اعزام نیروی کار به قبرس

قبرس یا با نام رسمی جمهوری قبرس کشوری است به صورت یک جزیره که در شرق دریای مدیترانه واقع شده است. پایتخت این کشور شهر نیکوزیا است. در چندین دهه گذشته کشور قبرس دچار بحران های شدیدی در بخش هایی مانند اقتصاد و غیره شد و از این رو این کشور بیشترین میزان بیکاری را به خود دید. ولی این شرایط در چندین سال گذشته با برنامه ریزی که توسط دولت این کشور انجام شد کاملا تغییر کرد. این کشور با جذب سرمایه گذاران خارجی و سرمایه گذاری در بخش های مختلفی مانند گردشگری و غیره توانست از بحران اقتصادی خارج شود و رشد اقتصادی مثبتی را تجربه کند. رشد اقتصادی قبرس درسه ماهه اول سال جاری به ۳٫۵ درصد رسیده است و این نشان دهنده رشد سالم و پایدار اقتصاد این کشور است. این رشد در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ دو برابر میانگین منطقه یورو می‌باشد. به همین دلیل رد چندین سال گذشته بسیاری از افراد علاقه مند به مهاجرت به قبرس شده اند و از این رو در خصوص مهاجرت به قبرس و کسب اقامت آن سوالات مختلفی را مطرح می کنند. یکی از این سوالات این است که آیا می توان با استفاده از ویزای کار قبرس اقامت قبرس را دریافت کرد؟ و شرایط اعزام نیروی کار به قبرس چیست ؟ در پاسخ به این سوال ها پیشنهاد می کنیم که این مقاله را به صورت کامل مطالعه کنید

اعزام نیروی کار به قبرس – اخذ ویزای کار قبرس

در خصوص اعزام نیروی کار به کشور قبرس و اخذ ویزای کار قبرس شهروندان ایرانی نیاز به یک پیشنهاد کاری دارند البته باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که این درخواست و دعوت نامه در صورتی معتبر خواهد بود که کارفرمای قبرسی قبلا یک آگهی را در قبرس و اتحادیه اروپا منتشر کرده باشد و نیروی کار مورد نظر نیز یافت نشده باشد. جهت بدست آوردن یک موقعیت کاری در قبرس بهترین اتفاق این است که شخص حضور فیزیکی در این کشور با یک اقامت بلند مدت داشته باشد. در کشور قبرس برای مهاجرت کاری و اخذ پیشنهاد کاری از این کشور باید در ابتدای امر توسط وزارت خانه امور مهاجرین بررسی گردد تا این فرصت شغلی در کشور قبرس وجود ندارد و بعد شامل حال سایر افراد گردد . سپس مدارک توسط سازمان مربوطه بررسی خواهد شد تا برای ورود فرد متقاضی از طرف وی و پیشنهاد کار او مشکلی وجود نداشته باشد . در نهایت اجازه ورود و ویزا برای مهاجرت کاری صادر خواهد شد .

اعزام نیروی کار به قبرس
اعزام نیروی کار به قبرس

اعزام نیروی کار به قبرس – مشاغل مورد نیاز و بازار کار قبرس

در کشور قبرس همانند دیگر کشورد های دنیا مشاغل در یک سری بخش ها بیشتر از بخش های دیگر است و افراد خارجی که در صدد کسب اقامت قبرس از طریق مهاجرت کاری به قبرس هستند در صورتی که مدارک تحصیلی و سابقه کاری در این ضمینه های داشته باشند امکان یافتن شغل در قبرس برای آن ها دو چندان می شود این ضمینه ها به صورت زیر است :

 1. مهندس آی تی
 2. کارگر ساختمانی
 3. مهندس مکانیک
 4. پرستاری
 5. آشپز
 6. آرایشگر
 7. تاسیسات چی
 8. نقاش ساختمان

در کشور قبرس بیشترین سهم در تولید ناخالص داخلی را صنعت گردشگری دارد و اگر یک تبعه خارجی به زبان محلی این کشور یونانی و یا ترکی مسلط باشد می تواند در بخش ها و مشاغلی از قبیل مشاور املاک، خدمات، حمل و نقل دریایی و انرژی می تواند با شانس بیشتری به دنبال یک موقعیت کاری باشد.

اعزام نیروی کار به قبرس – شرایط و ساعات کاری در قبرس

ساعات کاری در قبرس نیز همانند بیشتر کشور های دنیا و مخصوصا اتحادیه اروپا در حدود ۴۰ ساعت در هفته است و از دوشنبه تا جمعه نیز روزهای کاری هفته محسوب می شوند، بنا به نوع موقعیت کاری کارگران و کارمندان از ۲۰ تا ۲۴ روز مرخصی سالیانه بهره می برند. زبان انگلیسی در قبرس بسیار استفاده می شود و در نزد مردم این کشور رواج دارد اما اگر فرد متقاضی بخواهد با یک نیروی کار محلی مورد مقایسه قرار گیرد اولین اصل مقایسه تسلط به زبان یونانی یا ترکی است که می تواند از همان ابتدا کار اشخاص را سخت نماید. فارغ التحصیلان و دانشجویان بین المللی که شرط زبان را فراهم سازند بیشترین شانس را برای ورود به بازار کار حرفه ای در این کشور دارند، البته در صورتی که این مجوز از سوی اداره مهاجرت با نرخ بیکاری بسیار بالای این کشور به یک تبعه خارجی داده شود.

اعزام نیروی کار به قبرس – مدارک مورد نیاز جهت کسب ویزای کار قبرس

از مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز کار در قبرس عبارتند از:

 • پاسپورت با اعتبار کافی
 • ویزای اولیه برای ورود به قبرس که از سوی سفارت این کشور در محل اقامت فرد صادر می شود.
 • تعیین محل اقامت در قبرس
 • توافق نامه استخدامی از سوی کارفرما برای حداقل یک سال
 • دریافت نامه عدم سوء پیشینه
 • تکمیل فرم های لازم ویزا
 • پرداخت هزینه های درخواست ویزا
 • سوابق کاری به صورت ترجمه
 • سوابق تحصیلی به صورت ترجمه شده
 • نامه تمکن مالی از سوی بانک
 • گواهینامه تست های پزشکی

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست