اشتغال به کار در ارمنستان (  Armenia  )

اشتغال به کار در ارمنستان – معرفی کشور ارمنستان

کشور ارمنستان در جنوب سرزمین قفقاز جنوبی و بین دریای کاسپین و دریای سیاه واقع شده است .کشور ارمنستان از سمت شمال با گرجستان وازسمت جنوب با ایران و ازسمت باختر باکشور ترکیه هم‌مرز میباشد . بزرگترین وپر جمعیت ترین شهر ارمنستان ایروان شناخته شده است . پایتخت کشور ارمنستان ایروان است .کشور ارمنستان نخستین کشوری است که که در اوایل قرن چهارم میلادی، مسیحیت را به عنوان دین رسمی انتخاب کرد . بیشتر کلیساهای کشور ارمنستان خود مختار میباشند و با کلیساهای دیگر کاملا متفاوت هستند. آب وهوای کشور ارمنستان بسیار معتدل میباشد .دارای  تابستان های گرم و زمستان های بسیار سرد میباشد . در کشور ارمنستان رود هایی جریان دارند که برخی از این رود ها به رودهای بزرگ وبخشی دیگر از آنها به دریاچه سوان سرازیر میشوند . بخش عمده آنها رود ارس میباشد . رودهای وروتان،،وخجی، ودی، هراز دان ، ودی ، به رود ارس می ریزند. کشور ارمنستان با داشتن بناهای تاریخی و جذاب توانسته است سالانه توریست ها و گردشگران بسیاری را جذب خود کند . از بناهای تاریخی میتوان کلیسای حواری ارمنی،کلیسای ادزون، کلیسای ملی جمهوری ارمنستان ،کلیسای جامع سنت گریگور، کلیسای جامع سارکیس مقدس ، کلیسای جامع نرسس ، کلیسای گریگور را نام برد .

اشتغال به کار ارمنستان – شرایط اشتغال به کار در ارمنستان

جهت اخذ ویزای کاری یک کار فرما میباست برای فرد متقاضییک دعوت نامه کاری ارسال کند در صورت پذیرفته شدن آن در خواست فرد میتواند جهت اخذ ویزای کاری اقدام نماید . جهت کار در کشور ارمنستان فرد حتما باید یک تخصصی داشته باشد تا بتواند ویزای کاری را دریافت کند. کاملا مشخص است برای پیدا کردن موقعیت شغلی افرادی که داخل آن کشور هستند اولویت دارند . مثلا در کشور های اروپایی به این صورت است که کارفرما کار مورد نظر ۳ ماه به صورت عمومی آگهی میکند اگر فردی مناسب یافت نشد به مدت ۳ماه دیگر در دیگر کشور های عضو اتحادیه اروپا منتشر میگردد واگر مجدد شخصی واجد شرایط آن شغل پیدا نشد کار فرما میتواند از داوطلبان خارجی واجد شرایط دعوت به همکاری نماید. شاید با این شرایط داوططلبان خارجی فکر کنند که این شرایط امکان پذیر نیست ولیکن گاها کار فرما هایی هستند که ایرانی میباشند وقصد دارند از اعضای خانواده خویش را استخدام کنند .به همین جهت آگهی که قرار است منتشر کند را با شرایط بسیار سخت منتشر میکند مثلا کارفرمای ایرانی میخواهد در رستوران  ایرانی خود یک فرد متخصص به غذاهای ایرانی و تسلط به زبان فارسی را استخدام کند در این موارد کاملا مشخص است که همچین فردی در اروپا خیلی کم است پس شانس داوطلبان خارجی بالاتر است .

در حال حاضر کارفرمایان ارمنی ترجیح می دهند داوطلبان محلی و نیروی کار داخلی را بیشتر  از خارجی ها استخدام کنند .آمار بیکاری در کشور ارمنستان تقریبا ۱۸ درصد میباشد . حقوق و دستمزد در ارمنستان به طور تقریبی ماهانه ۳۷۰ دلار است . افرادی که میخواهند از طریق ویزای کاری جهت اخذ اقامت دائم اقدام کنند بایستی در ابتدا یک اقامت یک ساله را دریافت کنند و با تمدید ویزا به مدت ۵ سال  اقامت دائم  را اخذ نمایند.

گروه مهاجرت آتیه آفرینان ایرانیان – مجری وارائه دهنده بهترین خدمات در زمینه مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
   شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست