بهداشت و درمان در کشور قبرس (cyprus)

بهداشت و درمان در کشور قبرس – معرفی کشور قبرس

کشور قبرس با نام رسمی جمهوری قبرس کشوری جزیره ای است. بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر این کشور نیکوزیا میباشد. کشور قبرس به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم میشود. در قسمت شمالی ترک نشین ها سکونت دارند و درقسمت جنوبی یونانی نشین ها ساکن هستند. کشور قبرس دارای آب و هوای معتدل و بارانی است. کشور قبرس، پس ازساردنی و سیسیل، سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه شناخته شده است. واحد پول کشور قبرس شمالی برای خرید ها مختلف متفاوت میباشد به عنوان مثال برای دانشگاه ها و خوابگاه ها با دلار محاسبه میشود و باید هزینه های شهریه و هزینه خوابگاه ها را با دلار باید بپردازند. برای خرید روزمره از مغازه ها به لیر ترکیه باید هزینه ها پرداخت شوند. برای خرید های بزرگتر مثل خانه و ماشین از پوند انگلیس استفاده میشود .کشور قبرس با داشتن دانشگاه های معتبر و بین المللی توانسته است سالانه دانشجویان زیادی را جذب خود کند. کشور قبرس با داشتن جاذبه های جذاب و دیدنی و بناهای تاریخی توانسته است سالانه توریست ها و گردشگران زیادی را از کشور های مختلف جذب کند. افرادی که تفاوت قبرس شمالی و جنوبی را نمی دانند باید به این نکته توجه داشته باشند که از نظر استاندارد های زندگی و رنکینگ دانشگاه ها تفاوت زیادی با هم ندارند فقط کسانی که می خواهند به صورت خانوادگی مهاجرت کنند و به صورت همزمان همراه داشته باشند بخش شمالی کشور قبرس توصیه می شود چون نیازی به ویزا ندارد و پروسه ی گرفتن پذیرش از دانشگاه بسیار راحت تر از دیگر کشورها میباشد. بخش جنوبی به دلیل اروپایی بودن ، ایرانیان برای ورود به بخش جنوبی به دلیل اروپایی بودن بایستی برای ویزا درخواست دهند.

بهداشت و درمان در کشور قبرس – شرایط رشته های پزشکی در کشور قبرس

در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشکده های پزشکی کشور قبرس از سال اول مطالعات بالینی شروع می شود. هدف از این برنامه آماده سازی دانشجویان به مهارت ها و دانش لازم به عنوان یک پزشک در قرن ۲۱ می باشد. برنامه پزشکی ۶ ساله (برنامه پزشکی در مقطع کارشناسی) دارای بازار کار بسیاری در کشور قبرس و همچنین کشورهای اروپایی می باشد. دانشکده پزشکی در دانشگاه اروپایی قبرس دارای برنامه درسی مبتنی بر سیستم یکپارچه یادگیری مبتنی بر شرکت در رفع مشکل ، یادگیری مبتنی بر کارآموزی، کلاس های عملی، سخنرانی ها. یادگیری مستقل، آموزش مجازی و آموزش بالینی در تماس با بیمار در بیمارستان های دولتی و خصوصی قبرس و جلسات کسب مهارت های بالینی می باشد. دانشکده پزشکی دانشگاه نیکوزیا در قبرس دو برنامه ۶ و ۴  ساله پزشکی را با همکاری دانشگاه سنت جورج لندن به زبان انگلیسی ارائه میکند.

بهداشت و درمان درکشور قبرس  – بهداشت در کشور قبرس

نظام بهداشت و درمان کشور قبرس در بخش خصوصی و  چه در  بخش دولتی از امتیازات بالایی برخوردار است و در دسترس همگان قرار دارد و بیشتر پزشکان، جراحان و متخصصان کشور قبرس در خارج از کشور و غالبا از کشورهای آلمان و بریتانیا فارغ التحصیل شده اند.خدمات درمانی ملی  کشور قبرس، خدمات درمانی، بهداشتی و مراقبتی با قیمت بسیار پایین  و مقرون به صرفه در اختیار همگان قرارداده اند.شهروندان اتحادیه ی اروپا که بصورت مداوم در  کشور قبرس زندگی می کنند می توانند درخواست خود را برای دریافت کارت درمانی به وزارت بهداشت قبرس ارائه دهند. در واقع این درخواست باید به نزدیکترین مراکز درمانی و یا بیمارستان های دولتی تحویل داده شود.

 گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست