آشنایی با سفارت قبرس(cyprus)

آشنایی با سفارت قبرس-جمهوری ترکیه قبرس شمالی

جمهوری ترکیه قبرس شمالی (کوتاه مدت TRNC) یا قبرس شمالی ، در دریای مدیترانه، ایالتی مستقل De facto واقع در بخش شمالی جزیره قبرس ، در ۶۵ کیلومتری جنوب شبه جزیره آناتولی. استقلال توسط هر کشور به جز ترکیه به رسمیت شناخته نشده است. آژانس سازمان ملل و جمهوری قبرس توسط ترکیه و جامعه بین المللی مانند اتحادیه اروپا به عنوان سرزمین اشغالی درمان می شود.

تحریم ها توسط جوامع بین المللی در زمینه هایی مانند اقتصاد ، حمل و نقل و ورزش به جمهوری ترکیه در قبرس شمالی اعمال می شود. از آنجا که از تحریم آن را تبدیل به لحاظ اقتصادی وابسته به ترکیه. دارایی های ترکیه در طول دوره های اقتصادی، سیاسی و نظامی پشتیبانی می شوند.

از سال ۲۰۱۰ ، ۲٫۶۶ میلیارد  TL 32.6 درصد از بودجه دولت، منافع اقتصادی ترکیه ایجاد می کند.که کمک های اقتصادی برای ترکیه ایجاد می کند. با این حال ، از سال ۲۰۰۱ رشد سریع در اقتصاد وجود داشته است. با این حال ، این کشور از اواخر دهه ۲۰۰۰ شروع به تجربه مشکلات اقتصادی کرد.

آشنایی با سفارت قبرس-تاریخ قبرس

  • سنین اول

قبرس که در طول تاریخ تحت سلطه بسیاری از ملل بوده است ، در حدود ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد تحت فرمانروایی مصر باستان ، هیتی  در حدود سال ۱۳۲۰ قبل از میلاد ، و مصر دوباره در ۱۲۰۰ قبل از میلاد و آشوریان از حدود ۱۰۰۰ قبل از میلاد مسیح شد.

اگرچه استقلال خود را در سال ۶۶۹ پیش از میلاد به دست آورد ، اما دوباره توسط فرعون مصری Amasis به دست گرفت. در سال ۵۴۵ قبل از میلاد ، ایران به امپراتوری هخامنشی سپرده شد و استقلال به دست سلطنت اسکندر کبیر به دست آمد ، که در نبرد ایسوس در سال ۳۳۳ پیش از میلاد ، ایرانیان را شکست داد.

پس از این تاریخ ، فرهنگ یونان در این جزیره اهمیت پیدا کرد. در سال ۵۸ پیش از میلاد ، این جزیره به استان امپراتوری روم تبدیل شد و ۳۵۰ سال تحت کنترل امپراتوری روم باقی ماند. در سال ۳۹۵ ، در جزیره ، که بخشی از امپراتوری بیزانس است ، مردم به تدریج از پاژانیسم به فرقه ارتدکس روی آوردند.

در سال ۱۱۹۱ ، لیونهارت ریچارد در جنگ صلیبی سوم در جزیره مستقر شد و سپس این جزیره را به شوالیه های تمپلار فروخت. گای دو لوسین ، که این جزیره را در سال ۱۱۹۲ خریداری کرد ، و اصل و نسب وی قبرس را کنترل می کرد ، تا زمانی که ونیزها آن را در سال ۱۴۸۹ گرفتند.

آشنایی با سفارت قبرس-نیکوزیا سفارت ترکیه

نیکوزیا سفارت جمهوری ترکیه، عملا دولت جمهوری ترکیه در جمهوری ترک قبرس شمالی نمایندگی دیپلماتیک است.Derya Kanbay در حال حاضر به عنوان سفارت کار می کند. اولین سفیر ترکیه پس از اعلام استقلال قبرس شمالی جمهوری ترکیه İNAL باتو بود.

سفارت که برای برقراری روابط دیپلماتیک با جمهوری قبرس وجود داشته ، بعداً با اعلامیه TRNC نماینده دیپلماتیک قبرس های ترکیه شد. در سال ۱۹۷۸ ، او به ساختمان مجلس جمهوریخواه TRNC منتقل شد.

  • دفتر توسعه و همکاری اقتصادی

قبرس شمالی جمهوری ترکیه توصعه و برای هماهنگی موافقتنامه های همکاری های اقتصادی میان دو کشور در سال ۱۹۷۴ و ۲۰۱۶ سال به نام جمهوری ترکیه در نیکوزیا Büyükelçig تحت نام جمهوری ترکیه کمیته امداد تاسیس شد که به عنوان توسعه کسب و کار و دفتر همکاری BSEC اقتصادی، جمهوری ترکیه در نیکوزیا سفیر به رهبری تغییر این کار اجرای و نظارت بر تصمیمات گرفته شده توسط کمیته فنی در محل را انجام می دهد. این موسسه از زمان تأسیس تأمین اعتبار بسیاری از کارهای زیربنایی و روبنایی را برای توسعه جمهوری ترکیه قبرس شمالی فراهم کرده و هماهنگی سرمایه گذاری را در این کشور فراهم می کند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان -مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست