اعزام دانشجو به گرجستان (  georgia )

اعزام دانشجو به گرجستان – معرفی کشور گرجستان

کشور گرجستان بین آسیای غربی وآسیای شرقی واقع شده است . گرجستان از سمت غرب با دریای سیاه وازسمت شمال با روسیه و از سمت جنوب با کشور ترکیه و ارمنستان همسایه است . پایتخت وپرجمعیت ترین شهر گرجستان تفلیس است . گرجستان بین دو قاره اروپا وآسیا قرار گرفته است .یکی از اهداف مقامات سیاسی تفلیس عضویت در اتحادیه اروپا میباشد . در حال حاضر گرجستان عضو ناظر اتحادیه اروپا وناتو میباشد . زبان رسمی کشور گرجستان گرجی است . مذهب مردم گرجستان مسیحیت ارتدکس وپیرو کلیسای ارتدکس میباشند . کلیسای ارتدکس یک کلیسای خودمختار است که بیشتر مردم گرجی پیرو آن هستند . از کلیساهای معروف ودیدنی گرجستان میتوان کلیسای سیونی، کلیسای کاشوتی ، کلیسای آنچیسخاتی ، کلیسای تثلیث ، کلیسای کنیسه را نام برد. از زمان ورود مسلمانان واعراب به تفلیس چندین مسجد در این شهر بنا شدند وهریک از این مساجد در یک زمانی از بین رفتند. از مساجد معروف گرجستان میتوان مسجد جامع تفلیس را نام برد که یادگاری از بناهای تاریخی ونماینده دیگر مساجد تخریب شده میباشد . امروزه این مسجد مورد استفاده مسلمانان شیعه وسنی در شهر تفلیس میباشد .  فرهنگ و تمدن کشور گرجستان ۲۵۰۰ ساله است . در کشور گرجستان شاهد بناهای تاریخی و گردشگری جذاب تا به حال بوده ایم به همین جهت سالانه توریست ها وگردشگران به این کشور سفر میکنند. از شهر های مهم گرجستان میتوان روستاوی ، پوتی ، کوتائیسی ، باتومی ،گوری ، زوگدیدی ، سوخومی را یاد کرد .

اعزام دانشجو به گرجستان -شرایط اعزام دانشجو به گرجستانکشور گرجستان یکی از بزرگترین وبهترین مکان ها برای ادامه تحصیل در خارج از کشور میباشد . دانشگاه های کشور گرجستان در سرتاسر جهان از اعتبار بین المللی برخوردارند. هزینه های تحصیل در کشور گرجستان نسبت به کشور های اروپایی بسیار مقرون به صرفه میباشد .نظام آموزشی گرجستان شامل دوره های کارشناسی که ۴ ساله است .دوره کارشناسی ارشد ۲ ساله ودوره دکترا که ۴ ساله میباشد . برای ورود به دانشگاه های کشور گرجستان مدرک دیپلم وپیش دانشگاهی الزامی است . در گرجستان مدرک زبان الزامی نیست .ملاک ورود به دانشگاه ها کسب نمره قبولی در آزمون ورودی ومعدل دیپلم وپیش دانشگاهی میباشد .

اعزام دانشجو به گرجستان -مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های گرجستان

ریزنمرات دیپلم و پیش دانشگاهی
اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
اصل شناسنامه
اصل پاسپورت
ارائه گواهی پزشکی به همراه آزمایش
ارائه گواهی تمکن مالی
کسب نمره قبولی در آزمون ورودی
ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

اعزام دانشجو به گرجستان -بهترین رشته های تحصیلی در کشور گرجستان

تحصیل در  رشته دندانپزشکی ۵ ساله
تحصیل در رشته پزشکی عمومی ۶ ساله
تحصیل در رشته فیزیوتراپی ۴ ساله
تحصیل در رشته داروسازی۴ ساله
تحصیل در رشته کارشناسی ارشد مدیریت ۲ساله
تحصیل در رشته کارشناسی مدیریت بازرگانی ۴ساله

اعزام دانشجو به گرجستان -هزینه زندگی و رشته های پزشکی در گرجستان

هزینه زندگی درکشور گرجستان بسیار مقرون به صرفه میباشد و افراد میتوانند با یک سوم هزینه در یک کشور اروپایی زندگی کنند به طور میانگین هزینه زندگی یک نفر در کشور گرجستان بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار می باشد .هزینه تحصیل در کشور گرجستان نسبت دانشگاه و محل تحصیل متفاوت است .  به صورت میانگین برای رشته پزشکی سالانه  ۴۵۰۰ دلار، دندانپزشکی سالانه ۴۰۰۰ دلار، داروسازی سالانه ۳۵۰۰ دلار و برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با در نظر گرفتن رشته تحصیلی مورد نظر بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار در سال می باشد . کلیه هزینه های تحصیل در کشور گرجستان با دلار محاسبه میگردد.

                                                                 گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل واقامت در اروپا

                                                                                                                 شماره تماس۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست