اقامت در قبرس شمالی(cyprus)

اقامت در قبرس شمالی-درباره قبرس

قبرس شمالی (به زبان ترکی: Kuzey Kıbrıs) ، رسما جمهوری ترکیه قبرس شمالی (TRNC ؛ ترکی: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) ، یک کشور واقعاً است که بخش شمال شرقی جزیره قبرس را تشکیل می دهد. قبرس شمالی که تنها توسط ترکیه به رسمیت شناخته شده است ، توسط جامعه بین المللی به عنوان بخشی از جمهوری قبرس شناخته می شود.

قبرس شمالی از نوک شبه جزیره کارپس در شمال شرقی تا خلیج مورفو ، کیپ کورماکیت و غربی ترین نقطه آن ، تعطیلات کوکینا در غرب امتداد دارد. جنوبی ترین نقطه آن روستای لوروجینا است. یک منطقه بافر تحت کنترل سازمان ملل بین قبرس شمالی و بقیه جزیره امتداد دارد و نیکوزیا ، بزرگترین شهر و پایتخت این دو طرف را تقسیم می کند.

اقامت در قبرس شمالی-اقامت در قبرس شمالی

بسیاری از خارجی ها هستند که در حال خرید خانه های تعطیلات یا خانه های بازنشستگی در قبرس شمالی هستند. سوالی که به ذهن همه آنها می رسد این است که “برای تبدیل شدن به ساکن قبرس شمالی چه کاری باید انجام دهم؟”اینجا کارهایی است که شما برای دریافت اقامت باید انجام دهید. دیدگاه حقوقی را در زیر بخوانید:

مقررات اتحادیه اروپا در قبرس شمالی اعمال نمی شود ، بنابراین شهروندان اتحادیه اروپا همچنان باید همان روال اقامت را دنبال کنند که سایر اتباع از آن پیروی می کنند. شهروندان اتحادیه اروپا حق اقامت در قبرس شمالی را ندارند ، اما هنگام ورود به قبرس شمالی به طور خودکار ویزای سه ماهه دریافت می کنند. اما این ویزا به عنوان یک مجوز کار نمی کند. اگر از سه ماه بیشتر شود ، مجازات هایی اعمال می شود و دریافت ویزای ۳ ماهه دیگر با رفتن به خارج از کشور حتی برای کمتر از یک روز که معمولاً ترکیه است ، برای کسانی که این روش را طی می کنند ، آسان است. جنوب قبرس به عنوان ترک قبرس شمالی حساب نمی شود. بسیاری از افراد در هر زمان معینی بیش از ۳ ماه در قبرس شمالی اقامت ندارند ، بنابراین نیازی به درخواست اقامت ندارند.

با این حال ، برای آن دسته از افراد که مایلند بیش از ۳ ماه در قبرس شمالی بمانند ، باید مجوز اقامت دریافت شود. برای به دست آوردن این امر ، اداره مهاجرت پلیس محلی باید اولین توقفگاه شما باشد. شما باید مدارک زیر را به پلیس تهیه کنید:

۱) اصل گذرنامه و فتوکپی۲) در صورتی که عنوانی را به نام خود به اموال دارید ، عنوان های مربوط به آن (اصل) و فتوکپی را در اختیار دارید. اگر طبق قرارداد فروش خریداری کرده اید ، اما هنوز عنوانی از آن را به عنوان دارایی دریافت نکرده اید ، قرارداد ۰۱ فروش (اصلی) و فتوکپی است. اگر در یک محل اجاره ای زندگی می کنید ، قرارداد اجاره (اصلی) و فتوکپی. ۴) نامه ای از سرپرست روستای محلی شما (مختار همانطور که در تورکیش مشهور است) تا بگوید که شما در دهکده خود ساکن هستید. این نامه به زبان ترکی Ikametgah Belgesi خوانده می شود. معمولاً می توانید محله خود را در مرکز روستایی که در نزدیکی ساختمان شهرداری محلی (belediye) زندگی می کنید ، پیدا کنید. ۵) اسناد بانکی نشان می دهد که شما یک حساب بانکی TRCN دارید که دارای بودجه کافی یا درآمد منظم است تا بتواند بدون کار کردن در TRNC از خود پشتیبانی کند. ۶) ۲ عکس گذرنامه۷) ۶ تمبر YTL. سپس پلیس شما را به بیمارستان شهر نیکوزیا ، یا در حال حاضر برخی از کلینیک های خصوصی که می توانند این کار را انجام دهند ، نیز برای یک آزمایش بهداشتی ارائه می دهند. این آزمایش بیماری های عفونی مانند HIV ، هپاتیت و سل را بررسی می کند و شامل آزمایش خون و اشعه ایکس ریه می شود. پس از انجام آزمایشات درمانی ، می توانید به پلیس اطلاع دهید و پس از گذشت یک دوره ۲۱ روزه ، برای دریافت اجازه اقامت در پاسپورت خود به اداره مهاجرت در نیکوزیا فرستاده می شوید. توجه داشته باشید که اجازه اقامت فقط به شما این امکان را می دهد که در قبرس شمالی زندگی کنید. به شما اجازه کار یا راه اندازی مشاغل در قبرس شمالی را نمی دهد. برای انجام این کارها به مجوز کار یا مجوز برای راه اندازی یک تجارت نیاز دارید.

اجازه اقامت برای مدت زمان ۱ سال اعتبار دارد. باید هر سال با پیروی از همین رویه تمدید شود ، اما از شما درخواست نمی شود که چک بیمارستان را تکرار کنید. کودکان زیر ۱۸ سال نیازی به اجازه اقامت ندارند. این فقط برای بزرگسالان قابل استفاده است. بنابراین ، خانواده هایی که به TRNC منتقل می شوند ، فقط لازم است برای اعضای بزرگسال خانواده ، درخواست اقامت دهند. غیر شهروندانی که در TRNC فرزندی به دنیا می آورند ، باید از سفارت یا کنسولگری کشور مبدأ خود را از تولد فرزند خود مطلع کنند و همین که این کار انجام شد و نامه ای برای این کار از سفارت یا کنسولگری آنها برای ثبت ولادت کودک باید به اداره ولسوالی (کیماکاملیک) در منطقه که در آن زندگی می کنید ، مراجعه کنند. تبدیل شدن به شهروند قبرس شمالی پیچیده تر است. شهروندی به کلیه افرادی اعطا می شود که مادر یا پدرشان قبرس ترک یا به افرادی که با قبرس ترکیه ازدواج کرده اند ، اعطا می شود. در حال حاضر ، قانون جدیدی در مجلس وجود دارد که اجازه می دهد اتباع بیگانه پس از ۱۰ سال اقامت در قبرس شمالی ، شهروند قبرس شمالی شوند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان -مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست