منو

مشاوره رایگان

بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی در قبرس

کشور قبرس یکی از کشور هایی است که هر ساله افراد زیادی برای تحصیل در این کشور اقدام می نمایند . دانشجویان خارجی در تلاش هستند که بتوانند از بورسیه تحصیلی در قبرس استفاده نمایند . با استفاده از بورسیه تحصیلی در قبرس دانشجویان می توانند بخشی از هزینه های تحصیل خود را تأمین نمایند .

 

در کشور قبرس دانشجویان می توانند در همه مقاطع و همه رشته ها به جز رشته ی پزشکی بورسیه تحصیلی دریافت نمایند . مبلغ شهریه برای دانشجویان رشته پزشکی در قبرس در هر ترم 10 هزار دلار است که بستگی به نوع دانشگاه دارد و ممکن است مقداری کم تر بشود . دانشجویان رشته داروسازی در صورتی که دارای معدل بالا باشند می توانند از بورسیه تحصیلی استفاده نمایند و حداقل 50% از شهریه ی خود را کاهش دهند .

 

 اگر دانشجو پس از گذراندن ترم اول تحصیلی بتواند حداقل 3 نمره از 4 نمره را دریافت کند و همچنین دانشجو بتواند به عنوان دستیار یک استاد انتخاب شود می تواند در هر ماه مبلغ 450 لیر را به عنوان حقوق دریافت کند . اگر دانشجویی در مقطع دکتری بتواند به عنوان دستیار استاد انتخاب شود در صورتی که به شکل تمام وقت فعالیت کند می تواند در هر ماه مبلغ 900 لیر به عنوان حقوق دریافت کند و همچنین به صورت رایگان تحصیل نماید .

 

در طی هر ترم تحصیلی 2 نفر از دانشجویان می تواند از بورسیه 100% استفاده کنند و بقیه دانشجویان نیز می توانند از 50% تخفیف شهریه استفاده نمایند . اگر دانشجویی 50% تخفیف را دریافت کرده باشد و موفق شود که نمره 8 را کسب نماید می تواند از 50% دیگه علاوه بر 50% قبلی تخفیف بگیرد و به شکل کاملا رایگان به تحصیل بپردازد .

 

بورسیه تحصیلی قبرس - مدارک لازم جهت دریافت بورسیه تحصیلی قبرس

 • تکمیل فرم درخواست
 • دوقطعه عکس متقاضی
 • فتوکپی پاسپورت متقاضی
 • مدرک دیپلم ( برای متقاضیان مقطع لیسانس )
 • مدرک لیسانس ( برای متقاضیان مقطع فوق لیسانس )
 • ریز نمرات مقطع قبلی تحصیلی
 • ترجمه تمام مدارک

 

تحصیل رایگان در قبرس

تحصیل رایگان در قبرس

کشور قبرس یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا است که به دلیل وجود دانشگاه های معتبری که دارد به کشوری مهاجرت پذیر تبدیل شده است . یکی از مواردی که برای دانشجویان خارجی در کشور قبرس بسیار مهم است تحصیل رایگان در قبرس می باشد . در واقع هدف اصلی دانشجویانی که به این کشور مهاجرت می کنند تحصیل رایگان در قبرس است .

 

تقریباً تحصیل به صورت کاملاً رایگان در کشور قبرس برای دانشجویان امکان پذیر نیست . اما دانشجویان مقطع کارشناسی می توانند در هفته بین 10 ساعت مشغول به کار شوند . دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می توانند در هر هفته 20 ساعت مشغول به کار شوند . دانشجویان مقطع دکتری در هفته 30 ساعت اجازه ی کار دارند . بنابراین دانشجویان می توانند با انجام کار پاره وقت در دوران تحصیل خود در کشور قبرس هزینه های زندگی خود را تامین کنند .

 

در سایت قبرس جهت اطلاعات علاقه مندان مقاله ی " اقامت پس از تحصیل در قبرس " قرار داده شده است .

 

درکشور قبرس به دانشجویان تخفیفات دانشجویی و همچنین کمک هزینه های تحصیلی اعطا می شود .  بورسیه ی تحصیلی در کشور قبرس به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکتری تعلق می گیرد . اگر دانشجو در این مقاطع از شرایط لازم برخوردار باشد می تواند بورسیه تحصیلی دریافت کند و با حمایت دانشگاه به صورت رایگان به تحصیل خود بپردازند .

 

دانشجویان مقطع دکتری شانس بیشتری در دریافت بورسیه ی تحصیلی قبرس دارند ، دانشجویان دوره ی دکتری معمولاً می توانند در محل تحصیل خود استخدام شوند و یا در بیرون از دانشگاه مشغول کار شوند .

 

تحصیل رایگان در قبرس - مدارک لازم برای دریافت بورسیه ی تحصیلی کشور قبرس

مدارک لازم برای دریافت بورسیه ی تحصیلی کشور قبرس به شرح زیر هستند .

 1. تکمیل فرم درخواست
 2. دوقطعه عکس متقاضی
 3. فتوکپی پاسپورت متقاضی
 4. مدرک دیپلم ( دانشجویانی که در مقطع لیسانس هستند )
 5. مدرک لیسانس ( دانشجویانی که در مقطع فوق لیسانس هستند )
 6. ریز نمرات مقطع لیسانس درصورت وجود
 7. ترجمه ی انگلیسی مدارک

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل رایگان در قبرس می توانید به سایت آتیه آفرینان ایرانیان مراجعه کرده و مقاله " تحصیل رایگان در قبرس " را مطلعه نمایید .

تحصیل داروسازی در قبرس

تحصیل داروسازی در قبرس

کشور قبرس یکی از گزینه های اکثر داوطلبان برای تحصیل رشته ی دارو سازی است . کشور قبرس دارای امکانات و برنامه های زیادی برای دانشجویان خارجی است . شرایط ورود به دانشگاه دارو سازی کشور قبرس و زندگی در این کشور خیلی سخت نیست . در دانشگاه های پزشکی کشور قبرس رشته ی داروسازی در دو دوره ی 6 ساله و 5 ساله برگزار می شود که وزارت علوم کشور ایران دوره ی 6 ساله ی رشته ی دارو سازی در قبرس را تأیید کرده است . بنابراین اگر شما می خواهید برای تحصیل داروسازی به کشور قبرس بروید باید در دوره ی 6 ساله داروسازی قبرس شرکت کنید .

برای ورود به دانشگاه داروسازی کشور قبرس شما نیازی به مدرک زبان ندارید و اگر مقداری به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید که بتوانید در آزمون زبان دانشگاه قبول شوید می توانید در دانشگاه ثبت نام کنید . اما اگر به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشید باید قبل از ورود به دانشگاه در کالج های مورد تایید قبرس دوره ی زبان انگلیسی را بگذرانید و مدرک لازم را دریافت کنید .

افرادی که از دانشگاه داروسازی قبرس فارغ التحصیل می شوند ، می توانند در اروپا و ترکیه نیز مشغول به کار شوند . هزینه ی تحصیل در رشته داروسازی قبرس در هر ترم 7705 دلار می شود . هزینه ی زندگی دانشجویی در کشور قبرس در هرسال بین 6000 تا 7000 دلار می شود . لازم به ذکر است که دانشجویانی که دارای معدل دیپلم 18.50 به بالا باشند می توانند از بورسیه ی دانشگاه استفاده کنند و 50 درصد تخفیف در شهریه بگیرند .

 

تحصیل داروسازی در قبرس مدارک لازم برای پذیرش داروسازی در قبرس

 1. ترجمه مدرک دیپلم متقاضی
 2. ترجمه ریز نمرات دبیرستان متقاضی
 3. کپی صفحه اول پاسپورت متقاضی
 4. ترجمه شناسنامه متقاضی
 5. یک قطعه عکس متقاضی

 

شما می توانید با مراجعه به سایت آتیه آفرینان ایرانیان اطلاعات کامل تری برای تحصیل داروسازی در قبرس کسب نمایید .  

تحصیل دندانپزشکی در قبرس

تحصیل دندانپزشکی در قبرس

رشته ی دندانپزشکی دارای محبوبیت بی نظیری بین بیشتر افراد در همه ی کشور های دنیا است . همچنین رشته ی دندانپزشکی داری بازار کارخوبی در همه ی کشور های دنیا است . در هر سال تعداد افراد زیادی برای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی به کشور های خارجی از جمله قبرس مهاجرت می کنند .

متقاضیان تحصیل در دانشگاه دندانپزشکی قبرس باید حداقل دارای معدل 15 در مقاطع تحصیلی قبلی خود  باشند .  به دلیل این که دانشگاه دندانپزشکی کشور قبرس دارای قدمت زیادی نیست دانشجویان بخشی از دوره ی دندانپزشکی خود را در کشور قبرس می گذرانند و برای  بخشی از دوره ی آموزشی به کشور ترکیه منتقل می شوند . دانشگاه های قبرس مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیستند اما اگر داوطلب بیشتر از نصف دوره ی تحصیل خود را در دانشگاه معتبری بگذراند مدرک او در ایران نیز پذیرفته می شود . بنابراین چون داوطلب دندانپزشکی در قبرس بخشی از دوره ی تحصیل خود را در ترکیه می گذراند مدرک او در ایران مورد ارزشیابی قرار خواهد گرفت زیرا دانشگاه های کشور ترکیه در کشور ایران مورد تایید هستند .

از مزایای تحصیل دندانپزشکی در قبرس این است که پس از اتمام دوره ی تحصیل دانشجو مجوز طبایت او در کشور ترکیه صادر می شود و شخص می تواند در کشور ترکیه مشغول به کار شود .

 

تحصیل دندانپزشکی در قبرس مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کشور قبرس

 • پاسپورت متقاضی
 • عکس متقاضی
 • ریز نمرات 3 سال دبیرستان متقاضی
 • ریز نمرات پیش دانشگاهی متقاضی
 • گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی
 • گواهی سلامت پزشکی متقاضی
 • مدرک دیپلم متقاضی
 • مدرک پیش دانشگاهی متقاضی
 • شناسنامه متقاضی

 

شهریه ی تحصیل دندانپزشکی در کشور قبرس در هر سال تقریباً 1000 یورو می شود .

شما می توانید با مراحعه به سایت آتیه آفرینان ایرانیان از مشاوره رایگان جهت تحصیل دندانپزشکی در قبرس استفاده نمایید .

 

 

تحصیل پزشکی در کشور قبرس

تحصیل پزشکی در کشور قبرس

افرادی که تمایل دارند برای تحصیل در رشته پزشکی به کشور قبرس بروند باید داری شرایطی باشند . اول این که افراد باید مدر ک دیپلم تجربی یا ریاضی داشته باشند . و دوم این که معدل دیپلم افراد باید حداقل 16 باشد . مدت زمان تحصیل پزشکی در کشور قبرس 6 سال می باشد و در طول این 6 سال تمام دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند . شما باید برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های کشور قبرس به زبان انگلیسی مسلط باشد . اگر به زبان انگلیسی مسلط نباشید باید در آزمون ورودی تعیین سطح دانشگاه شرکت کنید واگر موفق به دریافت امتیاز ADVANCE نشوید نمی توانید تحصیلات خود را شروع کنید و باید ابتدا در کالج آموزش زبان ثبت نام کنید و دوره های زبان را فرا بگیرید . هزینه ی ثبت نام در کالج زبان 2000 دلار در هر ترم می باشد .  دانشگاه های تحصیل پزشکی در کشور قبرس عبارتند از :

 • دانشگاه نیکوزیا در کشور قبرس
 • دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی EMU در کشور قبرس
 • دانشگاه EUCدر کشور قبرس

شهریه ی پزشکی در دانشگاه های پزشکی کشور قبرس در هر ترم 10000 دلار می باشد . همچنین برای زندگی دانشجویی در کشور قبرس در هر ماه مبلغ بین 350 تا 600 دلار لازم است . اما در حالت کلی هزینه های کشور قبرس برای دانشجویان مقبول به صرفه است و همین مسئله نیز باعث افزایش جذب دانشجویان خارجی در این کشور می باشد .

 

تحصیل پزشکی در کشور قبرس - مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در کشور قبرس

 1. تکمیل فرم درخواست
 2. کپی مدارک دانشگاهی
 3. مدارک اثبات کننده تسلط شما به زبان انگلیسی
 4. 4 قطعه عکس
 5. کپی گذرنامه
 6. پرداخت تمام هزینه ها

در صورت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل پزشکی در کشور قبرس  با مراجعه به سایت آتیه آفرینان ایرانیان و استفاده از مشاوره رایگان توسط کارشناسان سایت آتیه آفرینان ایرانیان اطلاعات بیشتر و کامل تری در این زمینه کسب نمایید .

  

برای مشاوره و ارزیابی رایگان هم اکنون با ما تماس بگیرید

شماره تماس:22226777-10خط                      مشاور همراه:09306972727

 
 
 
 
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه آتیه آفرینان می باشد.