اعزام نیروی کار به ارمنستان

ارمنستان یا با نام رسمی جمهوری ارمنستان کشوری در قفقاز جنوبی به پایتختی ایرون که با گرجستان ، جمهوری آذربایجان ، ترکیه ، ایران ، نخجوان همسایه است. مهاجرت به ارمنستان با توجه به نزدیکی به ایران و همچنین شرایط مناسب زندگی در این کشور بسیار در نزد ایرانیان و کشور های اطراف معروف است. در این کشور شرکت های بین المللی مختلفی به فعالیت می پردازند که در صورت داشتن رزومه خوب می توان در آن ها به فعالیت پرداخت به طور کلی برای مهاجرت به ارمنستان علاوه بر اعزام نیروی کار به ارمنستان و مهاجرت کاری به ارمنستان راه های مختلفی مانند مهاجرت به ارمنتسان از طریق سرمایه گذاری ، مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج ، مهاجرت به ارمنستان از طریق ثبت شرکت و همچنین مهاجرت به ارمنستان از طریق تحصیل وجود دارد. در ادامه این مقاله می خواهیم به موضوع اعزام نیروی کار به ارمنستان و به طور کلی تر کار در ارمنستان بپردازیم و در این خصوص توضیحاتی را ارائه کنیم.

اعزام نیروی کار به ارمنستان – شرایط کلی اعزام نیروی کار به ارمنستان

شرایط اعزام نیروی کار به کشور ارمنستان در جهت کسب اقامت ارمنستان با توجه به کشور مبدا می تواند متفاوت باشد و متقاضیان باید  مراحل مختلفی را در خصوص کسب ویزای کار ارمنستان طی کنند به طور کلی بهتر است که متقاضیان در جهت مهاجرت به ارمنستان اطلاعات مربوط به شرایط اعزام نیروی کار به ارمنستان را با مراجعه به سفارت ارمنستان در کشور خود پیگیری کرده و انجام دهند. اعزام نیروی کار به کشور ارمنستان از ایران نیز دارای شرایط و فرآیند مشخصی است و برای کار در کشور ارمنستان در ابتدا متقاضیان مستلزم آگاهی از لیست مشاغل مورد نیاز ارمنستان هستند. زیرا به دلیل محدودیتی که بازار کار ارمنستان دارد ممکن است که نیازی در خصوص اعزام نیروی کار به ارمنستان و کار در ارمنستان وجود نداشته باشد.

متقاضیان در گام اول باید مطمئن شوند که ارمنستان به شغل مورد نظر آن ها نیازمند است و در صورت نیازمندی آن ها وارد مرحله کاریابی در ارمنستان می ‌شوند که در این مرحله متقاضیان با تکیه بر روش ‌هایی که به منظور کاریابی برای مشاغل وجود دارد، شغل و کارفرمای مورد نظر خود را پیدا می کنند و لازم است که به صورت مکاتبه‌ ای توسط کارفرما تایید صلاحیت شوند.

در خصوص یافتن شغل در ارمنستان راه های گوناگونی وجود دارد که یکی از این راه‌ها یافتن کار در ارمنستان از طریق موسسات کاریابی است که بر طبق آن متقاضیان با ارائه رزومه کاری و همچنین تحصیلی خود می ‌توانند اعزام نیروی کار به ارمنستان را از طریق این دسته از موسسات پیگیری کنند و معمولا ۲ تا چند ماه یافتن کار مناسب برای متقاضیان برای اعزام نیروی کار به ارمنستان نیز به طول می انجامد.

اعزام نیروی کار به ارمنستان
اعزام نیروی کار به ارمنستان

 

اعزام نیروی کار به ارمنستان از طریق موسسات کاریابی دارای مزایای مختلفی است و یکی از مزیت هایی که دارد این است که این موسسات نه تنها اقدام به یافتن شغل مناسب می‌ کنند بلکه اقدام به اخذ دعوت ‌نامه معتبر از سوی کارفرمایان ارمنی که قصد جذب نیرو را دارند نیز می‌کنند. با فراهم کردن این دو مدرک، فرد متقاضی می ‌تواند با مراجعه به سفارت ارمنستان اقدام به اخذ ویزای کار ارمنستان کند. باید متقاضیان به این موضوع توجه داشته باشند که معمولا مدت زمان اقامت ارمنستان از طریق کار که به متقاضیان داده می‌ شود در حدود یک سال است و در صورتی که آنها چندین سال در ارمنستان زندگی و کار کنند و مالیات خود را به صورت مرتب پرداخت کنند، می ‌توانند به اقامت دائم ارمنستان دست یابند. همچنین جهت اعزام نیروی کار به کشور ارمنستان تسلط به زبان ارمنی و یا زبان انگلیسی نیز الزامی است و افرادی که قصد ورود به بازار کار در ارمنستان را دارند حتما باید به یکی از دو زبان ارمنی و یا انگلیسی تسلط داشته باشند تا علاوه بر ارتباط با کارفرما، به راحتی بتوانند در این کشور امرار معاش کنند .

اعزام نیروی کار به ارمنستان – مدارک مورد نیاز در جهت کسب ویزای کار ارمنستان

به طور کلی برای کسب ویزای کار ارمنستان در گام اول فرد مورد نظر در صورت داشتن دعوت نامه رسمی کار باید وقت سفارت ارمنستان در کشور خود را بگیرد و با فراهم آوردن مدارکی که در ادامه به آن ها می پردازیم ویزای کار ارمنستان را درخواست دهند. البته باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که ممکن است علاوه بر مدارک زیر مدارک دیگری نیز درخواست شود که معمولا در هنگام گرفتن وقت سفارت و تعیین زمان مراجعه به سفارت مدارک مورد نظر نیز اعلام می شود. این مدارک به صورت زیر هستند :

  1. پاسپورت معتبر و ترجیحا با حداقل اعتبار ۶ ماه
  2. مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت به ملی و کپی به صورت ترجمه شده
  3. دریافت و تکمیل فرم درخواست ویزای کاری
  4. فراهم آودن مدارک و رزومه کاری به صورت ترجمه شده
  5. فرام آوردن مدارک و رزومه تحصیلی به صورت ترجمه شده
  6. مدرک عدم سوء سابقه
  7. مدرک سلامت پزشکی
  8. چند قطعه عکس پاسپورتی
  9. پرداخت هزینه های درخواست ویزا و رسید آن

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست