اعزام نیروی کار به ترکیه

ترکیه یا با نام رسمی جمهوری ترکیه کشوریست اوراسیایی که بخش بزرگ آن در شمال غرب آسیا و بخش کوچکی از آن نیز در جنوب شرق اروپا قرار دارد. این کشور با کشور های مانند ایران ، نخجوان ، ارمنستان ، گرجستان ، عراق ، سوریه ، بلغارستان و همچنین یونان همسایه است. این کشور یکی از کشور هایی است که با توجه به شرایط اقتصادی پایداری که دارد یکی از بهترین مکان ها جهت مهاجرت و انجام سرمایه گذاری و غیره شناخته می شود. در چندین دهه گذشته به دلیل نابسامان بودن شرایط در خاورمیانه  بسیاری از افراد بودند که برای داشتن یک زندگی خوب اقدام به مهاجرت کرده اند. در خصوص مهاجرت به دیگر کشور های نیز بیشتر این افراد کشور های نزدیک را انتخاب می کنند چرا که هزینه های کلی در جهت مهاجرت نیز بسیار کمتر از دیگر کشور ها می شود. یکی از کشور هایی که در این خصوص مهاجران زیادی را پذیرفته کشور ترکیه بوده است. مهاجرت به ترکیه از طریق کار و اعزام نیروی کار به ترکیه با توجه به شرایط اقتصادی خوب این کشور و فرصت های شغلی بسیار عالی در چندین سال گذشته رشد بسیاری داشته است. در خصوص اعزام نیروی کار به ترکیه و انجام مهاجرت کاری نیز تمامی علاقه مندان باید دارای یک سری شرایط باشند تا پذیرفته شده و ویزای کار ترکیه را دریافت کنند. در این مقاله سعی ما بر این است که با ارائه اطلاعات مناسب این راه را برای افراد متقاضی ساده تر کنیم و آنان را با شیوه انجام کار آشنا کنیم.

اعزام نیروی کار به ترکیه – شرایط اعزام نیروی کار به ترکیه

اعزام نیروی کار به ترکیه در خصوص کسب اقامت ترکیه با توجه به هر کشور دارای شرایط متفاوتی می‌باشد و ارتباطات میان دو کشور نقش به سزایی در تعیین روند اعزام نیروی کار به ترکیه ایفا می‌نماید. اما اگر بخواهیم در خصوص اعزام نیروی کار به ترکیه از ایران به موضوع مهاجرت به ترکیه در خصوص کار در ترکیه بپردازیم، باید شرایطی که جهت اعزام نیروی ایرانی به ترکیه فراهم است را مورد ارزیابی قرار دهیم. بهترین پیشنهاد در زمینه اعزام نیروی کار به ترکیه از کشور ایران، اقدام از طریق موسسات کاریابی می‌باشد که اقدام به یافتن شغل مناسب و مرتبط با رزومه شخص متقاضی کار در ترکیه می‌نمایند.

یکی از شرایط اولیه و بسیار مهم در خصوص  اعزام نیروی کار به ترکیه از ایران که متقاضیان باید توجه ویژه ای به آن داشته و آن را رعایت کنند، تسلط به زبان ترکی یا زبان انگلیسی می‌باشد. افرادی که قصد ورود به بازار کار کشور ترکیه را دارند حتما باید به یکی از دو زبان ترکی و یا انگلیسی تسلط داشته باشند تا علاوه بر ارتباط با کارفرما مورد نظر در ترکیه، به راحتی بتوانند در این کشور امرار معاش کرده و زندگی کنند. البته این موضوع کاملا به شهر و شغلی که متقاضی قصد کار در آن را دارد مربوط می‌شود. در بعضی از شهرهای ترکیه تسلط به زبان ترکی بسیار مهم‌ تر می‌باشد و در بعضی از مشاغل نیز ممکن است زبان انگلیسی از اهمیت بیشتری برخوردار باشد.

اعزام نیروی کار به ترکیه
اعزام نیروی کار به ترکیه

 

همانطور که در قسمت های قبلی به آن اشاره شد اعزام نیروی کار به ترکیه از طریق موسسات کاریابی نه تنها آسان‌ تر انجام می‌پذیرد، بلکه کل فرآیند اخذ ویزای کار ترکیه و ورود به خاک این کشور به منظور کار کردن در ترکیه نیز با سرعت بالاتری صورت می گیرد. معمولا این موسسات کاریابی با توجه به رزومه متقاضیان و ارائه آن به کارفرمایان در ترکیه که نیاز به جذب نیرو دارند، اقدام به اخذ دعوت ‌نامه‌ معتبر برای متقاضیان می‌نمایند. معمولا پس از کسب دعوت نامه افراد متقاضی کار در ترکیه می توانند درخواست ویزای کار ترکیه را دهند و مراحل اعزام نیروی کار به ترکیه را به سرانجام برسانند. البته باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که زمانی که پروسه اعزام نیروی کار به ترکیه به پایان می رسد در ابتدا ویزای ارائه شده دارای اعتبار کمی است و دلیل آن نیز این است که فرد متقاضی باید به صورت آزمایشی زیر نظر کارفرمای مورد نظر مشغول به کار شود و در صورتی که کارفرما از او راضی بود می تواند ویزای بلند مدت تری دریافت کند. معمولا ویزای کار ترکیه در ابتدا دارای اعتبار چند ماهه است و به مرور زمان به اقامت یک ساله ترکیه تغییر پیدا کرده و در انتها نیز منجر به اقامت دائم ترکیه می شود. البته باید این نکته را نیز خاطر نشان کنیم که در صورتی فرد خارجی می تواند درخواست اقامت دائم ترکیه را به اداره مهاجرت ترکیه اعلام کند که مالیات خود را به موقع و کامل پرداخت کرده باشد و طبق قوانین این کشور رفتار کرده باشد.

اعزام نیروی کار به ترکیه – کاریابی در ترکیه 

یکی از رایج ترین و بهترین راه های کاریابی در ترکیه پیدا کرده شغل به وسیله وب سایت های کاریابی در ترکیه است. بر اساس فرصت‌های شغلی موجود، روزانه آگهی‌های به روز مشاغل در این سایت‌ها منتشر می شود. با ثبت نام در این سایت ها و ارسال رزومه به شرکت های نیازمند نیروی کار، به صورت رایگان امکان یافتن شغل مناسب در استانبول و اکثر شهرهای بزرگ ترکیه وجود دارد. برخی از این وب سایت های معتبر که در این حوزه به فعالیت می پردازند وب سایت های زیر می باشند :

  • http://www.eleman.net/
  • http://www.kariyer.net/
  • http://www.insankaynaklari.com/
  • http://www.secretcv.com/
  • http://www.yenibir.com/
  • http://www.tekadres.com/
  • http://www.recruitmenturkey.com/
  • http://www.manpower.com.tr/

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست