اعزام دانشجو به ارمنستان (Armenia  )

 

اعزام دانشجو به ارمنستان -معرفی کشور ارمنستان

کشور ارمنستان در قفقاز در میان دریای خزر و دریای سیاه قرار گرفته است . ارمنستان مرز میان اروپا وآسیا شناخته شده است . ایروان پایتخت و بزرگترین شهر ارمنستان محسوب میشود. ارمنستان منطقه ای کوهستانی و نسبتا پرباران است و نیز یک محوطه خشکی واقع گردیده است. کشور ارمنستان زمستان های بسیار سختی را دارا میباشد . در کشور ارمنستان رودهایی جاری میباشند که به رودهای بزرگ‌ سر ریز میشوند و برخی دیگر به دریاچه سوان می‌ریزند. عمده‌ترین آن‌ها نیز به رود ارس میریزند. از تولیدات  انبوه کشور ارمنستان درختان میوه همچون سیب، گوجه ،گردو ، زغال اخته ، زرد آلو ، وگیلاس میباشد. از شهرهای مهم کشور ارمنستان میتوان گیومری، ایروان، ابوویان، کاپان، وانادوزور، هرازدان، آرتاشات ، آرارات، ماسیس را نام برد . کشور ارمنستان یکی از همسایگان ایران محسوب میشود و افراد بدون نیاز به گرفتن ویزا میتوانند به ارمنستان سفر کنند. سالانه گردشگران وتوریست های بسیاری از کلیه کشور های خارجی به ارمنستان سفر میکنند . به همین جهت صنعت گردشگری در این کشور بسیار رونق یافته است . کشور ارمنستان با ارائه دانشگاه های متفاوت و در رشته های مختلف توانسته است سالانه دانشجویان بسیاری را جذب این کشور کند . هزینه تحصیل وزندگی در کشور ارمنستان بسیار مقرون به صرفه تر از کشور های اروپایی میباشد .مثلا هزینه زندگی یک نفر به طور میانگین بین ۳۰۰تا ۴۰۰ دلار ماهانه میباشد .

اعزام دانشجو به ارمنستان -شرایط تحصیل در کشور ارمنستان

بسیاری از دانشجویان ایرانی وخارجی به دلیل کم هزینه بودن تحصیل وارائه بورسیه های مختلف سالانه به ارمنستان سفر میکنند. تحصیل در مقطع کارشناسی ۴ سال به طول می انجامد. معدل دیپلم نباید زیر نمره ۱۴ باشد .  دانشجویان برای ورود به دانشگاه های کشور ارمنستان میبایست در آزمون ورودیی که هر دانشگاه به صورت مجزا برگزار میکند شرکت نمایند . برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشجویان میبایست به زبان ارمنی تسلط داشته باشند در غیر این صورت برای دانشجویان یک دوره ۶ماه زبان برگزار می گردد. زبان تحصیل در دانشگاه های خصوصی به زبان های انگلیسی ، روسی ، فرانسوی ،نیز برگزار میگردد.
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد:

تحصیل در این مقطع بین۵تا ۶ سال زمان میبرد . تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دو زبان ارمنی وانگلیسی برگزار میگردد. در این مقطع ارائه یک مقاله علمی وپژوهشی الزامی است .کلیه کلاس ها به صورت تمام وقت برگزار میشوند.

تحصیل در مقطع دکترا:

برای شرکت در مقطع دکترا افراد میبایست دوره کارشناسی ارشد را سپری کرده باشند تا بتوانند در آزمون ورودی این مقطع شرکت نمایند. طول دوره دکترا ۳ساله است .افراد برای دریافت مدرک دکتری در کشور ارمنستان بایستی  دو مقاله علمی از پایان نامه خود را در مجلات معتبر و مورد تایید وزارت علوم ارمنستان در دوره تحصیل منتشر نمایند.

اعزام دانشجو در ارمنستان -معرفی دانشگاه های کشور ارمنستان

 1. دانشکده تاریخ: تاریخ، هنرهای زیبا، مطالعات فرهنگی
 2. دانشکده آماده سازی دانشجویان خارجی
 3. دانشکده شیمی
 4. دانشکده زبانشناسی ارمنی
 5. دانشکده اقتصاد
 6. دانشکده فیزیک
 7. دانشکده جغرلفی
 8. دانشکده ریاضی
 9. دانشکده زیست شناسیپ
 10. دانشکده حقوق
 11. دانشکده زمین شناسی
 12. دانشکده روزنامه نگاری
 13.  دانشکده زبان شناسی روسی
 14. دانشکده مطالعات شرق شناسی
 15. دانشکده فلسفه و روانشناسی
 16. دانشکده انفورماتیک و ریاضیات کاربردی
 17.  دانشکده رادیوفیزیک
 18. دانشکده روابط بین الملل
 19. دانشکده ریاضیات و مکانیک
 20. دانشکده زبانشناسی رومی- آلمانی
 21. دانشکده علوم اجتماعی

    گروه آتیه آفرینان ایرانیان -مجری وارائه دهنده بهترین خدمات ومشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس۰۲۱۷۲۲۰۷

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست