آشنایی با دانشگاه استانبول (Istanbul)

آشنایی با دانشگاه استانبول -معرفی کشورترکیه

از سال های گذشته ، افرادمختلفی ازمردم  ایران و دیگر کشورهای جهان جهت مهاجرت تحصیلی به کشورهای متفاوت مهاجرت میکنند.واین مهاجرت را جهت آینده ای برتر انتخاب کرده اند. یکی از  مراحل مهم مهاجرت تحصیلی انتخاب دانشگاه های مناسب از نظر رشته های تحصیلی ، هزینه های مناسب و زبان تحصیل در کشور موردنظر است . به همین جهت کارشناسان ارشد مجموعه آتیه آفرینان ایرانیان باکادر پیشرفته و تجربه کاری خود در مشاوره های تخصصی تحصیلی دانشگاه های کشور ترکیه اقدام به ارائه مقاله ای با عنوان دانشگاه های پزشکی استانبول نموده ، به  جزئیات برجسته در مورد دانشگاه استانبول پرداخته  و آنها را به داوطلبان مشتاق به تحصیل در کشور ترکیه معرفی می نمایند. ترکیه کشوری است که بین دو قاره آسیا واروپا قرار گرفته است .پایتخت کشور ترکیه آنکار است وبزرگترین ومعروف ترین شهر کشور ترکیه استانبول است .شهر استانبول با جاذبه های گردشگری وتوریستی همچنین هتل ها و مراکز خریدی که در مرکز این شهر بنا شده توانسته است تعدادتوریست را افزایش دهد. به همین جهت سالیان سال است که استانبول پذیرای توریستهای خارجی از نقاط مختلف میباشد. همچنین کشور ترکیه با داشتن دانشگاه های مورد تاییدی که در زمینه رشته های مختلف میباشد توانسته است افراد زیادی را جذب کشور ترکیه کند.از دیگر شهرهای کشور ترکیه می توان ، بورسا ، آدانا ،ازمیر. غازی ، آنتالیا ، دیاربکر و ازمیر  را نام برد. هزینه های زندگی در ترکیه نسبت به کشورهای دیگر بسیار ارزان است به همین جهت دانشجویان به سوی این کشور سوق برداشته اند.

آشنایی با دانشگاه استانبول – شرایط تحصیل پزشکی در استانبول

دانشکده پزشکی استانبول، برنامه های ریاست پزشکی را نیز ارائه می دهد این برنامه ها، پس از کسب امتیاز موردقبول در آزمون (TUS) شروع می شود و به مدت سه سال اعتبار دارد.
در طول ۱۸ماه متفاوت که۱ ماه آن در بخش اورژانس جراحی عمومی. ۲ماه دربخش روانپزشکی.۵ ماه در زمینه اطفال۴ ماه زنان وزایمان .۱ماه در بخش قلب وعروق و ۱۸ ماه دیگر را جهت یادگیری مراقبت های اولیه برنامه هایی مانند بارداری .غربالگری مراقبت های پیش گیرانه.به اتمام می رسانند. دانشکده های پزشکی ترکیه به بخش های متفاوت تقسیم میشوند مانند دانشکده علوم ، بهداشت ، داروسازی ، پزشکی . ارتباطات . اقتصاد . روانشناسی . علوم تربیتی ، حقوق. جهت اخذ پذیرش از دانشکده های ذکر شده میتوانید با ما مجموعه آتیه آفرینان ایرانیان در ارتباط باشید.
دانشگاه استانبول ترکیه یکی از برترین دانشگاه ها در زمینه رشته های پزشکی محسوب می شود و یکی ازمعروف ترین موسسات آموزش عالی شناخته شده است . دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه رادارند بایستی در آزمون دانشگاه های ترکیه ( SAT و یا YOS ) نمره قبولی را کسب کنند. برای ادامه  تحصیل به زبان ترکی استانبولی تسلط به زبان ترکی الزامی است . افرادی که میخواهند به زبان ترکی تحصیل کنند مدرک میتوانند در کلاس های زبان تومر در ایران شرکت کنند. لازم به ذکر است که در برخی از دانشگاه های ترکیه از جمله استانبول آموزش زبان ترکی به صورت رایگان برگزار می گردد.

آشنایی با دانشگاه استانبول -شرایط مورد نیاز در رشته پزشکی در دانشگاه استانبول

داشتن مدرک دیپلم ومدرک پیش دانشگاهی الزامی است .
محدویت سنی ندارد.
داشتن مدرک زبان الزامی است.
شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها الزامی میاشد.
داشتن معدل حداقل ۱۵به بالا

آشنایی با دانشگاه استانبول – هزینه تحصیل دردانشگاه استانبول

بیشتر دانسجویان کشورترکیه را جهت ارزان و به صرفه بودن دانشگاه ها انتخاب میکنند.کشور ترکیه توانسته با ارائه خدمات آموزش عالی و ارزان تعداد داوطلبان را بالا ببرد.
شهریه رشته های داروسازی ، دندانپزشکی و پزشکی در کشور ترکیه نسبت به دانشگاه ها متفاوت میباشد. به طور تقریبی ترمی ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در دانشگاه های دولتی گاها تا  ۷۰۰۰ دلار نیزدر دانشگاه های خصوصی متغییر است.

 

                                                                 گروه آتیه آفرینان ایرانیان -مجری وارائه دهنده بهترین خدمات ومشاوره های تحصیل واقامت در اروپا

                                                                                                         شماره تماس۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست