اشتغال در ترکیه ( turkey )

اشتغال در ترکیه -معرفی کشور ترکیه

کشور ترکیه بین دو قاره اروپا وآسیا واقع شده است . پایتخت وپرجمعیت ترین شهر ترکیه آنکارا شناخته شده است . از شهر های مهم کشور ترکیه میتوان : استانبول ، آنکارا، ازمیر، آنتالیا، قونیه ،آدانا،بورسا،قیصریه را میتوان نام برد . زبان رسمی کشور ترکیه ترکی استانبولی است . بیشتر مردم کشور ترکیه مسلمان هستند . در کشور ترکیه افراد سنی وعلوی نیز سکونت دارند . کشور ترکیه با داشتن آب وهوای مناسب و بناهای تاریخی جذاب سالانه گردشگران وتوریست های بسیاری را جذب خود کرده است . ازبناهای زیبا ودیدنی کشور ترکیه میتوان : شهر تروا ،تمدن خاتوشا ، شهر افسوس ، کوه نمرود،چاتال‌ هویوک،تپه‌ی گوبکلی،ایاصوفیه، شهر بورسا،کاپادوکیا ، را نام برد . سالانه افراد زیادی جهت ادامه تحصیل نیز به کشور ترکیه مهاجرت میکنند. افرادی که قصد ادامه تحصیل به کشور ترکیه را دارند میباست در ابتدا در آزمون ورودی که مختص هر دانشگاه است شرکت نموده و با کسب نمره قبولی وارد دانشگاه شوند . کشور ترکیه ویزاهای مختلفی را جهت مهاجرت به ترکیه ارائه می دهد. ویزاهایی از قبیل ویزای تحصیلی ، ویزای کاری ، ویزای ازدواج ، ویزای توریستی ، ویزای خرید ملک ، ویزای ثبت شرکت .

اشتغال در ترکیه -شرایط اشتغال در کشور ترکیه

یکی از شرایط اقدام به کار در کشور ترکیه این است که یک کارفرما در کشور ترکیه از فرد دعوت به همکاری کند. در صورت مثبت بودن نتیجه درخواست کار به فرد اجازه اقامت یکساله داده میشود . افراد پس از گرفتن اقامت یک ساله میتوانند سالانه ویزای خود را تمدید نموده وپس از ۵ سال جهت اقامت دائم اقدام نمایند . برای تایید درخواست کار در ترکیه فرد میبایستی یک تخصص داشته باشد تا بتواند در کشور ترکیه کار کند. با توجه به وضعیت کنونی کشور ترکیه کار پیدا کردن برای ایرانیان در این کشور بسیار دشوار است اما غیر ممکن نیست . لازم به ذکر است دانشجویانی که جهت ادامه تحصیل به کشور ترکیه مهاجرت نموده اند در حین تحصیل اجازه کار دارند . کارهایی که در حین دانشجویی در ترکیه میشود انجام داد به صورت کار های سیاه میباشد .
کار کردن بدون مجوز در کشور ترکیه را  کار سیاه می نامند و زمانی که پلیس متوجه این مسئله شود پیامد های بسیار بدی را به دنبال دارد. از جمله: جریمه نقدی، دیپورت را برای افراد به همراه دارد.
اخذ مجوز ویزای کاری یکی از الزامات شروط کاری در کشور ترکیه است .
فردی که شهروندی ترکیه را دارد میتواند  درهر مکانی مشغول به کارشودو نیازی به مجوز کارنیست ، همچنین برای فرد بیمه تامین اجتماعی کشور ترکیه نیز رد خواهد شد. افراد میتوانند با داشتن پاسپورت ترکیه از مزایای شهروندی بهره مند شوند.


اشتغال در ترکیه -ثبت شرکت وسرمایه گزاری در ترکیه

ثبت شرکت به تنهایی اجازه اقامت در ترکیه را به فرد نمیدهد. اما فرد پس از دریافت اجازه کار از طریق ثبت شرکت میتواند اقامت یکساله را در کند. با ثبت شرکت و فعالیت در کشور ترکیه افراد میتوانند پس از ۵سال جهت اخذ اقامت دائم اقدام نمایند . پس از اخذ ویزای یک ساله فرد میتواند دوبار به مدت ۲ سال ویزای خود را تمدید کند وجهت اخذ اقامت دائم اقدام نماید .

  گروه مهاجرت آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا 

                                                                                                                        شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست