اعزام دانشجو به ترکیه( turkey )

اعزام دانشجو به ترکیه- درباره کشور ترکیه

کشور ترکیه کشوری اوراسیایی  است، و بخشی از کشور ترکیه در اروپا واقع شده است ، و جز توسعه یافته ترین کشور هامحسوب میشود.کشور ترکیه از سه طرف به دریا متصل میشود .از سمت شمال به دریای سیاه،از سمت جنوب به دریای مدیترانه و از غرب نیز به دریای اژه وصل میشود .پر جمعیت ترین وبزرگترین شهرکشور ترکیه استانبول است، پایتخت ترکیه شهر آنکارا میباشد، کشور ترکیه یکی از مقاصد جذاب  توریست های کشور های خارجی محسوب میشود. کشور ترکیه با آب وهوای معتدل اقیانوسی، مدیترانه ای ، ساحلی شناخته شده است . کشور ترکیه بیشترین باران را در نواحی دریای سیاه دارد. به طور کلی کشور ترکیه یک کشور پرباران است، برای همین افرادی که علاقمند به آب وهوای معتدل هستند را به خود جذب کرده است . از شهرهای پر جمعیت کشور ترکیه استانبول، ازمیر، میلیون، بورسا، آنکارا،و آنتالیا را میتوان نام برد .زبان رسمی  مردم  کشور ترکیه  ترکی استانبولی ، زبان ترکی از قدیمی ترین زبانهای دنیا به شمار می آید. مهم ترین منبع در آمد کشور ترکیه گردشگری میباشد که سود و گردش مالی زیادی رابه همراه دارد.ولیکن به طور کلی در آمد کشور ترکیه بر پایه کشاورزی است و سالانه  رو به رشد میباشد. هزینه های زندگی در هر کشوری بستگی به منطقه ، محل ، شهر دارد ودر هر نقطعه هزینه ها متفاوت است .هزینه زندگی ماهانه کشور ترکیه بین ۵۰۰تا ۶۰۰دلار میباشد .

اعزام دانشجو به ترکیه -شرایط اعزام دانشجو به کشور ترکیه

بسیاری از افراد جهت مهاجرت اصولا از طریق تحصیل اقدام مینمایند ،که پس از اخذ اقامت تحصیلی جهت اخذ تابعیت اقدام نمایند. البته این روش یکی از روش های اقامت میباشد روش هایی از قبیل : سرمایه گزاری، ویزای کار نیز وجود دارد . دانشگاه های کشور ترکیه از رنکینگ بالا و اعتبار بین المللی برخوردارند و کلیه مدارکی که از این دانشگاه ها صادر میشود در سراسر دنیا معتبر می باشند . در دانشگاه های کشور ترکیه به زبان های انگلیسی وترکی تدریس میشود .البته با توجه به دانشگاه ها ورشته ها زبان تحصیل متفاوت است . جهت تحصیل در رشته های پزشکی ودندان پزشکی دانشجویان میبایست یک دوره کالج یک ساله را سپری کنند و پس از گذراندن این دوره در آزمون های ورودی که هر دانشگاه به صورت مجزا برگزار میکند شرکت کنند .با کسب نمره قبولی افراد میتوانند در کلاس های دانشگاه حضور یابند. کشور ترکیه با ارائه بورسیه های متفاوت در مقاطع مختلف توانسته است دانشجویان زیادی را در رشته های گوناگون جذب ترکیه کند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور ترکیه :

اصل مدرک دیپلم وپیش دانشگاهی ( در رشته های ریاضی وعلوم تجربی)
ریز نمرات مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی
ترجمه کلیه مدارک
پاسپورت
شناسنامه
مدرک زبان
شرکت در آزمون (yos) در ترکیه و کسب نمره قبولی
لازم به ذکر میباشد افرادی که مدرک زبان ندارند میتوانند دوره زبان را در یک دوره ۶ماهه در کشور ترکیه سپری کنند سپس وارد دانشگاه شوند.

اعزام دانشجو به ترکیه -دانشگاه های معتبر در ترکیه

دانشگاه بیلکنت
دانشگاه فنی استامبول
دانشگاه مرمره
دانشگاه غازی
دانشگاه حاجت تپه
دانشگاه آنکارا
دانشگاه خاورمیانه
دانشگاه آناتولی
دانشگاه بوغازیچی

                                                      گروه مهاجرت آتیه آفرینان ایرانیان – مجری وارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست