اقامت توریستی کشور قبرس(cyprus)

اقامت توریستی کشور قبرس-اطلاعات عمومی در مورد ویزای قبرس

شما ممکن است به دلایل مختلف به مسافرت به جمهوری قبرس سفر کنید ، خواه برای یک اقامت کوتاه به عنوان گردشگر یا تاجر یا با هدف اشتغال و اقامت. همچنین می توانید به عنوان مسافر ترانزیتی در قبرس متوقف شوید. به هر ترتیب مواردی وجود دارد که ویزای نوع خاصی لازم است.

اقامت توریستی کشور قبرس-دسته بندی ویزا کشور قبرس

  • ویزاهای کوتاه مدت یا مسافرت ، از جمله ویزاهای چند ورودی.

اگر به دلایل دیگری به جز مهاجرت به جمهوری قبرس سفر می کنید و بازدید شما از سه ماه بیشتر نیست ، ممکن است به ویزای مسافرتی نیاز داشته باشید. ویزای مسافرتی امکان بازدید مستمر یا چندین بازدید از قبرس را به شما می دهد. مدت زمان بازدید در کل نباید در هر نیم سال از تاریخ نخستین بازدید از سه ماه بیشتر شود. بطور کلی ویزای کوتاه مدت قبرس برای یک یا چند مراجعه انجام می شود.

در صورت نیاز به مراجعه به قبرس اغلب (سفرهای کاری و غیره) امکان دریافت ویزای چند ورودی برای چندین بازدید وجود دارد. مدت کل بازدیدها در هر نیم سال از تاریخ ورود اول نباید بیش از سه ماه باشد. ویزای ورودی چند قبرس برای یک سال اعتبار دارد. در موارد استثنایی ممکن است بیش از یک سال اعتبار داشته باشد اما برای گروه های خاصی از افراد بیش از پنج سال نیست.

 

  • ویزاهای طولانی مدت

اگر قصد دارید بیش از سه ماه در قبرس بمانید ، باید ویزای طولانی مدت اقدام کنید.

  • ویزای ترانزیت فرودگاه (ATV)

اگر مجبور شوید بدون ورود به سرزمین ملی قبرس در هنگام توقف یا انتقال بین دو مرحله از پرواز بین المللی ، از منطقه ترانزیت بین المللی فرودگاه های قبرس عبور کنید ، ممکن است به ویزای ترانزیت فرودگاه احتیاج داشته باشید. شرط داشتن این نوع ویزا یک قاعده مستثنی برای حمل و نقل بدون ویزا از طریق قبرس است.

  • ویزای ترانزیت

اگر از یک کشور به کشور دیگری سفر می کنید و مجبور هستید از قلمرو جمهوری قبرس عبور کنید ، برای این کار نیاز به ویزای ترانزیت دارید. این ویزا ممکن است برای یک ترانزیت یا استثنائی برای چندین ترانزیت صادر شود. مدت زمان هر مورد حمل و نقل نباید از پنج روز بیشتر شود. ویزای ترانزیت صادر می شود به شرط اینکه ورود مسافر به خاک کشور مقصد تضمین شود و مسیری که طی می شود به طور عادی نیاز به ترانزیت از طریق قبرس دارد.

  • ویزای گروهی

این ویزای ترانزیت یا ویزایی محدود به حداکثر سی روز است که ممکن است در گذرنامه گروهی اعمال شود – به استثنای مواردی که مقررات ملی در غیر این صورت مقرر می کند – برای گروهی از مسافران که قبل از تصمیم سفر صادر شده اند صادر می شود. ویزای گروه صادر می شود به شرطی که اعضای گروه وارد خاک شوند ، در آنجا بمانند و به عنوان گروه ترک کنند.

ویزای گروهی ممکن است به گروههای بین ۵ تا ۵۰ نفر صادر شود. شخص مسئول این گروه باید دارای گذرنامه فردی و در صورت لزوم ویزای شخصی باشد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان -مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست