اقامت پس از تحصیل در ارمنستان

جمهوری ارمنستان کشوری دموکرات است و با کشور های گرجستان، ایران، ترکیه و آذربایجان همسایه است. این کشور ۴ میلیون جمعیت دارد و پایتخت آن ایروان است. بهترین انتخاب برای تحصیل در کشور ارمنستان، شهر ایروان است زیرا این شهر بیشترین و بهترین دانشگاه ها و آموزشگاه های عالی را داراست. به طور میانگین در حدود ۳۰۰۰ دانشجوی ایرانی در این کشور با ویزای تحصیلی ارمنستان در این کشور مشغول به تحصیل هستند. موقعیت های شغلی در ارمنستان نسبت به کشورهای دیگر محدود است اما تمرکز زیاد دانشگاه های این کشور روی رشته هایی همچون پزشکی و حقوق این کشور را به یکی از کشورهای پرطرفدار برای دریافت ویزای تحصیلی ارمنستان و تحصیل در این کشور تبدیل کرده است. باید توجه داشت که اقامت پس از تحصیل در ارمنستان با موضوع اقامت دانشجویی در ارمنستان مرتبط است. به این معنا که اگر شخص، با اجازه اقامت تحصیلی در ارمنستان زندگی می کند، نیازی نیست که پس از تحصیل، بلافاصله ارمنستان را ترک کند بلکه می تواند با تقدیم درخواست اقامت پس از تحصیل پیش از اتمام اجازه موقت اقامت تحصیلی، نوع اقامت خود را تغییر دهد. در این مقاله سعی داریم درباره اخذ افامت پس از تحصیل در ارمنستان بیشتر توضیح دهیم.

اقامت پس از تحصیل در ارمنستان انواع اقامت در کشور ارمنستان

انواع اقامت در کشور ارمنستان عبارتند از :

  • اقامت در ارمنستان از طریق ثبت شرکت
  • اقامت در ارمنستان از طریق خرید ملک
  • اقامت در ارمنستان از طریق تولد
  • اقامت در ارمنستان از طریق ازدواج
  • اقامت  دانشجویی در ارمنستان

اقامت پس از تحصیل در ارمنستان اقامت در ارمنستان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در ارمنستان به خاطر مخارج پایین زندگی و تحصیل مکان مناسبی برای سرمایه گذاری محسوب می شود. دولت ارمنستان از متقاضیانی که قصد ثبت شرکت در ارمنستان را دارند حمایت های مالی می کند. ثبت شرکت در ارمنستان به نسبت سایر کشور های اروپایی بهتروکم ریسک تر می باشد و همین دلیل باعث محبوبیت ثبت شرکت در ارمنستان شده است.

اقامت پس از تحصیل در ارمنستان اقامت در ارمنستان از طریق خرید ملک

اقامت پس از تحصیل در ارمنستان با خرید ملک امکان پذیر است، البته خرید ملک در ارمنستان بستگی به موقعیت، مکان و کیفیت ملک دارد. همچنین حضور خریدار برای خرید ملک در ارمنستان ضروری نیست و نمایندگان افراد می توانند مقدمات خرید را فراهم آورند. برای کسانی که وضعیت ویژه اقامت دریافت می کنند، پاسپورت ویژه ارامنه صادر می شود و دیگر نیازی به دریافت ویزای ورود برای سفر به ارمنستان نیست. در حالی که در ارمنستان، آن ها از حفاظت کامل قانون ارمنی و همچنین حقوق و تعهدات شهروندان ارمنی، به جز حق رای و حضور در دفتر ثبت نام در سازمان های سیاسی برخوردار خواهند شد.

اقامت پس از تحصیل در ارمنستان اقامت در ارمنستان از طریق تولد فرزند

طفلی که یکی از والدین وی تبعه ارمنستان بوده و یکی دیگر از والدین وی نامعلوم و یا بدون تابعیت باشد می‌تواند برای تابعیت این کشور اقدام نماید.

اقامت پس از تحصیل در ارمنستان اقامت در ارمنستان از طریق ازدواج

یکی از راه های اقامت قانونی ازدواج می باشد و برای افرادی که برای کسب اقامت و تابعیت مضاعف می خواهند از این طریق اقدام کنند .می توان گفت که این راه به عنوان یک راه اقامتی قانونی بازه اقدام را فراهم می آورد. ازدواج در صورت ثبت در ارمنستان در دفاتر RA ، لازمه شروع یک زندگی مشترک است و نشان دهنده آن می باشد که به صورت توافقی بوده و قصد منفی در آن دخیل نخواهد بود (منظور هدف فقط اقامت از طریق ازدواج ارمنستان نباشد).

در ادامه شرایط ازدواج در ارمنستان را برای شما عزیزان شرح می دهیم :

  • برای این امر رضایت هر دو فرد بسیار مهم می باشد
  • در صورتی که یکی از افراد مشکل قانونی داشته باشد امکان ازدواج را ندارد
  • پدر و مادر و پدر بزرگ و مادر بزرگ یکی از طرفین باید تابعیت ارمنستان را داشته باشند
  • باید والدین دو طرف رضایت خود را احراز نمایند

اقامت پس از تحصیل در ارمنستان هزینه زندگی در ارمنستان

هزینه های زندگی در کشور ارمنستان نیز مانند هر کشور دیگری به سبک زندگی فرد بسیار بستگی دارد. این هزینه ها به عوامل مختلف مانند اینکه شخص در خوابگاه زندگی کند و یا در آپارتمان شخصی، غذای خود را در خوابگاه، دانشگاه و یا رستوران مصرف کند. میزان تفریحات فردی و گروهی، مسافرت به کشورهای اطراف، نوع رفت و آمد درون شهری و برون شهری و بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد. اما برای یک زندگی معمولی دانشجویی معمولا هزینه ی ماهانه ای در حدود ۴۰۰ تا ۷۰۰ دلار در ماه در نظر گرفته می شود. هزینه خوابگاه ها در این کشور بسته به نوع خوابگاه و یا نوع سرویسی که در خوابکاه انتخاب می کنید مانند اتاق اختصاصی و یا اتاق شریکی و … بستگی دارد اما هزینه ی یک خوابگاه دو تخته در حدود ماهانه ۱۵۰ دلار است و اگر خواهان اجاره یک آپارتمان مستقل هستید باید هزینه ای در حدود ماهانه بین ۳۰۰ تا ۷۰۰ دلار بپردازید که البته دانشجویان معمولا آپارتمان را به صورت شریکی اجاره می کنند. هزینه خورد و خوراک نیز در این کشور بسیار ارزان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست