آشنایی با دانشگاه بیلکنت (Bilkent University)

آشنایی با دانشگاه بیلکنت – آشنایی با ترکیه

ترکیه با نام رسمی حمهوری ترکیه یکی از کشورهای اوراسیایی است .کشور ترکیه با کشورهای ایران ، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و گرجستان در خاور همسایه است. ترکیه در جنوب باختر قاره آسیا قرار گرفته‌است. ترکیه کشوری کوهستانی و نسبتاً پرباران است که با قرار گرفتن در یکی از حسّاس‌ترین مناطق جهان، دارای موقعیّت جغرافیایی راهبردی و بسیار خوبی است. استانبول بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر در کشور ترکیه شناخته شده است و از نظر مراکز فرهنگی و اقتصادی بسیارپیشرفته میباشد. بندر طبیعی شاخ طلایی در این شهر بنا شده است. شهر استانبول بزرگترین راه ارتباطی بین نواحی مختلف دنیا میباشد و جاده‌های بین‌المللی فراوانی از آن عبور می‌کنند. حجاب سوفیا، یکی از بناهای تاریخی معماری ترکیه محسوب میشود. هتل ها و صنعت‌های دیگر درارتباط با جهانگردی در استانبول وجود دارد که به گردشگران خدمات ارائه می دهند.

آشنایی با دانشگاه بیلکنت – سیستم آموزشی ترکیه

داوطلبان دانشجویان خارجی که ترکیه را برای ادامه‌ی تحصیل انتخاب می‌کنند نسبت به چندسال اخیر بیشتر شده است. اکثر ایرانیان تحصیل در ترکیه را به جهت همسایگی و هم از جهت شباهت های فرهنگی انتخاب می کنند،دانشگاه های ترکیه از امتیازات بین المللی برخوردارند و مدارک دانشجویانی که از دانشگاه های ترکیه فارغ التحصیل میشنوددرکلیه کشورها معتبر می باشد. یکی ازشرایط پذیرش در دانشگاه های ترکیه برای ادامه تحصیل داشتن مدرک دیپلم ۱۲سالهودانشجویان میتوانند با گذراندن دوره کالج ودر انتها با آزمون ورودی برای هر دانشگاه به صورت جداگانه برگزار میشود شرکت کنند و باکسب نمره قبولی وارد دانشگاه شوند.افرادی که مدرک زبان ندارند میتوانند بدون نیاز به مدرک زبان وارد کالج های ترکیه شوند ودوره زبان رادر کالج سپری کنند. زبان تحصیل در بیشتر دانشگاه های ترکیه ، ترکی استانبولی است و برای  دانشجویانی که مدرک زبان ترکی ندارند دوره های یادگیری زبان برگزار می شود.

آشنایی با دانشگاه بیلکنت – تحصیل پزشکی در ترکیه


با توجه به مزایای تحصیل پزشکی در ترکیه دانشجویان زیادی هر ساله اقدام به اخذ پذیرش رشته پزشکی در ترکیه می کنند. از جمله مزایای تحصیل پزشکی در ترکیه در برخی دانشگاه ها تحصیل به صورت رایگان میباشد . محدودیت سنی ندارد و افراد میتوانند با ارائه مدرک دیپلم برای اخذ پذیرش اقدام کنند.متقاضیان رشته های پزشکی میتوانند با ارائه مدرک دیپلم وپیش دانشگاهی وداشتن معدل بالای ۱۶جهت رقابت بیشتر بین دانشجویان وکسب نمره قبولی در یکی از آزمون های yos-sat وارد دانشگاه شوند .این دو آزمون به دو زبان انگلیسی و ترکی برگزار میشوند.

آشنایی با دانشگاه بیلکنت – هزیته تحصیل وزندگی


هزینه تحصیل در رشته های پزشکی وپیراپزشکی در دانشگاه های ترکیه به جهت کلاس های عملی از رشته های دیگر متفاوت است.
هزینه رشته پزشکی دانشگاه های دولتی به زبان ترکی بین ۲۵۰ تا ۷۵۰ دلار در سال
– دانشگاه های دولتی به زبان انگلیسی بین ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار در سال
– دانشگاه های خصوصی که اغلب به زبان انگلیسی تدریس می شودسالنه بالای  ۲۰ هزار دلار میباشد.


آشنای با دانشگاه بیلکنت – تحصیل در دانشگاه بیلکنت


یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی در کشور ترکیه ، دانشگاه بیلکنت (bilkent) میباشد. دانشگاه بیلکنت در سال ۱۹۸۴به واسطه ایهسن دوغارماچی با انگیزه فراهم کردن یک مکان آموزشی ایده ال تاسیس گردید. دانشگاه بیلکنت از ۹ دانشکده ی هنر، طراحی و معماری/ اقتصاد، علوم اجتماعی و اجرائی/ آموزش و پرورش/ مهندسی/ حقوق/ موسیقی/ علوم انسانی/ و علوم تشکیل شده و ۳۲ رشته ی دوره کارشناسی به همراه ۳۲ برنامه ی دوره کارشناسی ارشد میباشد که شامل ۲۲ رشته ی متفاوت می شوند.

آشنای با دانشگاه بیلکنت – هزینه تحصیل در دانشگاه بیلکنت

دانشجویانی که از سال ۲۰۱۷ برای دانشگاه بیلکنت پذیرش میگیرند بایستی سالانه حدود ۱۴۵۰۰ دلار شهریه بپردازند که این شهریه را در طی دو قسط قبل از ترم های پاییز و بهار به دانشگاه می پردازند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست