اقامت در قبرس(  cyprus )

اقامت درقبرس – معرفی کشور قبرس

کشور قبرس یک کشور جزیره ای بسیار زبیا و جذاب است  . قبرس جزء سومین جزیره بزرگ میدیترانه شناخته شده است. پایتخت کشور قبرس نیکوزیا میباشد . زبان رسمی مردم کشور قبرس ترکی استانبولی است . بشتر مردم به زبان انگلیسی و یونانی نیز تسلط دارند. کشور قبرس از دو بخش شمالی وجنوبی تشکیل شده است . واحد پول این کشور با یورو محاسبه میگردد. کشور قبرس بین قاره اروپا واقع شده است . به همین جهت سالانه توریست های بسیاری از کشور های مختلف اروپایی به این کشور سفر میکنند. هزینه های تحصیل و زندگی در کشور قبرس نسبت به دیگر کشور های اروپایی بسیار مقرون به صرفه میباشد . به همین دلیل سالانه افراد بسیار از نقاط مختلف جهان برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت میکنند.

اقامت در قبرس – ویزاهای مختلف اخذ اقامت کشور قبرس

ویزای تولد فرزند
ویزای ازدواج
ویزای سرمایه گزاری
ویزای خرید ملک
ویزای اشتغال
ویزای تحصیلی

اقامت در قبرس – ویزای اشتغال در کشور قبرس

– افرادی که به آنها پیشنهاد کاری دائم شده است درصورتی که با بازار کار اتباع قبرسی مغایرتی نداشته باشد و رقابتی بین آنها و اتباع قبرسی نباشد می توانند درخواست اقامت دائم دهند.
افرادی که کار فرما ندارند میتوانند از طریق ویزای توریستی وارد کشور قبرس شوند سپس با ارائه مدارک خویش به کار فرمایان حاظر در کشور قبرس در خواست کار کنند. افرادی که از طریق ویزای اشتغال وارد کشور قبرس میشوند در ابتدا یک ویزای یکساله دریافت میکنند سپس ویزای خویش را سالانه تمدید میکنند.

اقامت در قبرس – خرید ملک در کشور قبرس

خریداران ملک در صورتی که قصد شان اقامت، زندگی و سکونت در قبرس می باشد میتوانند با ارائه مدارک موردنیاز و دریافت مجوز خرید ملک از وزارت کشور در صورت واجد شرایط بودن از طرف وزرات کشور درخواست اقامت بدون اجازه کار یکساله را نمانید که این اقامت با توجه به تصمیات اداره مهاجرت میتواند قابل تمدید باشد.

اقامت درقبرس -اقامت از طریق ویزای تحصیلی

افرادی که از طریق ویزای تحصیلی وارد کشور قبرس میشوند میتوانند پس از اتمام ویزای خود جویای کار باشند و در کشور قبرس ادامه کار دهند .افراد پس از تایید کارفرما میتوانند جهت اخذ اقامت دائم اقدام نمایند.

اقامت در قبرس-اخذ اقامت از طریق ویزای ازدواج

طبق قوانین پذیرفته شده زوجین میتوانند پس از ازدواج جهت اقامت دائم اقدام نمایند . اگر شخص با یک فرد قبرسی ازدواج کند میتواند اقامت دائم را اخذ نماید . اما در قانون ایران قوانین تابعیت واقامت متفاوت میباشد به فرض مثال اگر زن خارجی با مرد ایرانی ازدواج کند از نظر قانون گذارفرد خارجی ایرانی محسوب می شود. در حالی که اگر مرد خارجی با زن ایرانی ازدواج کندسبب اخذ تابعیت نخواهد نشد.

اقامت در قبرس -اخذ اقامت از طریق تولد فرزند

تابعیت واقامت در کشور قبرس طبق قوانین مصوبه انجام میگردد. تولد فرزند به دو حالت  غیر ارادی و تحمیلی میباشد. این تابعیت که اساسی ترین راه تابعیت شناخته شده است به دو طریق سیستم خاک وخون صورت میگیرد.طبق قوانین اعطای تابعیت  هر فردی که در قلمرو یا سرزمین یک کشور متولد شود تابعیت  یا شهروندی آن کشور را نیز دریافت می‌کند.

                                                          گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری وارائه دهنده بهترین خدمات ومشاوره های تحصیل واقامت در اروپا

                                                                                                            شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷
  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست