اقامت دائم یونان

 

یونان یکی از کشور های توسعه یافته اروپایی است که در چندین سال گذشته دچار مشکلات اقتصادی زیادی شده است که با تدابیری که اندیشیده شده توسط دولت این کشور این مشکلات به مرور در حال کم شدن هستند. این کشور یکی از خوش آب و هوا ترین کشور های اروپایی است و به دلیل شرایط مناسب زندگی در این کشور یکی از کشور های خوب برای مهاجرت می باشد برای مهاجرت به یونان و کسب اقامت دائم یونان راه های مختلفی وجود دارد که قرار است در این مقاله به بررسی آن ها بپردازیم و توضیحاتی را پیرامون آن ها ارائه کنیم.

 

اقامت دائم یونان – کسب اقامت دائم یونان از طریق تمکن مالی

 

تمکن مالی یکی از راه های کسب اقامت دائم یونان برای فرد و خانواده او می باشد. تمکن مالی این اجازه را به فرد می دهد که بدون اینکه خود را درگیر مواردی مانند سرمایه گذاری و غیره کند اقامت دائم یونان را برای خود و خانواده خود کسب کند. تمکن مالی به این صورت است که اگر فرد خارجی توانایی زندگی کردن در یونان بدون کار کردن و از طریق پولی که از طرق مختلف مانند سود سپرده بانکی و سود سهام کسب می کند داشته باشد می تواند اقامت این کشور را کسب کند . افرادی که موفق به مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی می شوند می توانند از تمامی امکانات و خدمات شهروندی این کشور بدون محدودیت استفاده کنند معمولا در این روش در ابتدا به فرد و خانواده او اقامت ۲ ساله اعطا می شود که قابلیت تمدید به صورت ۳ ساله را نیز دارا می باشد.

سرپرست خانواده برای کسب اقامت باید ثابت کند که ماهیانه درآمدی درحدود ۳۰۰۰ یوروبرای خود و خانواده خود به صورت ثابت دارد که اگر این شرایط را دارا باشد می تواند درخواست خود را از طریق سفارت یونان در کشور خود اعلام کرده و مراحل آن را طی کند.

 

از مزایای اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 

 1. یکی از ساده ترین و سریعترین روش های کسب اقامت یونان و همچنین ویزای شنگن
 2. عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی و یا یونانی برای افرادی که خواهان کسب اقامت یونان از این طریق باشند
 3. معاف از پرداخت مالیات سالانه
 4. بدون محدودیت سنی
 5. امکان سفر و زندگی در کشور های حوزه شنگن
 6. عدم نیاز به سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت
 7. امکان استفاده از تمامی خدمات پزشکی و درمانی این کشور و دیگر کشور های اروپایی

 

اقامت دائم یونان – کسب اقامت دائم یونان از طریق سرمایه گذاری  

یکی دیگر از راه های کسب اقامت دائم یونان از طریق سرمایه گذاری در یونان است. برای سرمایه گذاری در یونان فرد خارجی باید مبلغی در حدود ۲۵۰ هزار یورو را در این کشور سرمایه گذاری کند. سرمایه گذاری در این کشور و از این طریق می تواند در قالب خرید خانه و یا ثبت شرکت با مبلغی دراین حدود باشد.

معمولا افرادی که از این طریق اقدام به دریافت اقامت یونان می کنند می توانند پدر ، مادر ، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را به این کشور برده و اقامت دائم یونان را نیز برای آنان کسب کنند

از مزایای اقامت یونان از طریق خرید ملک می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 

 1. عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی و یا یونانی
 2. عدم نیاز به ثبت شرکت در اروپا و راه انداختن تجارت
 3. معاف از پرداخت مالیات سالانه
 4. عدم محدودیت سنی
 5. امکان رفت و آمد آزادانه به کشور های عضو شنگن
 6. سهولت در دریافت ویزای کشورهای مختلف دنیا مانند کانادا و آمریکا
اقامت دائم یونان
اقامت دائم یونان

اقامت دائم یونان – کسب اقامت دائم یونان از طریق کار

 

برای مهاجرت به یونان و کسب اقامت دائم یونان از طریق کار باید فرد شرکتی و یا کارفرمایی را در یونان پیدا کند که نیاز به تخصص فرد داشته باشند و همچنین نیروی کار مورد نظر نیز در این کشور یافت نشده باشد. معمولا درصد اینکه فرد موفق به مهاجرت و کسب اقامت یونان از این طریق شود بسیار پایین است زیرا علاوه بر اینکه آگهی استخدامی شرکت مورد نظر باید در یونان ثبت شود این آگهی در صورتی که نیروی کار یافت نشود در اتحادیه اروپا نیز به ثبت می رسد تا نیروی کار مورد نظر از یکی از کشور های اتحادیه جذب شود به همین خاطر درصد اینکه فرد موفق به انجام اینکار شود بسیار پایین است و بشدت بستگی به استعداد و تخصص فرد مورد نظر دارد. ازجمله کشور هایی که از این طریق می توان به آن ها مهاجرت کرد می توان به کشور آلمان ، اتریش و سوئد اشاره کرد.

 

اقامت دائم یونان – کسب اقامت دائم یونان از طریق ازدواج

 

ازدواج یکی دیگر از مواردی است که منجر به کسب اقامت دائم یونان برای فرد خارجی می شود. معمولا ازدواج به این صورت است که فرد خارجی باید با یکی از اتباع یونانی ازدواج کند تا از این طریق بتواند اقامت دائم یونان را بدست آورد. ازدواج کردن با اتباع یونانی دارای شرایطی می باشد که در صورتی که این شرایط وجود داشته باشد می توان ازدواج را ثبت و اقامت یونان را کسب کرد. ازجمله این شرایط سن زیر ۱۸ سال ، رضایت والدین فرد یونانی ، توانایی حمایت فرد یونانی از فرد خارجی می باشد که اگر تمامی شرایط مورد نیاز وجود داشته باشد زوجین می توانند با مراجعه به سفارت یونان و طی کردن مراحل اداری اقامت موقت یونان را برای فرد خارجی کسب کنند تا ازدواج خود را در یونان به ثبت برساند پس از آن فرد خارجی می تواند با ارائه سند ازدوج و مدارک هویتی خود به اداره مهاجرت یونان اقدام به دریافت اقامت دائم یونان کند.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست