹۰۰ لیر به عنوان حقوق دریافت کند و همچنین به صورت رایگان تحصیل نماید .

در طی هر ترم تحصیلی ۲ نفر از دانشجویان می تواند از بورسیه ۱۰۰% استفاده کنند و بقیه دانشجویان نیز می توانند از ۵۰% تخفیف شهریه استفاده نمایند . اگر دانشجویی ۵۰% تخفیف را دریافت کرده باشد و موفق شود که نمره ۸ را کسب نماید می تواند از ۵۰% دیگه علاوه بر ۵۰% قبلی تخفیف بگیرد و به شکل کاملا رایگان به تحصیل بپردازد .

بورسیه تحصیلی قبرس ویژه ورزشکاران

دانشگاه های قبرس برای ورزشکاران کمک هزینه مالی مختص به شهریه دانشگاه و هزینه خوابگاه ارائه در نظر گرفته است . شرایط اخذ بورسیه ورزشی قبرس توسط هیئت اجرایی هر دانشگاه تنظیم و به تصویب رسیده است.

بورسیه ورزشی قبرس به افرادی تعلق می گیرد که دارای رتبه اول در یک ورزش خاص در کشور خودش باشد. حال این رتبه اول میتواند بصورت انفرادی توسط خود فرد و یا توسط تیمی که متقاضی بورسیه در آن عضو بوده کسب شده باشد و یا اینکه فرد متقاضی عضو تیم ملی در یک ورزش خاص در کشور خود بوده باشد. چنین افرادی می توانند درخواست بورسیه کنند. البته این بورسیه زمانی به دانشجو تعلق می گیرد که دانشجو عضو یکی از تیم های ورزشی دانشگاه شود.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست