اطلاعات عمومی کشور یونان

از اطلاعات عمومی کشور یونان می توان گفت که کشور کوهستانی یونان در محل اتصال سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا و جنوب شرقی اروپا قرار گرفته است. پایتخت آن آتن، زادگاه سقراط، افلاطون، ارسطو، دموستون و دیگر فلاسفه یونانی است. واحد پولش یورو می باشد.

از دیگر اطلاعات عمومی کشور یونان این است که زادگاه تمدن اروپا و زادبوم دموکراسی، فلسفه غرب، بازی‌های المپیک، علوم سیاسی، نمایشنامه ‌نویسی می باشد. زبان رسمی این کشور یونانی است. ۹۸% یونانی ها ارتدکس هستند و بقیه مسلمان، کاتولیک ‌های رومی و اقلیت ‌های یهودی می باشند.

یکی دیگر از اطلاعات عمومی کشور یونان می توان به شهرهای بزرگ یونان مانند سالونیک، پاتراس و هراکلیون اشاره کرد. کشور یونان یکی از اعضایی که سازمان ملل را بنیان گذاری کرده است.

اطلاعات عمومی کشور یونان- اقتصاد در یونان

یکی از اطلاعات عمومی کشور یونان، اقتصاد در یونان است که دارای بیشترین تعداد فرودگاه های بین المللی است به همین دلیل صنعت گردشگری از منابع عمده درآمد به حساب می آید. دو سوم زیتون جهان در یونان تولید می شود. درختان زیتون کشور یونان از زمان یونان باستان کاشته شده اند.

از دیگر موارد اطلاعات عمومی کشور یونان ، اقتصاد در یونان است که پنیر ملی این کشور پنیر فتاست که از شیر بز تهیه می شود. این کشور بزرگ ترین تولید کننده  اسفنج دریایی است.

همینطور یکی از اطلاعات عمومی کشور یونان، اقتصاد در یونان است که یکی از اعضای اتحادیه اروپا، عضو اتحادیه اقتصادی و پولی اتحادیه اروپا، ناتو،  منطقه همکاری و بهره برداری اقتصادی یا     OECDو آژانس فضایی اروپا یا ESA می باشد.

از موارد دیگر اطلاعات عمومی کشور یونان ، اقتصاد در یونان می توان به صنایع رایج در کشور مانند صنایع دستی، نساجی، سرامیک سازی و فلز کاری اشاره کرد. کشور یونان تولید کننده ۷% از سنگ مرمر جهان است.

 اطلاعات عمومی کشور یونان- فرهنگ در یونان

یکی از موارد اطلاعات عمومی کشور یونان ، فرهنگ در یونان است که کسی نمی تواند رای ندهد و همه  افراد بالای ۱۸ سال موظف به رای دادن هستند. مردان در کشور یونان باید از ۱ سال تا ۱۸ ماه به سربازی بروند.

یکی دیگر از موارد اطلاعات عمومی کشور یونان، فرهنگ در یونان این است که یکی از قدیمی ترین زبان های دنیا با قدمت ۳۰۰۰ ساله می باشد. مردمان کشور یونان معنقدند که سالمندان باید تا پایان زندگیشان با فرزندان شان زندگی کنند.

از دیگر موارد اطلاعات عمومی در کشور یونان ، فرهنگ در یونان می توان گفت که فوتبال، ورزش رسمی است.  کشور یونان زادگاه بازی‌ های المپیک است و اولین بار سال ۷۷۶ قبل از میلاد این بازی ها در یونان شروع شد.

همینطور از موارد دیگر اطلاعات عمومی در یونان ، فرهنگ در یونان این است که بیش از ۹۵ درصد مردم کشور یونان باسواد می باشند. کشور یونان دارای بیشترین موزه های باستانی است. در یونان باستان پسرها مهم‌ تر از دخترها در نظر گرفته می‌ شدند.

اطلاعات عمومی کشور یونان- اقلیم در یونان

یکی از موارد اطلاعات عمومی یونان ، اقلیم در یونان است که کشور هزار جزیره یونان آب و هوای مدیترانه ای دارد به طوری که تابستان هایش گرم و خشک و زمستان هایش معتدل است . دمای هوا در تابستان تا ۳۰ درجه بالای صفر هم می رسد.

از دیگر موارد اطلاعات عمومی یونان ، اقلیم در یونان این است که طبیعت بسیار زیبا و چشمگیری دارد. در حدود ۸۰% یونان را کوهستان و سرزمین های مرتفع تشکیل داده است.

اطلاعات عمومی کشور یونان
اطلاعات عمومی کشور یونان

اطلاعات عمومی کشور یونان- حکومت در یونان

یکی از موارد اطلاعات عمومی کشور یونان ، حکومت در یونان است که یک دموکراسی پارلمانی با مجلس ۳۰۰ نفری تحت رهبری نخست وزیر می باشد. دوره پارلمانی معمولا به مدت چهار سال به طول می انجامد. رئیس دولت یونان رئیس جمهور است که توسط پارلمان انتخاب می شود.

از دیگر موارد اطلاعات عمومی کشور یونان ، حکومت در یونان این است که بیشتر قدرت سیاسی را نخست وزیر دارد. کشور یونان تنها کشور اروپایی است که دارای وزارت کشتیرانی است. احزاب سياسي کشور یونان عبارتند از : حزب دموكراسي جديد ( محافظه‏كار ) – حزب سوسياليست پان ‏يوناني – حزب احياء دموكراتيك  –  اتحاد چپ ( به رهبري كمونيستها ).

اطلاعات عمومی کشور یونان- گردشگری در یونان

یکی از موارد اطلاعات عمومی کشور یونان، گردشگری در یونان است که یکی از شاخص های مهم اقتصاد کشور یونان می باشد. جاذبه های گردشگری یونان عبارتند از معماری سانتورینی، آکروپلیس، شهاب سنگ، ونیز کوچک، سواحل کرت، خرابه های دلفی، غار ملیسیانی، دریاچه پلاستیکا، موزه بناکی، کوه آتس، آکروپلیس لیندو، کوه المپ، بندر باستانی، کاخ سسی، غارهای  دیرو، خلیج کورنتس، هیدرا، صومعه آخرالزمان، قدیمی مونموسیا، بخش یهودیان.

مجموعه تاريخي آکروپوليس براي یونانیان يک نماد ملي است . آکروپليس رسماً به عنوان بناي برجسته در ميراث فرهنگي اروپا در سال ۲۰۰۷ به ثبت رسیده است. از جمله بناهای آکروپلیس می توان پارتنون، معبد قدیمی آتنا، ارختیوم، پروپیلایی، معبد آتنا نایکی، معبد زئوس، تئاتر دیونیزوس الیوتروس را نام برد.

معبد پانتئون یکی از پر آوازه ترین و پر نفوذ ترین بنا ها در شهر رم است. این واژه در زبان یونان به معنای همه خدایان است. قدمت این معبد به قرن دوم میلادی می رسد.

معبد المپياي زئوس امروزه تنها ويرانه هايي از اين اثر به جاي مانده است. به دليل توفان هاي شديد آتن ستون هاي معبد سقوط کرده و ويران شده است. در نزديکي معبد استاديوم المپيک ۱۸۹۶ و دروازه هادريان در نزديکي آن قرار دارد.

یکی دیگر از موارد اطلاعات عمومی کشور یونان ، گردشگری در یونان می توان به  سوغاتی های یونان من جمله طلا و نقره آلات، هنرهای دستی ، دست نوشته ها، سفال، چرم، ظروف مینا کاری شده، اجناس عقیق کاری شده و قالیچه اشاره کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست