آشنایی با دانشگاه غازی (Gazi University)

آشنایی با دانشگاه غازی – معرفی کشور ترکیه

کشور ترکیه بین قاره آسیا و اروپا قرارگرفته است .پایتخت کشور ترکیه آنکارا و بزرگترین شهر این کشور استانبول است. کشوری پر باران وکوهستانی است. آب و هوای معتدل و جاذبه های جذاب و دیدنی زیادی دارد که همین موضوع باعث شده است سالانه توریست های بسیاری به کشور ترکیه سفر کنند . کشور ترکیه از کشورهایی است که افراد با ورود به این کشور میتوانند به راحتی به  کشورهای دیگر سفر کنند. کشور ترکیه با ارائه بهترین خدمات و امکانات سعی در جذب استعدادهای برتر در این کشور را دارد . روش های مختلف جهت مهاجرت:  مهاجرت تحصیلی ، مهاجرت کاری ، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری. برای مهاجرت به کشور ترکیه هموطنان عزیز ایرانی نیاز به اخذ ویزا ندارند و به همین جهت متقاضیان ایرانی می توانند در کلیه مقاطع و رشته های تحصیلی مختلف اقدام نمایند. دردانشگاه های کشور ترکیه به زبان های انگلیسی و ترکی تدریس میشود . هزینه دانشگاه های زبان انگلیسی  نسبت به دانشگاه های به زبان ترکی بیشتر است. هزینه های تحصیل در کشور ترکیه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار ارزان تر میباشد. هزینه های زندگی درکشور ترکیه به طور میانگین بین ۵۰۰الی ۶۰۰دلار ماهانه است . لازم به ذکر است که دانشجویان عزیز در حین تحصیل به صورت پاره وقت اجازه کار دارند که با این درآمد می توانند بخشی از هزینه های خود را تامین کنند. برای ورود به دانشگاه های ترکیه افراد میباست مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را به همرا مدرک زبان با ترجمه رسمی به بخش پذیرش دانشگاه  ارائه دهند و هزینه پذیرش را به حساب دانشگاه واریز کنند. موسسه مهاجرتی آتیه آفرینان ایرانیان با آگاهی تمام از کلیه قوانین می تواند سریع ترین روش های ممکن را برای رسیدن اهدافتان در زمینه مهاجرت تحصیلی ترکیه شما عزیزان را راهنمایی نماید .

آشنایی با دانشگاه غازی – معرفی دانشگاه غازی

دانشگاه غازی ترکیه در سال۱۹۸۷بناشده است. دارای دانشکده های مختلف ازقبیل دانشکده آموزش شغل، آموزش موسیقی، انستیتو، مرکز تحقیقات و ۸۹ آزمایشگاه میباشد. دارای یک کتابخانه بسیار عظیم با انواع خدمات ازقبیل اینترنت رایگان انواع کتابهای آموزشی ، فرهنگی ، ورزشی ، ادبی و سیاسی است. برای دانشجویان خوابگاه های تمیز ومنظم را دارا میباشد. تحصیل دردانشگاه غازی ترکیه به زبان تركی و انگلیسی می باشد.فارغ التحصیلان مشهور از دانشگاه غازی : بولنت بیودودی، مهمت زعفر چگلائان، وزیر تجارت وصنعت .

آشنایی با دانشگاه غازی – دانشکده های تحصیلی در دانشگاه غازی

 • دانشكده پزشکی و دندانپزشکی
 • دانشكده هنرهای صنعتی
 • دانشکده حقوق
 • دانشكده داروسازی
 • دانشکده پرستاری
 • دانشكده اقتصاد و علوم اداری: فعالیت اقتصادی و روابط صنعتی، اكونومتری، مدیریت، مدیریت عمومی، مالی و روابط بین الملل.
 • دانشكده علوم ارتباطات: ، شناخت روابط مردمی، رادیو، روزنامه نگاری . تلویزیون و سینما
 • دانشكده آموزش شغلی: دبیری ، اقتصاد خانواده و تغذیه، آموزش كودك و رشد کودک
 • دانشكده علوم اقتصاد و علوم اداری

  آشنایی با دانشگاه غازی – بورس های دانشگاه غازی

  دانشجویانی که میخواهند در بورسیه های  تحصیلی رایگان کشور ترکیه در مقاطع مختلف لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا ثبت نام کنند باید شرایط ذیل را دارا باشند در غیر این صورت  درخواستشان رد خواهد شد.

  • درمقطع  لیسانس تاریخ تولدفردمتقاضی باید  از تاریخ: ۰۱/۰۱/۱۹۹۳ کمتر باشد.
  • درمقطع فوق لیسانس  تاریخ تولد فردمتقاضی باید از تاریخ ۰۱/۰۱/۱۹۸۴  کمتر باشد.
  • در مقطع دکترا تاریخ تولدفرد متقاضی باید از تاریخ: ۰۱/۰۱/۱۹۷۹کمتر  باشد.

   گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

   شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

                                       

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست