اقامت دائم در ارمنستان

 

ارمنستان یکی از کشور هایی است که به دلیل داشتن شرایط زندگی مناسب و همچنین دانشگاه های خوب سالانه پذیرای دانشجویان زیادی از سرتاسر دنیا می باشد. این کشور یکی از کشور های همسایه ایران است و به همین خاطر یکی از گزینه های مناسب برای ایرانی هایی است که قصد تحصیل و یا زندگی در کشوری دیگر را دارند. قبل از اینکه افراد به سفر یا مهاجرت به ارمنستان بپردازند باید در مورد این کشور به مطالعه بپردازند تا در هنگام سفر و یا مهاجرت به ارمنستان دچار مشکل نشوند به همین خاطر قصد داریم تا در این مقاله به بررسی اقامت دائم در ارمنستان بپردازیم و توضیحاتی را در این خصوص به شما دوستان ارائه کنیم.

 

اقامت دائم در ارمنستان – انواع اقامت در کشور ارمنستان

 

اقامت در کشور ارمنستان همانند بسیاری از کشور های اروپایی و آسیایی به دو شکل امکان پذیر است که این دو شکل اقامت دائم ارمنستان و اقامت موقت ارمنستان است و با توجه به شرایط و هدف فرد از مهاجرت به ارمنستان وی می تواند یکی از این دو حالت را انتخاب کند.

اقامت موقت ارمنستان همانند دیگر کشور ها معمولا یک ساله می باشد و فرد اگر در مدت زمانی که در ارمنستان زندگی کرده است سوء پیشینه نداشته باشد و همچنین تمامی قوانین را رعایت کرده باشد می تواند اقامت موقت خود را به مدت یک سال دیگر تمدید کند. برای تمدید اقامت موقت ارمنستان فرد باید یک ماه قبل از به اتمام رسیدن مهلت این اقامت اقدام به تمدید آن کند و اگر در این مدت زمان اقدام نکند امکان این که اقامت خود را از دست بدهد وجود دارد. معمولا افرادی که موفق به دریافت اقامت موقت ارمنستان می شوند از طرف دولت ارمنستان کارت مخصوصی را دریافت می کنند که تمامی اطلاعات وی و مدت زمان اقامت او در آن کارت ثبت شده است و فرد باید در نگه داری و مراقبت از آن کوشا باشد.

اقامت دائم در ارمنستان که موضوع مقاله ما نیز می باشد به صورت پنج ساله می باشد که آن نیز قابل تمدید می باشد معمولا افرادی که موفق به دریافت اقامت دائم ارمنستان می شوند می توانند پس از ۸ تا ۱۰ سال زندگی در این کشور اقامت دائم خود را تبدیل به شهروندی ارمنستان کنند. برای دریافت اقامت دائم ارمنستان افرادی می توانند از روش های متنوع و گوناگونی استفاده کنند ولی بهترین این روش ها تحصیل در ارمنستان ، سرمایه گذاری در ارمنستان ، ازدواج با تبعه ارمنستانی و کار در ارمنستان می باشد.

اقامت دائم در ارمنستان
اقامت دائم در ارمنستان

اقامت دائم در ارمنستان – اقامت دائم در ارمنستان از طریق تحصیل در دانشگاه های ارمنستان

 

یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به ارمنستان مهاجرت تحصیلی به ارمنستان می باشد که می تواند منجر به کسب اقامت دائم ارمنستان برای دانشجوی مورد نظر نیز بشود.

دانشجویان و دانش آموزان می توانند برای ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های ارمنستان مشغول شوند و از مزایای دانشگاه های ارمنستان استفاده کنند . ارمنستان دارای دانشگاه های دولتی و آزاد معتبر بسیاری می باشد که می تواند یکی از گزینه های مناسب تحصیلی برای افراد مختلف باشد. در دانشگاه های ارمنستان رشته های تحصیلی زیادی در گروه های پزشکی ، علوم انسانی ، علوم پایه ، هنر و غیره وجود دارد که این شرایط را برای فرد ایجاد می کند که در رشته تحصیلی مورد علاقه خود به تحصیل بپردازد.

یکی از محاسن تحصیل در ارمنستان این است که فرد می تواند به سه زبان انگلیسی ، روسی و همچنین زبان ارمنی دوره های آموزشی مد نظر خود را سپری کند ولی معمولا دانشگاه های دولتی این کشور به زبان ارمنی دوره های خود را ارائه می کنند و دانشگاه های که انگلیسی زبان و روسی زبان می باشند دانشگاه های آزاد این کشور می باشند. افرادی که موفق به دریافت ویزای تحصیلی ارمنستان شده اند می توانند پس از به اتمام رسیدن تحصیلشان در دانشگاه های این کشور در صورتی که شغل مد نظر خود را پیدا کنند و بتوانند نظر کارفرمایی را جلب کنند اقامت و ویزای تحصیلی موقت خود را به اقامت دائم ارمنستان تبدیل کنند.

تحصیل در ارمنستان و در پایه کارشناسی معمولا چهار سال در پایه کارشناسی ارشد دو سال و همچنین دکترا سه تا پنج سال می باشد که البته بستگی به رشته تحصیلی فرد نیز دارد. افرادی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی در ارمنستان و در دانشگاه های ارمنستان را دارند باید این را بدانند که برای تحصیل در این کشور به یک مدرک زبان معتبر مانند آیلتس و تافل نیاز دارند.

 

اقامت دائم در ارمنستان – اقامت دائم در ارمنستان از طریق سرمایه گذاری در ارمنستان

 

دریافت اقامت دائم ارمنستان از طریق سرمایه گذاری در ارمنستان به نوعی محبوب ترین روش دریافت اقامت دائم ارمنستان و همچنین پس از آن شهروندی ارمنستان می باشد چرا که هزینه های سرمایه گذاری در این کشور به نسبت دیگر کشور ها مانند سوئیس ، اسپانیا ، سوئد و غیره بسیار مناسب تر است .

معمولا سرمایه گذاری در ارمنستان در قالب ثبت شرکت و یا خرید ملک انجام می شود که در صورتی که فرد بخواهد از طریق ثبت شرکت اقامت دائم در ارمنستان را کسب کند باید در ابتدا در زمینه کاری خود شرکتی را ثبت کند که اگر موفق به انجام این کار شود می تواند کارت اقامت یک ساله خود را دریافت کند که که تمدید این کارت و یا دریافت اقامت دائم ارمنستان بستگی به فعال بودن شرکت فرد دارد.

برای ثبت شرکت در ارمنستان فرد می تواند به صورت حضوری و غیره حضوری اقدام کند که در روش حضوری تمامی اعضای شرکت و شخص مدیر عامل باید در خاک ارمنستان حضور داشته باشند و مدراک شناسایی خود را جهت اخذ پروانه ارائه کنند. در روش غیر حضوری همانطور که از نامش پیداست نیازی نیست که فرد و یا اعضای شرکت در ارمنستان حضور داشته باشند و تمامی این امور می تواند توسط یک وکیل که از فرد وکالت دارد انجام شده و ثبت شود. بهتر است که افراد برای ثبت شرکت در ارمنستان به صورت حضوری اقدام کنند زیرا هم پروسه ثبت شرکت با سرعت انجام می شود هم این که دارای امنیت بیشتری به نسبت غیر حضوری می باشد.

 

اقامت دائم در ارمنستان – اقامت دائم در ارمنستان از طریق ازدواج با تبعه ارمنستانی

 

دریافت اقامت دائم در ارمنستان از طریق ازدواج در صورتی که تمامی شرایط وجود داشته باشد بهترین روش دریافت اقامت دائم در ارمنستان می باشد. برای این کار فرد خارجی و تبعه ارمنستانی که قصد ازدواج دارد باید تمامی شرایط مورد نظر ازدواج مانند رضایت والدین تبعه ارمنستانی و همچنین سن قانونی را داشته باشند. در صورتی که تمامی شرایط مورد نظر وجود داشت فرد و همسر او باید به سفارتخانه ارمنستان مراجعه کنند و تمامی مراحل دریافت اقامت موقت ارمنستان را طی کنند تا اجازه ورود به ارمنستان و ثبت ازدواج خود را داشته باشند. پس از ثبت ازدواج فرد خارجی که خواهان دریافت اقامت دائم ارمنستان است می تواند با داشتن سند ازدواج خود و مدارک هویتی به اداره مهاجرت ارمنستان مراجعه کرده و مراحل اداری دریافت اقامت دائم ارمنستان را طی کند.

 

اقامت دائم در ارمنستان – اقامت دائم در ارمنستان از طریق ویزای کار در ارمنستان

 

ارمنستان شرایط مناسبی را برای افراد خارجی که قصد کار در ارمنستان را دارند فراهم کرده است که از طریق جذب شدن در بازار کار ارمنستان اقامت موقت یک ساله این کشور را کسب کنند و از مزایای آن استفاده کنند. معمولا برای دریافت ویزای کار ارمنستان فرد خارجی باید از کارفرما و یا شرکتی در ارمنستان پیشنهاد رسمی کار دریافت کند و نظر آنان را به خود جلب کند. بیشتر شرکت ها و کارفرماهای ارمنستانی نیروی کار محلی و داخلی ارمنستان را به نیروی خارجی در اولویت قرار می دهند و به همین خاطر افرادی که قصد دارند تا از این طریق اقامت ارمنستان را کسب کنند باید دارای تخصص و مهارت لازم باشند تا آنان در اولویت بالاتری به نسبت نیروی داخلی قرار گیرند . برای کار در ارمنستان نیاز است که فرد به زبان ارمنی مسلط باشد زیرا زبان رسمی این کشور می باشد و بیشتر مردم از این زبان استفاده می کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست