اقامت دائم در گرجستان

 

گرجستان از آن جمله کشور هایی است که مورد توجه بسیاری از ایرانیان در چندین سال گذشته قرار گرفته است و دلیل این موضوع می تواند شرایط اقتصادی روبه رشد و آرامش و امنیتی باشد که در این کشور وجود دارد . همچنین هزینه های زندگی در گرجستان و راه و روش کسب اقامت گرجستان به نسبت دیگر کشور ها مانند سوئد و سوئیس و انگلستان که مورد توجه است مناسب تر و ساده تر می باشد. برای مهاجرت به گرجستان و کسب اقامت دائم در گرجستان راه های گوناگونی وجود دارد که قصد داریم در این مقاله به آن ها بپردازیم .

 

اقامت دائم در گرجستان – راه های کسب اقامت دائم گرجستان

 

معمولا بیشتر افرادی که قصد مهاجرت به گرجستان دارند سعی می کنند که به نوعی اقامت دائم گرجستان را کسب کنند تا بتوانند مدت طولانی تری را در این کشور زندگی کنند. برای دریافت اقامت دائم گرجستان روش های مختلفی وجود دارد که در این بخش در خصوص هر روش توضیحاتی ارائه می شود.

 

اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری : یکی از سریع ترین روش های کسب اقامت دائم گرجستان سرمایه گذاری در گرجستان می باشد معمولا در ابتدا به فردی که خواهان سرمایه گذاری است ویزای موقت گرجستان صادر می شود تا این فرصت را به او بدهد تا وارد خاک گرجستان شده و در این کشور سرمایه گذاری کند حداقل مبلغ در نظر گرفته شده برای اینکار مبلغ ۳۰۰ هزار دلار می باشد که سرمایه گذار می تواند آن را در بخش های مختلف سرمایه گذاری کند. پس از اینکه فرد مبلغ مورد نظر را در گرجستان سرمایه گذاری کرد بنا به خواست خود می توان اقدام به دریافت اقامت موقت گرجستان و یا اقامت دائم در گرجستان کند. اقامت دائم پس از گذشت یک سال از حضور او در گرجستان امکان پذیر است.

 

اقامت دائم گرجستان از طریق خرید خانه : طبق قوانین جدیدی که در گرجستان به تصویب رسیده است افراد خارجی که بتوانند ملکی با ارزش تقریبی ۳۵ هزار دلار را در این کشور خریداری کنند می توانند اقامت موقت گرجستان را دریافت کنند که قابل تمدید به صورت هر ساله می باشد.

 

اقامت دائم گرجستان از طریق تحصیل در دانشگاه های گرجستان : گرجستان یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی است که خواهان ادامه تحصیل در کشوری خارجی و با امکانات مناسب هستند. دانشگاه های گرجستان به لحاظ سطح کیفی در شرایط بسیار مناسبی قرار گرفته اند. افرادی که خواهان کسب اقامت دائم گرجستان از طریق تحصیل در دانشگاه های گرجستان هستند باید به این نکته توجه کنند که در صورتی می توانند اقامت دائم این کشور را کسب کنند که پس از به اتمام رسیدن تحصیلشان در دانشگاه های گرجستان بتوانند شغلی را در این کشور و با توجه به تخصص خود پیدا کنند تا از این طریق ویزای تحصیلی گرجستانی خود را به ویزای کار گرجستان تبدیل کنند  های گرجستان به لحاظ سطح کیفی در شرایط بسیار مناسبی قرار گرفته اند. افرادی که خواهان کسب اقامت دائم گرجستان از طریق تحصیل در دانشگاه های گرجستان هستند باید به این نکته توجه کنند که در صورتی می توانند اقامت دائم این کشور را کسب کنند که پس از به اتمام رسیدن تحصیلشان در دانشگاه های گرجستان بتوانند شغلی را در این کشور و با توجه به تخصص خود پیدا کنند تا از این طریق ویزای تحصیلی گرجستانی خود را به ویزای کار گرجستان تبدیل کرده و از این طریق اقامت دائم گرجستان را کسب کنند.

 

اقامت دائم گرجستان از طریق کسب ویزای کار گرجستان : یکی از مناسب ترین راه های کسب اقامت دائم گرجستان از طریق کسب ویزای کار گرجستان می باشد که این فرصت به فرد داده می شود تا علاوه بر داشتن شغل پس از ورود به این کشور به راحتی اقامت گرجستان را کسب کنند. معمولا افراد خارجی باید بتوانند نظر کارفرمایی را در گرجستان به خود جلب کنند تا با استفاده از قرار دادی که ما بین آنان و کارفرمای خود بسته می شود به اداره مهاجرت گرجستان مراجعه کرده و اقامت دائم گرجستان را کسب کنند.

اقامت دائم در گرجستان
اقامت دائم در گرجستان

اقامت دائم گرجستان از طریق ازدواج با اتباع گرجستانی :  ازدواج در گرجستان و با اتباع این کشور همانند دیگر کشور ها می تواند منجر به کسب اقامت موقت گرجستان و سپس اقامت دائم گرجستان برای فرد خارجی شود. در صورتی که زوجین تمامی شرایط مورد نیاز برای ازدوج را دارا باشند می توانند با مراجعه به سفارت گرجستان در کشور فرد خارجی اقدام به دریافت ویزای موقت گرجستان کنند تا به آنان این اجازه داده شود که به گرجستان سفر کرده و ازدواج خود را به ثبت برسانند سپس پس از آن می توانند درخواست خود مبنی بر کسب اقام موقت گرجستان را اعلام کنند. در صورتی که فرد خارجی موفق به کسب اقامت موقت این کشور شود می تواند پس از گذشت سه سال از زندگی اقامت دائم گرجستان را کسب کند.

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست