اشتغال در گرجستان

گرجستان یکی از کشور هایی است که در منطقه قفقاز اوراسیا واقع شده است. پایتخت این کشور که بزرگ ترین شهر این کشور نیز محسوب می شود شهر تفلیس است. این کشور با مساحتی در حدود ۶۹ هزار کیلو متر مربع و جمعیتی در حدود ۳ میلیون ۷۰۰ هزار نفری خود دارای تراکمی در حدود ۶۵ نفر در هر کیلومتر مربع است. این کشور در چندین سال گذشته به دلیل پیشرفت هایی که در حوزه های مختلف داشته است بسیار مورد توجه مردم کشور های اطراف این کشور مانند ایران و غیره قرار گرفته است. برای مهاجرت به گرجستان راه های گوناگونی وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به مهاجرت سرمایه گذاری به گرجستان ، مهاجرت کاری به گرجستان ، مهاجرت به گرجستان از طریق ازدواج و غیره اشاره کرد. در این مقاله می خواهیم نگاهی داشته باشیم به وضعیت اشتغال در گرجستان و به طور خلاصه تر کار در بلغارستان و توضیحاتی را در این خصوص به شما ارائه کنیم.

اشتغال در گرجستان – اخذ اقامت کاری در گرجستان

اشتغال در گرجستان و اخذ اقامت کاری در گرجستان به این صورت است که می تواند از طریق عقد قرارداد به عنوان کارمند یک شرکت ثبت شده در گرجستان نیز انجام شود. افراد خارجی و نیروی کار بین الملی می توانند با داشتن قراداد کاری به عنوان کارمند یک شرکت قانونی ثبت شده در کشور گرجستان و ارائه آن به وزارت مهاجرت می توانید نسبت به اخذ اقامت گرجستان اقدام کنند. نکته اصلی که در خصوص کار در گرجستان و استغال در گرجستان وجود دارد این است که افراد نمی توانند با داشتن اقامت موقت یک ساله و یا از طریق ویزای توریستی گرجستان در این کشور مشغول به انجام کار شوند. و باید حتما ویزایی بلند مدت را داشته باشند که به منزله مجوز کار در گرجستان محسوب شود. البته شهروندان عضو اتحایده اروپا ، پناهنگان و دارندگان ویزای دیپلماتیک نیازی به اخذ این نوع ویزاها ندارند.

اشتغال در گرجستان – پیشنیاز های کار در گرجستان

در خصوص کار در کشور گرجستان و اشتغال در گرجستان باید عرض کنیم که قبل از انجام سفر نیاز است که فرد به موارد خاصی توجه داشته باشد. یکی از این موارد تسلط داشتن به زبان گرجستانی است این زبان تقریبا زبان مشکلی است و برای یادگیری آن نیاز به صرف زمان نسبتا زیادی است. بیشتر مردم گرجستان به زبان روسی نیز تسلط دارند و می توان این زبان را به عنوان زبان دوم گرجستان دانست در این کشور افراد کمی هستند که به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند به همین دلیل اگر به فکر این هستید که صرفا با دانستن زبان انگلیسی می توانید در این کشور زندگی کنید باید بگوییم که فکر اشتباهی است. معمولا افرادی که به زبان گرجستانی تسلط دارن یافتن کار در گرجستان برای آنان ساده تر از افرادی است که به این زبان تسلط ندارند. مورد دیگری در خصوص اشتغال در گرجستان بسیار مهم است داشتن تخصص در زمینه ای خاص است چرا که در این کشور کارفرماها علاقه چندانی به جذب نیروی کار ساده ندارند و همچنین با توجه به نرخ بیکاری ۱۲ درصدی که نرخ بالایی محسوب می شود در ضمینه کار هایی که نیازی به تخصص در آن ها وجود ندارد معمولا رقابت بیشتری وجود دارد و معمولا کارفرماهای گرجی نیز بیشتر ترجیح می دهند که نیروی کار داخلی را جذب کند تا نیروی کار خارجی به همین خاطر بهتر است افراد علاقه مند به کار در گرجستان و دریافت اقامت کاری گرجستان در ضمینه ای مانند آی تی ، کامپیوتر و غیره دارای تخصص باشند.

اشتغال در گرجستان
اشتغال در گرجستان

اشتغال در گرجستان – میزان درآمد در گرجستان

در کشور گرجستان میزان حقوق دریافتی با توجه به شغل مورد نظر و میزان سختی کار متفاوت است در این کشور معمولا به افرادی که دارای شغل های ساده هستند حقوق در بازه ۴۰۰ تا ۸۰۰ لاری داده می شود این مقدار معمولا برای گذراندن زندگی در گرجستان و داشتن یک زندگی ساده کافی است و مقدار زیادی محسوب نمی شود. افرادی که دارای تخصص در زمینه خاصی هستند نیز معمولا حقوق هایی بالای دو تا سه هزار لاری دریافت می کنند. همچنین بهتر است به این موضوع نیز اشاره کنیم که لاری واحد پولی گرجستان است که در حال حاضر ارزش آن در حدود ۴۵۸۸۰ ریال است.

اشتغال در گرجستان – ساعت کاری در گرجستان

در گرجستان نیز همانند دیگر کشور های دنیا یک ساعت کاری مشخصی تعیین شده است معمولا ساعت کاری در گرجستان از ساعت ۱۰ صبح آغاز شده و تا ۶ بعد از ظهر ادامه دارد. در این کشور روز یک شنبه به عنوان روز رسمی تعیین شده است و ساعت کاری در روز شنبه که روز پایانی هفته است از ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر تعیین شده است. از نظر افراد بسیاری این ساعت کاری نامتعار است اما از نظر دولت گرجستان کارگران و کارمندان گرجستانی امکان استراحت بیشتری را داشته و می توانند روز کاری خود را به خوبی شروع کنند.

اشتغال در گرجستان – اخذ اقامت کاری گرجستان از طریق ثبت شرکت

به دلیل سخت بودن مهاجرت کاری به گرجستان از طریق یافتن شغل در گرجستان پیشنهاد می شود که افراد از طریق ایجاد شغل در گرجستان و ثبت شرکت در گرجستان اقدام به مهاجرت به گرجستان کنند.در گرجستان کارآفرینی و ایجاد اشتغال با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است و برای افرادی که قصد راه اندازی تجارت و اشتغال زایی را دارند امتیازات ویژه ای در نظر گرفته شده است. برای شروع به انجام فعالیت و ثبت شرکت در گرجستان ابتدا نیاز است که فرد برای شرکت و تجارت خود نامی را انتخاب کند در مراحل بعدی اساسنامه ، کد مالیاتی ، مهر شرکت ، پس اعلام به مراکز حقوقی جهت اخذ اقامت کاری در گرجستان به ثبت می رسند . همچنین در این شرایط ، جهت برآورده ساختن الزامات مالیاتی گرجستان، شما نیاز به اجاره مکانی در کشور گرجستان به عنوان دفتر کار شرکت دارید . شایان ذکر است سیستم اداری گرجستان بسیار پیشرفته بوده و شما با اعلام دارایی ، نام مستعار و زمینه کاری خود ، می توانید در مدت زمان کوتاهی ، شرکت خود را به ثبت برسانید و نسبت به کار و اخذ اقامت کاری در گرجستان اقدام کنید.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست