آشنایی با سفارت ترکیه  

در این بخش به معرفی و آشنایی با سفارت ترکیه می پردازیم . کشور ترکیه یکی از کشور هایی است که هر ساله افراد زیادی از جمله ایرانیان به آن سفر می کنند . این کشور دارای مکان های گردشگری سیاحتی فراوانی است .  کشور ترکیه و کشور ایران  به دلیل همسایگی با یکدیگر دارای مشترکات و    خط مشی زیادی در زمینه های دینی و فرهنگی هستند و این امر موجب گشته تا کشور ترکیه همواره یکی از گزینه‌های مهاجرت از سوی ایرانیان ‌باشد. همین امر نیز باعث شده‌است علاوه بر سفارت ایران در آنکارا، در سه شهر دیگر این کشور از جمله استانبول، ارزروم و ترابوزان کنسولگری‌هایی از ایران در مقابل سفارت ترکیه در تهران ، کنسولگری ترکیه در تبریز و در ارومیه نیز ایجاد شود.

مزایای وجود سفارت ترکیه در ایران

وجود سفارت ترکیه  در کشور ایران مزیت های زیادی دارد ، اگر کشور ترکیه در ایران سفارت نداشت شما مجبور می شدید برای انجام کارهایی از جمله امور سفارتی به یکی از کشور های همسایه که کشور ترکیه در آن سفارت دارد مراجعه کنید و به امور خود رسیدگی کنید . طبیعتاً رفتن به کشور های همسایه برای این که بتوانید به سفارت یک کشور مراجعه کنید کار دشوار و پر هزینه ای است . بنابراین جای خوشحالی است که با وجود سفارت ترکیه در ایران انجام این امور برای ایرانیان سهل تر گشته است . در نتیجه شما برای سفر به ترکیه به راحتی می توانید به سفارت ترکیه  در ایران مراجعه می کنید .

سفارت ترکیه  علاوه بر اینکه به امور افرادی که می خواهند به ترکیه سفر یا مهاجرت کنند رسیدگی    می کند ، به امور افردی که ترکیه ای هستند و به صورت موقت یا دائم در کشور ایران ساکن می باشند نیزرسیدگی می کند .

شما می توانید پس از مطالعه این مقاله ، برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله تحصیل در ترکیه را نیز در سایت آتیه آفرینان مطالعه نمایید .

کنسولگری ترکیه در تبریز

کنسول‌گری ترکیه در تبریز یک مکان دیپلماتیک و سیاسی در شهر تبریز می باشد  که زیر نظر سفارت ترکیه در تهران به فعالیت می ‌پردازد. علاوه بر تبریز، ترکیه در شهر ارومیه نیز دارای کنسول‌گری است. سرکنسول‌گر وقت یونس بلت بیشترین درخواستِ سفر به ترکیه را از جانب دانشجویان ایرانی جهت ادامه تحصیل اعلام کرده بود .

در حال حاضر گون بگیچ سرکنسول کنسول‌گری ترکیه در شهر تبریز می‌باشد .

افراد علاقه مند به آشنایی با روش های اقامتی در کشور ترکیه می توانند مقاله های موجود درباره انواع روش های اقامتی در ترکیه را در سایت گروه مهاجرتی آتیه آفرینان مطالعه فرمایند .

 

آشنایی با سفارت ترکیه  – آدرس سفارت ترکیه  در ایران

آدرس ، شماره تلفن ، آدرس سایت ، آدرس ایمیل سفارت ترکیه  در کشور ایران به شرح زیر می باشد .

آدرس سفارت ترکیه  : تهران – خیابان فردوسی – چهاراه استانبول – شماره ۳۳۷

شماره تلفن سفارت ترکیه :   ۳۵۹۵۱۱۰۰ ۰۲۱
آدرس سایت سفارت ترکیه  : http://tehran.emb.mfa.gov.tr/Defult.aspx

آدرس ایمیل سفارت ترکیه  : polerumi@irantradecentre.com

ساعت کاری سفارت ترکیه  : از روز یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ بعد از ظهر .

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست