اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک :

در گرجستان افراد غیر گرجی  نیز می توانند در گرجستان ملک خریداری کنند. خارجیان برای خریداری املاک مسکونی در گرجستان دقیقاً از همان حقوق شهروندان گرجستانی برخوردار هستند. شرایط اضافه ی دیگری برای خارجیها وجود ندارد و هیچ نوع مالیات دیگری نیز از آنها اخذ نمی گردد.در باب خرید ملک در گرجستان میتوان گفت که فقط یک مدل سرمایه گذاری در املاک و مستغلات وجود دارد که برای سرمایه گذارهای خارجی در دسترس نمی باشد و آن خرید زمین های کشاورزی است که شما متقضیان گرامی خرید ملک در گرجستان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در شرکت آتیه آفرینان ایرانیان تماس حاصل نمایید و از اطلاعات لازم بهرمند شوید

لازم به ذکر است که علاوه بر املاک و مستغلات مسکونی، امکان خرید املاک تجاری بطور مثال هتل ، مغازه ، رستوران ، دفاتر و غیره نیز وجود دارد. و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

 

 • مدارک مورد نیاز:

در خرید ملک در گرجستان برای دریافت اقامت خود ، شما به گواهی تمکن مالی احتیاج دارید. همچنین از مدارک ثبت ملک نیز باید یک کپی تهیه کنید. و  باید پاسپورت شما مهر قانونی ورود و تمبر داشته باشد که بتوانید نشان دهید ورود شما به صورت قانونی بوده است.در اخر دو قطعه عکس پاسپورتی باید باشد. همچنین باید سه شهروند گرجستانی درخواست شما را برای اخذ اقامت این کشور تایید کنند.

در زمان درخواست برای اخذ اقامت گرجستان باید حداقل ۴۰ روز از اعتبار ویزای شما باقی مانده باشد.

پس از اعطای مجوز اقامت، شما باید به اداره شهرداری مراجعه کنید تا برای دریافت کارت اقامت الکترونیکی درخواست دهید. این کارت اقامت الکترونیکی یک سند هویتی است که هویت یک خارجی ساکن در گرجستان، شهروندی و محل سکونت او در گرجستان را تایید می کند.

در ابتدا برای مدت یک سال اقامت موقت به شما اعطا می شود.فقط یک شخص(فرد متقاضی) مجوز اقامت موقت میگیرد. با این وجود، همسران و وابستگان پس از آنکه مجوز اقامت برای متقاضی اصلی صادر شود، می توانند برای اخذ اقامت موقت درخواست دهند. برای اینکه درخواست اقامت موقت برای همسر و وابستگان شما مورد بررسی قرار بگیرد ، باید سند ازدواج خود را نشان دهید.

بعد از اتمام مدت زمان اولیه اقامت موقت، شما می توانید در صورتی که ملک هنوز در بنام شما باشد، آن را تمدید کنید. تمدید مجوز اقامت موقت الکترونیکی در پایان هر دوره اقامت، روند نسبتاً ساده ای است. شما کافیست کارت اقامت منقضی شده خود را به همراه دو قطعه عکس پاسپورتی به اداره مهاجرت ارائه دهید و هزینه های تعیین شده را  بپردازید .کارت جدید اقامت شما بعد از چند هفته برای شما ارسال خواهد شد.

شما می توانید کارت اقامت موقتتان را به مدت شش سال تمدید کنید. پس از شش سال، شما می توانید برای اقامت دائم درخواست کنید. هنگامی که اقامت دائم دریافت کنید، دیگر نیازی به تمدید سالانه مجوز اقامت موقت نیست.

انواع آپارتمان در گرجستان :

 • آپارتمان وایت فریم:

یعنی اینکه داخل آپارتمان لوله کشی، برق کاری و دیوار کشی شده است.و کف و دیوارها آماده نقاشی، سرامیک و نصب کابینت می باشد.هزینه انجام پارکت کف و نقاشی و سرویس ها و کابینت، حدود ۱۵۰ دلار می باشد که با سلیقه خودتان انجام خواهد شد.

 • آپارتمان بلک فریم:

یعنی اینکه حتی دیوارکشی داخل واحد هم انجام نشده است.دقت کنید در آپارتمان های نوساز گرجستان راهرو، آسانسور، نما و لابی ساخته شده و کامل است و فقط فضای داخلی آپارتمانها هست که بصورت بلک فریم یا وایت فریم، فروخته میشود

 • البته سقف خرید ملک با این مبلغ، به احتمال قریب به یقین در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ بالاتر رفته و ممکن است به سقف ۱۰۰ هزار دلار افزایش یابد.در تفلیس، متوسط هزینه لازم جهت خرید آپارتمان، بسته به محل قرارگیری، متراژ، دسترسی یا عدم دسترسی به مترو، نوساز بودن یا نبودن، دسترسی یا عدم دسترسی به فضای سبز و… متغیر است.
 • املاک گرین

این دسته از املاک را با مدل مبله شده اشتباه نگیرید! املاکی که در گرجستان بصورت گرین به شما تحویل داده میشوند از مرحله وایت فریم عبور کرده اند و نازک کاری در آنها انجام شده، پارکت و کابینت نیز نصب شده و آماده هستند .

 

قیمت آپارتمان ها در تفلیس بر اساس یک مترمربع محاسبه می شود و همچنین بر اساس سال ساخت و مکان قرار گیری ساختمان قیمت های آن متفاوت استدر منطقه واکه تفلیس گران ترین آپارتمان ها قرار دارند.

همچنین در شهرک های اطراف تفلیس : شهرک گلدانی – شهرک هوآلینگ و … ارزان ترین آپارتمان ها قرار دارند

 

 • مجموع کل هزینه هایتان برای اقامت از طریق خرید ملک گرجستان میشود:
 • ۲۰۰ لاری کارشناسی رسمی دولت گرجستان
 • ۲۱۱ لاری واریز دولتی
 • ۱۵ لاری ترجمه پاسپورت
 • ۲۰۰ لاری مشاور حقوقی درخواست اقامت
 • ‏+۱۸‎٪ مالیات ارزش افزوده
 • مجموعا حدود ۷۴۰ لاری = حدود ۳۰۰ $

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست