اشتغال در یونان (greece  )

 

اشتغال در یونان -معرفی کشور یونان

کشور یونان در جنوب شرقی اروپا قرارگرفته است . کشور یونان از سمت شمال با آلبانی ،مقدونیه وبلغارستان همسایه است . بزرگترین وپرجمعیت ترین شهر یونان آتن شناخته شده است .آب وهوای کشور یونان سه نوع متفاوت را شامل میگردد :آب و هوای معتدل،  آلپی و مدیترانه ای . کشور یونان زمستان های بسیار سرد و بارانی و تابستان های خشک را دارد. کشور یونان  مهد تمدن شناخته شده است .از بناهای معروف یونان میتوان : آکروپولیس ، دلفی ، کنوسوس را نام برد . کشور یونان دارای موزه ها وکلیسا های مختلف در طول دوران باستان بوده است . از کلیسا های معروف کشور یونان : کلیسای حواری مقدس -کلیسای سنت دیمیتریوس را میتوان نام برد .از موزه های بسیار جذاب ودیدنی یونان میتوان موزه بیزانس -موزه هنر سیکلادیک-موزه باستان شناسی را میتوان نام برد .موزه باستان شناسی در قرن ۱۹ میلادی تاسیس گردیده است .موزه باستان شناسی یکی از بزرگترین ومعروف ترین موزه های سراسر یونان محسوب میشود وهمچنین یکی از غنی ترین گنجینه های آثار باستانی در جهان میباشد .هزینه زندگی در کشور یونان نسبت به کشور های اروپایی بسیار مقرون به صرفه میباشد.

اشتغال در یونان -شرایط اشتغال در کشور یونان

یکی از روشهای مهاجرت به کشور یونان از طریق ویزای کاری صورت میگیرد .اگر برای کار کردن در یک شرکت خاصی اقدام نموده باشند میباست کارفرما به مدت ۳ ماه آگهی استخدام منتشر کند در صورتی که فرد مورد نظر یافت نشد فرد میتواند به عنوان یک غیر اروپایی جهت کار اقدام نماید. روش دیگری نیز وجود دارد که فرد میتواند با دریافت ویزای جست وجوی کار به مدت ۶ ماه در کشور یونان جویای کار باشد . البته لازم به ذکر است که در صورت پیدا نکردن کار فرد موظف است که از کشور خارج شود . نوع ویزای کاری یونان ویزای Dمیباشد .اگر فرد موفق به اقامت در کشور یونان از طریق ویزای کاری شود میتواند به همراه خانواده به یونان مهاجرت کرده وبا کار کردن پس از ۵ سال جهت اخذ اقامت دائم اقدام نمایند.

اشتغال در یونان -شرایط کاریابی در یونان

در ابتدا یک رزومه قوی باید شخص ارائه دهد ودر این رزومه تجربیات کاری -سوابق تحصیلی را باید برای کارفرما ذکر کند . افراد میبایست خودشان را برای یک مصاحبه کاری آماده کنند . در این مصاحبه فرد این شانس را دارد که نشان دهد گزینه مناسبی برای کار مشخص شده است . پس برای مصاحبه باید اعتماد بنفس بالایی داشته باشد . افرادی که کارت پیش ثبت نام دارند در یونان حق کار ندارند . افراد زیر ۱۸سال در کشور یونان حق کار ندارند. کسانی که قصد کار کردن در کشور یونان را دارند بایستی به زبان یونانی وانگلیسی تسلط داشته باشند .

اشتغال در یونان – مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری یونان

ارائه مدارکی که تمکن مالی شخص را اثبات کند
ارائه گواهی سلامت
ارائه مجوز کار
ارائه کپی تایید شده محل اقامت
دو قطعه عکس
ارائه اصل وکپی پاسپورت
اثبات پرداخت مالیات به اداره مالیات

اشتغال در یونان – انواع ویزا در کشور یونان

ویزای تحصیلی
ویزای کاری
ویزای سرمایه گزاری
ویزای توریستی
ویزای ازدواج
ویزای تمکن مالی

                                                 گروه آتیه آفرینان ایرانیان -مجری وارائه دهنده بهترین خدمات در زمینه مشاوره های تحصیل واقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست