اعزام نیروی کار به گرجستان

گرجستان کشوری است در منطقه قفقاز در اوراسیا. این کشور که در مرز آسیای غربی و اروپای شرقی قرار دارد از  غرب با دریای سیاه، از شمال با روسیه، از جنوب با ترکیه و ارمنستان، و از جنوب شرق با جمهوری آذربایجان هم‌مرز است. پایتخت و بزرگترین شهر آن تفلیس است. مساحت گرجستان ۶۹ هزار مترکیلومربع و جمعیت آن در سال ۲۰۱۶ در حدود ۳٫۷۲ میلیون نفر بوده‌ است. کشور گرجستان در مقایسه با همسایگان خود نظیر ارمنستان و جمهوری آذربایجان در وضعیت بسیار مناسب تری قرار گرفته است . در کشور گرجستان صنعت کشاورزی حدود یک سوم از درآمد کل این کشور را تشکیل می دهد و پرورش میوه‌های مختلف، تنباکو، انواع دانه‌ها و چغندر قند نیز از محصولات اصلی این صنعت محسوب می شود. همچنین پرورش ماهی، زنبور عسل، دام و پرورش خوک و غیره از دیگر صنایعی است که در این کشور در خصوص آن فعالیت هایی صورت می گیرد و افرد می توانند به سرمایه گذاری در آن و کار در آن ها بپردازند. با توجه به وضعیت اقتصادی که این کشور دارد اعزام نیروی کار به گرجستان در خصوص کسب اقامت گرجستان یکی از راه های بسیار مناسب برای مهاجرت به گرجستان می باشد و به همین منظور نیز قصد داریم تا در ادامه این مقاله به موضوع اعزام نیروی کار به گرجستان و کار در گرجستان پرداخته و آن را شرح دهیم.

اعزام نیروی کار به گرجستان – شرایط اعزام نیروی کار به گرجستان

برای اعزام نیروی کار به گرجستان در خصوص کسب اقامت کاری گرجستان، متقاضیان در ابتدا باید با مراجعه به سفارت گرجستان اطلاعات لازم را در خصوص لیست مشاغل مورد نیاز گرجستان کسب کنند و این لیست را دریافت کنند. دلیل این موضوع این است که اشخاص به منظور کار در گرجستان، در ابتدا باید از وضعیت مشاغل گوناگون و نیازمندی گرجستان به اشخاصی با ویژگی های او آگاهی های لازم را کسب نمایند و از وضعیت بازار کار مشاغل مورد نیاز این کشور مطلع شوند. پس از اطلاع از لیست مشاغل مورد نیاز گرجستان، جهت اعزام نیروی کار به گرجستان از ایران، فرد متقاضی کار در گرجستان نیازمند کاریابی در گرجستان می‌باشد. یکی از آسان‌ترین روش‌هایی که می‌توان به واسطه آن اعزام نیروی کار به گرجستان را از ایران و به واسطه آن انجام داد، موسسات کاریابی می‌باشند که به یافتن کار در گرجستان می پردازند. این دسته از موسسات در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به شکل قانونی کار متناسب با رزومه شخص متقاضی را یافته و با اخذ دعوت ‌نامه از سوی کارفرمای مورد نظر در گرجستان، اقدام به اخذ ویزای کار گرجستان برای فرد درخواست دهنده می کنند.

اعزام نیروی کار به گرجستان
اعزام نیروی کار به گرجستان

 

اما همانطور که به آن اشاره کردیم در جهت اعزام نیروی کار به کشور گرجستان از ایران برای کسب اقامت گرجستان، متقاضیان نیازمند کسب دعوت ‌نامه معتبر از سوی کارفرمایی گرجستانی می‌باشند تا با ارائه آن به سفارت این کشور تقاضای صدور ویزای کار گرجستان را برای خود داشته باشند. اما اگر متقاضیان شخصا بخواهند اقدام به کسب دعوت‌ نامه از سوی کارفرمایی گرجی نمایند، کمی ممکن است دچار مشکل شوند. چرا که فرد مورد نظر باید به شکل مکاتبه‌ای با کارفرما ارتباط برقرار کند و توسط ایشان تایید صلاحیت شود. در واقع می‌توان گفت متقاضی در یک مصاحبه از راه دور شرکت کند تا بتواند مورد قبول کارفرما واقع شود. از این رو پیشنهاد ما در جهت اعزام نیروی کار به گرجستان از ایران برای انجام مهاجرت کاری به گرجستان و کسب اقامت گرجستان در کمترین زمان ممکن، اقدام از طریق موسسات کاریابی می‌باشد. چرا که این موسسات تنها با توجه به رزومه متقاضیان و ارائه آن به کارفرمایان گرجستانی، اقدام به اخذ دعوت ‌نامه‌ای معتبر می نمایند. البته باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که هنگامی که اعزام نیروی کار به گرجستان از ایران صورت می‌گیرد، متقاضیان در ابتدا یک مدت آزمایشی باید زیر نظر کارفرما مشغول به کار شوند تا توسط ایشان تایید شود که دارای مهارت و تخصصی که در رزومه شخصی خود قید کرده‌اند، می‌باشند. پس از تایید توسط کارفرما، ایشان با کارفرما قرار داد مجدد بسته و مشغول به کار و زندگی در گرجستان می‌شوند.

به منظور اعزام نیروی کار به گرجستان نکاتی وجود دارد که قصد داریم در ادامه به آن‌ها بپردازیم. موضوع مدت زمان اقامت گرجستان از آن نکاتی می‌باشد که متقاضیان حتما باید در نظر بگیرند. اقامتی که معمولا از طریق ویزای کار گرجستان به متقاضیان خارجی اعطا می‌شود یک ساله می‌باشد و در صورتی که فرد مورد نظر چند سال در گرجستان به زندگی و کار مشغول شود و مالیات خود را پرداخت نماید، می‌تواند به اقامت گرجستان به شکل دائم دست یابد. همچنین موضوع مهم دیگری که در زمینه اعزام نیروی کار به گرجستان وجود دارد تسلط به زبان انگلیسی و گرجی می‌باشد. اشخاصی که قصد ورود به بازار کار کشور گرجستان را دارند حتما باید به یکی از دو زبان قید شده تسلط داشته باشند تا علاوه بر ارتباط با کارفرما، به راحتی بتوانند در این کشور امرار معاش نمایند.

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست