اقامت دائم قبرس

در این مقاله قصد داریم برخی از روش های اقامتی قبرس را بررسی و تحلیل قرار کنیم .اقامت در کشور قبرس برای افراد خارجی به دوشکل اقامت موقت قبرس و اقامت دائم قبرس امکان پذیر است .

اقامت دائم قبرس-انواع روش های اقامتی  قبرس

  • اخذ اقامت قبرس از ثبت شرکت
  • اخذ اقامت قبرس از طریق ازدواج
  • اخذ اقامت قبرس از خرید ملک
  • اخذ اقامت قبرس از طریق تحصیل

اخذ اقامت قبرس از ثبت شرکت 

در صورتی که شما اقامت موقت کشور قبرس را از طریق ثبت شرکت کسب کرده باشید درصورتی که به مدت ۳ سال شرکت شما در کشور قبرس فعالیت داشته باشد شما می توانید برای دریافت اقامت دائم کشور قبرس اقدام نمایید .البته برای دریافت اقامت دائم کشور قبرس باید ثابت شود که شما از لحاظ مالی مستقل هستید و سربار دولت و کشور قبرس نمی شوید . به علاوه باید ثابت شود که شرکت شما در طول این ۳ سال برای کشور قبرس مفید بوده است و باعث پیشرفت کشور قبرس شده است .برای تبدیل اقامت موقت خود به اقامت دائم قبرس شما باید در یک مصاحبه شرکت نمایید و ثابت نمایید که به مردم و فرهنگ کشور قبرس علاقه دارید .

اخذ اقامت قبرس از طریق ازدواج

اگر شما با فردی که از اتباع کشور قبرس است ازدواج نمایید می توانید اقامت دائم کشور قبرس را به دست آورید . البته ازدواج شما باید به صورت قانونی انجام شود و مورد تایید دولت کشور قبرس باشد .علاوه بر آن باید فرد قبرسیکه قصد ازدواج با او را دارید ثابت نمایند که از نظر مالی توانایی حمایت همسر خود را دارد . زوجین پس از اینکه ازدواج خود را اعلام نمودند باید به مدت ۱۵ روز الی ۹۰ روز این ازدواج را به صورت قانونی در سازمان مربوطه در این کشور به ثبت برسانند.

اخذ اقامت قبرس از خرید ملک

اگر شما در کشور قبرس ملکی به مبلغ حداقل ۳۰۰۰۰۰ یورو خریداری کنید می توانید اقامت دائم قبرس را به دست آورید . البته باید حتماً حداقل ۲۰۰ هزار یورو از مبلغ ملک را به صورت نقدی پرداخت نمایید و باقی مبلغ ملک را می توانید به صورت قسطی پرداخت نمایید .

 

اخذ اقامت قبرس از طریق تحصیل

متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در کشور قبرس را دارند می توانند در سه مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه های این کشور به تحصیل بپردازند . مدرک علمی صادر شده از این دانشگاه مورد تایید کشورهای مهمی همچون آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی می باشد. متقاضیان اخذ اقامت قبرس از طریق تحصیل می توانند در این دانشگاه در شته های علوم انسانی، علوم تجربی و پزشکی و همچنین در رشته های هنر به تحصیل بپردازند. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در صورتی که موفق به پیدا کردن کار از طرف یک کارفرما شدند و یا در صورت ایجاد خوداشتغالی و یا انجام سرمایه گذاری می توانند اقامت خود را از اقامت تحصیلی به نوع دیگر تبدیل نمایند و در صورتی که موفق شدند تا ۵ سال اقامت خود را حفظ کنند می توانند به اخذ اقامت دائم دست پیدا کنند. برایاطلاع از شرایط دانشگا های قبرس می توانید به بخش تحصیل در قبرس در سایت آتتیه آفرینان مراجعه فرمایید .

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست