بهداشت و درمان در ترکیه

در این مقاله قصد داریم توضیحات مختصری در زمینه بهداشت و درمان در ترکیه ارائه دهیم .

 

برای دریافت ویزای کشور ترکیه روش های گوناگونی وجود دارد که یکی از آن ها تحصیل در ترکیه می باشد .

 

 

بهداشت و درمان در ترکیه بیمه خدمات درمانی در ترکیه

هزینه بیمه درمانی در کشور ترکیه با توجه به سن افراد متفاوت می باشد . دریافت بیمه درمانی برای افرادی که دارای سن زیر ۱۷ سال و بالای ۶۵ سال هستند رایگان می باشد . هزینه بیمه برای افرادی که دارای سن بین ۱۸ تا ۲۳ سال هستند از  ۴۰۰ لیر شروع می شود تا  ۳۰۰۰ لیر برای افرادی که دارای سن کمتر از ۶۵ سال هستند . البته این هزینه برای یک سال است و هر ساله برای تمدید بیمه باید هزینه آن پرداخت شود .

 

با تحصیل در کشور ترکیه شما می توانید اجازه اقامت در ترکیه را کسب نمایید .

 

بیمه های درمانی ترکیه باعث می شوند که افراد بین ۱۰% تا ۴۰% از هزینه های درمانی خود را پرداخت نمایند و مابقی توسط بیمه پرداخت خواهد شد . نوعی از بیمه ها در ترکیه وجود دارند که تمام هزینه های درمان شخص بیمه شده را پرداخت می کنند که برای دریافت این نوع بیمه ها افراد باید هزینه بیشتری پرداخت نمایند .

 

بهداشت و درمان در ترکیه خدمات بهداشتی درمانی در ترکیه

اگر برای فرد در ترکیه حادثه ای به وجود بیاید با در دست داشتن گزارش پلیس تمام خدات درمانی بیمار به صورت رایگان انجام می شود . اگر گزارش پلیس نباشد بیمار باید تمام هزینه های درمانی را پرداخت نماید . افرادی که در کشور توریست هستند به غیر از موارد اورژانسی باید برای دریافت خدمات درمانی به مراکز خصوصی درمانی ترکیه مراجعه نمایند . در موارد اورژانسی معاینات اولیه در محل توسط اورژانس ترکیه به صورت رایگان انجام می شود . شماره اورژانس در ترکیه ۱۱۲ می باشد .

افراد ترکیه ای و همچنین افراد خارجی که بیش از یک سال در کشور ترکیه اقامت داشته باشند باید بیمه پزشکی ترکیه را دریافت کنند .

 

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله مهاجرت به ترکیه را مطالعه نمایید .

 

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر به سایت آتیه آفرینان ایرانیان مراجعه نمایید .  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست