آشنایی با دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe University )

آشنایی با دانشگاه حاجت تپه – معرفی کشور ترکیه

کشور ترکیه یکی از پر طرفدارترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی وتوریستی میباشد.زبان رسمی کشور ترکیه ترکی است .کشور ترکیه با ارائه خدمات ودانشگاه های معتبر توانسته است دانشجویان خارجی بسیاری را جذب خود کند.دانشگاه های ترکیه با ارائه مدارک بین المللی که در سراسر دنیا معتبر است از اعتبار بالایی برخوردارند .زبان تحصیل در کشور ترکیه به زبان انگلیسی وترکی استانبولی است و در برخی از دانشگاه ها به زبان فرانسه وآلمانی نیز دانشجویان تحصیل میکنند.لازم به ذکر است که زبان تدریس هر دانشگاه به نوع رشته ها نیز بستگی دارد.

آشنایی با دانشگاه حاجت تپه – شرایط پذیرش در کشور ترکیه

یکی از شرایط پذیرش در کشور ترکیه شرکت در آزمون دانشگاه هست که آزمون هر دانشگاه به صورت مجزا برگزار میشود .برای شرکت در آزمون ارائه مدرک دیپلم الزامی است .در بیشتر دانشگاهها برای ورود به دانشگاه محدویت سنی وجود ندارد .این موضوع یکی از علل پرطرفدار بودن دانشگاه های ترکیه میباشد.افرادی که مدرک زبان ندارند و میخواهند به زبان ترکی تحصیل کنند اکثردانشگاه ها به صورت رایگان آموزش زبان ترکی را برگزار میکنند .

آشنایی با دانشگاه حاجت تپه – معرفی دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت تپه یکی ازگسترده ترین وبزرگترین دانشگاه های دولتی در ترکیه است. دانشگاه حاجت تپه باتوجه به رویدادهای پیشرفته، در رشته های پزشکی رتبه ی ۱ را به خود اختصاص داده است .
رنکینگ دانشگاه حاجت تپه  باتوجه به عملکرد تحصیلی (urap) ، در رتبه ی ۳۹۹ در جهان و یکی از برترین دانشگاه های ترکیه شناخته شده است .طبق رتبه بندی QS دانشگاه حاجت تپه ، در رشته های  پزشکی و علوم زیستی در رتبه ی ۲۸۵ قرار دارد. دانشکده ی پزشکی حاجت تپه،به صورت محلی به عنوان بهترین دانشگاه در کشور ترکیه رتبه بندی شده است. دانشگاه حاجت تپه دارای دوپردیس میباشد.پردیس اول در شهر آنکارا واقع شده ودر زمینه رشته های پزشکی فعالت دارد، و پردیس دوم beytepeاست که در زمینه رشته های علوم اداری، حقوق، آموزش و پرورش، مهندسی، هنرهای زیبا، اقتصادو سایرعلوم می باشد. پردیس اصلی در Sıhhiye، در مرکزآنکارامیباشد. این پردیس، دانشکده هایی ازقبیل : دانشکده ی دندانپزشکی، دانشکده ی پزشکی و داروسازی، موسسات بهداشت کودکان، علوم بهداشتی، علوم اعصاب، سرطان، بهداشت عمومی و مطالعات جمعیت و مدارس مدیریت سلامت، تکنولوژی سلامت، اقتصاد خانه، پرستاری، فیزیوتراپی و توانبخشی و خدمات بهداشتی درمانی (بیمارستان بزرگسالان، بیمارستان Ihsan Dogramaci کودکان و بیمارستان انکولوژی) کتابخانه ی پزشکی، واحدهای تحقیقات زیست پزشکی،را دارا میباشد.

آشنایی با دانشگاه حاجت تپه – شرایط رشته های پزشکی حاجت تپه

تحصیل در رشته های پزشکی ودندان پزشکی یکی از آرزوهایی است که اکثر افراد از سنین کودکی در سر می پرورانند با توجه به نبود فضای کافی در دانشگاه های پزشکی بسیاری ازدانشجویان برای ادامه تحصیل به کشوری آسیایی.اروپایی وآمریکایی مهاجرت میکنند.

آشنایی با دانشگاه حاجت تپه – تحصیل پزشکی در دانشگاه حاجت تپه ترکیه

تحصیل در رشته های پزشکی ودندان پزشکی یکی از آرزوهایی است که اکثر افراد از سنین کودکی در سر می پرورانند با توجه به نبود فضای کافی در دانشگاه های پزشکی بسیاری ازدانشجویان برای ادامه تحصیل به کشوری آسیایی.اروپایی وآمریکایی مهاجرت میکنند.رشته پزشکی بر اساس دو برنامه جداگانه یعنی پزشکی عمومی MD و برنامه دوگانه MD/phD می باشد . دوره پزشکی عمومی ۶ ساله می باشد . دانشجویان در ابندا ۳سال اول دوروس پایه را پاس میکنند . ازسال چهارم و پنجم  شامل ترکیبی از دوره های پزشکی و دوره های بالینی می باشد . درسال ششم تحصیل دوره کارورزی در بیمارستان است . بعدازاتمام سال ششم مدرک پزشکی MD یا MBBS به فارغ التحصیلان اعطا می گردد . دوره پزشکی در دانشگاه حاجت تپه به زبان های انگلیسی و ترکی تدریس می شود . برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه داشتن مدرک  زبان انگلیسی وکسب نمره قبولی در آزمون مهارت زبان انگلیسی ضروری است .

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

 ترجمه اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی یا ترکی
 ترجمه ریز نمرات دیپلم  و پیش دانشگاهی به زبان ترکی یا انگلیسی
 ارائه مدرک زبان
 ارائه مدرک قبولی در آزمون ورودی دانشگاه

آشنایی با دانشگاه حاجت تپه – هزینه تحصیل پزشکی در حاجت تپه

هزینه تحصیل رشته های پزشکی  نسبت به دیگر کشورها بسیار مقرون به صرفه تر است . هزینه های  تحصیل در دانشگاه حاجت تپه نسبت به نوع رشته ها متفاوت  است . هزینه تحصیل رشته  پزشکی در دانشگاه حاجت تپه سالانه ۲۹۵۵٫۰۰ لیر ترکیه است . البته لازم به ذکر است  جهت  تحصیل به زبان ترکی ، هزینه دوره آمادگی یک سال ۲۱۰۰ دلار می باشد .

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست