منو

مشاوره رایگان

بورسیه تحصیلی

 

 

 

کار در قبرس,کار دانشجویی در قبرس

کار در قبرس

شرایط کار دانشجویی در قبرس

استخدام دانشجویان از کشورهای ثالث در کشور قبرس
شرایط فعلی جهت کار دانشجویی متقاضیان تحصیل در قبرس:
با توجه به دستورالعمل جدید قانون کار که اخیرا از طرف اتحادیه اروپا اعلام شده دانشجویان اتباع کشورهای ثالت می توانند در زمینه فعالیت های اقتصادی در قبرس مشغول کار شوند، که البته با شرایط خاص در حیطه های شغلی مشخص امکان پذیر می باشد و این امکان کار به دستور و سفارش وزیر کار و امور اجتماعی میسر شده که شرایط آن در روزنامه رسمی مورخ 11 آپریل منتشر گردیده، طبق این قانون دانشجویان دانشگاههای رسمی این کشور مجاز به انجام 20 ساعت کار در هفته می باشند.
این افراد باید جزء دانشجویان تمام وقت از دانشگاه یا کالج های شناخته شده باشند و همچنین حداقل 6 ماه از دوره تحصیل آنها در قبرس گذشته باشد، آنها باید از لحاظ حقوق با کارمندان قبرس به صورت مساوی باشند و از حداقل استاندارهای کار برخوردار باشند. وزارت کار قراردادی استانداردجهت اشتغال به کار دانشجویان در نظر گرفته است که این قرارداد در دفاتر کار در دسترس می باشد.
مدارک لازم متقاضیان کار برای کارفرمایان به شرح ذیل می باشد:
•    اجازه اقامت معتبر (با تاریخ اعتبار حداقل 6 ماه)
•    قرارداد کار با امضای طرفین قرارداد
•    جدول زمانی از مطالعات درسی که نباید همزمان با ساعات کار باشد

متقاضیان باید ابتدا جهت اخذ ویزای دانشجویی از اداره مهاجرت قبرس اقدام نمایند و پس از امضای یک قرارداد استخدامی با کارفرما این قرارداد وارد سیستم شود و جهت تصویب آن به دفتر اشتغال منطقه ارائه گردد، در آنجا دفتر استخدام شرایط اصلی و رضایت طرفین قرارداد را چک و تائید می نماید.
موارد ذکر شده جنبه اطلاعات عمومی دارد، جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به قانون شماره 184 سال 2007 و نظم در 18 دسامبر سال 2009 که توسط وزیر کار و امور اجتماعی بیمه منتشر شده است در خصوص متمم کارکنان و مهاجرت مراجعه نمائید.

برای دریافت اطلاعات کامل کار دانشجویی در قبرس و راهنمایی جهت پیدا کردن کار با مشاورین گروه آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید 021.22226777

 

 

 

  

برای مشاوره و ارزیابی رایگان هم اکنون با ما تماس بگیرید

شماره تماس:22226777-10خط                      مشاور همراه:09306972727

 
 
 
 
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه آتیه آفرینان می باشد.