اعزام نیروی کار به یونان

یونان کشوری است که در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان واقع شده است. این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و از شرق با ترکیه دارای مرز مشترک است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده و از غرب به دریای یونان محدود است. یونان در محل پیوند سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع شده است. آتن پایتخت یونان و سالونیک، پاتراس و هراکلیون از شهرهای بزرگ آن به شمار می‌روند. امروزه با توجه به گسترش مهاجرت به کشور های اروپایی معمولا اشخاص کشور هایی را مد نظر قرار می دهند که حداقل فاصله را با کشور خود داشته باشد و شرایط زندگی در آن نیز بسیار مناسب باشد. کشور یونانی یکی از این کشور هاست. مهاجرت به یونان از طرق مختلفی مانند مهاجرت کاری به یونان ، مهاجرت تحصیلی به یونان ، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به یونان و مهاجرت از طریق ازدواج به یونان انجام می شود. اعزام نیروی کار به یونان و مهاجرت کاری به یونان نیازمند داشتن شرایطی است که با داشتن آن شرایط می توان از طریق کسب ویزای کار یونان به این کشور مهاجرت کرد در این مقاله می خواهیم به موضوع اعزام نیروی کار به یونان بپردازیم و در این خصوص توضیحاتی را ارائه کنیم.

اعزام نیروی کار به یونان – شرایط اقتصادی یونان

یکی از مواردی که در هنگام انجام مهاجرت کاری به یونان و اعزام نیروی کار به یونان باید به آن توجه داشت شرایط اقتصادی کشور یونان می باشد در کشور یونان در چندین سال گذشته رشد تولید ناخالص داخلی از بسیاری از اعضای اتحادیه ی اروپا بیشتر بوده‌است. صنعت گردشگری یکی از منابع عمده ی درآمدزایی برای یونان است و ۱۵٪ از سهم تولید ناخالص داخلی را شامل می‌شود. به طور مستقیم و غیر مستقیم ۱۶٫۵٪ از نیروی کار یونان در این صنعت به کار گرفته شده‌اند . نیروی کار یونان بالغ بر ۴۹۰۰۰۰۰ نفر است که در میان کشورهای سازمان همکاری اقتصادی و توسعه بعد از کره جنوبی در رتبه دوم قرار دارد . نزدیک به یک پنجم نیروی کار را مهاجران خارجی تشکیل می‌دهند که در بخش‌های کشاورزی و ساخت و ساز به کار گرفته شده‌اند .

اعزام نیروی کار به یونان – روش های کسب ویزای کار یونان

در خصوص اعزام نیروی کار به یونان و مهاجرت به یونان روش های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد که به صورت زیر می باشند :

یکی از روش های کسب اقامت یونان و مهاجرت کاری به یونان از طریق داشتن job offer  می باشد که این مورد خود پروسه طولانی دارد و به این صورت می باشد که در ابتدا کارفرما باید به مدت ۳ ماه کار مورد نظر را در یونان آگهی کند و در صورتی که نیروی کار مورد نظر یافت نشود باید به مدت ۳ ماه دیگر کار مورد نظر را در اتحادیه اروپا آگهی کند و اگر باز هم نیروی کار مورد نظر یافت نشود فرد متقاضی کار از غیر اتحادیه اروپا می تواند کار مورد نظر را دریافت کند که این مورد عملا غیر ممکن می باشد.

اعزام نیروی کار به یونان
اعزام نیروی کار به یونان

 

روش دوم در خصوص اعزام نیروی کار به یونان و کسب اقامت کاری یونان و کسب ویزای کاری یونان اقدام از طریق ویزای جستجو کار می باشد که مدت ۶ ماه این اجازه را به فرد خارجی می دهد که وارد کشور یونان شود و به جستجو و پیدا کردن کار در کشور یونان بپردازد در صورتی که کار مورد نظر خود را پیدا کند می تواند ویزای کار یونان را کسب کند . در این روش این امکان نیز وجود دارد که در صورت داشتن مسکن مناسب برای خانواده نیز اقامت یونان را کسب کرد. این مورد در رابطه با اقامت در یونان از طریق کار منطقی ترین راه می باشد که افراد به راحتی می توانند از این طریق اقدام نمایند. اما نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که اگر فرد متقاضی کار در یونان در این مدت نتواند کار مورد نظر را بیابد باید به کشور خود بازگردد و دوباره اقدام نماید.

شهروندان اتحادیه اروپا بدون هیچگونه محدودیتی امکان کار و اقامت در یونان از طریق کار را دارند. اما شهروندان غیر اتحادیه اروپا با یک سری محدودیت ها همراه هستند و برای ورود و کار در یونان باید بتوانند ویزای کار یونان را اخذ کنند.فرد متقاضی کار در یونان برای اخذ ویزا باید خود شخصا اقدام و ویزای کار در یونان را دریافت کند این نوع ویزا در اصطلاح ویزای نوع D نامیده می شود و این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که دارای پیشنهاد کاری از سوی شرکت و یا کارفرمایی باشند تا از طریق پیشنهاد کاری و دریافت دعوتنامه بتوانند به این ویزای کار یونان دست یابند.

اعزام نیروی کار به یونان – مدارک لازم جهت کسب ویزای کار یونان

مدارک مورد نیاز برای کسب ویزای کار یونان به صورت زیر می باشند :

  • گذرنامه به همراه حداقل اعتبار ۶ ماه
  • دو قطعه عکس ۶*۴ از فرد متقاضی
  • گواهی بهداشت از یک بیمارستان دولتی
  • گواهی بیمه سلامت فرد متقاضی
  • نامه تمکن مالی
  • داشتن دعوت نامه رسمی کار در یونان
  • پرداخت هزینه های درخواست ویزا

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست